Yolcu360
Faydalı bilgiler

Yamaç Paraşütü Hakkında Bilinmesi Gerekenler / Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı

Extrem sporların en heyecanlı dallarından biri olan yamaç paraşütü ülkemizde coğrafyasının elverişliliği sayesinde özellikle Fethiye’de yapılıyor. Hakkında merak edilen birçok detayı, Fethiye’de yamaç paraşütü yapmış Instagram’ın fenomen seyyahı Gezgininayakizleri hesabının yazarı Cüneyt Durhan bu yazısında paylaşıyor…

Yamaç paraşütü ilk zamanlar çekindiğim ama sonrasında ise uçtukça büyük keyif almaya başladığım güzel bir deneyim oldu benim için. Daha önce Tekirdağ Uçmakdere’de, Merzifonda ve şimdi de Fethiye Babadağ’da olmak üzere 12 kez uçmuş oldum. Her seferinde inanılmaz heyecan ve büyük keyif aldım. Gökyüzünde olmaktan büyük  keyif aldığım uçuşun ise en güzel yanı ise kuşbakışı inanılmaz manzaralara şahitlik etmemdi. Özellikle Fethiye bu konuda yamaç paraşütün ülkemizde zirvesi diyebilirim. Babadağ’dan atlanılan 1200 metre, 1700 metre, 1800 metreden atlayışlar gerçekleştiriliyor. Tekirdağ Uçmakdere’den ise 250 ve 650 metrelik pistler mevcut. Ülkemizde ayrıca Kaş, Denizli, Kahramanmaraş, Ordu bildiğim yamaç paraşütünün atlayışların gerçekleştirildiği diğer yerler. Şimdi birazda teknik ve tecrübe deneyimleri sizlerle paylaşayım.

yolcu360‘dan Muğla araç kiralama yaparak Fethiye’ye ulaşabilirsiniz. Yamaç paraşütü ile ilk defa deneyim yaşayacaksanız öncelikle korkmayın derim, sadece yamaçtan hızla koşarken kendinizi biraz farklı duygu içinde hissedebilirsiniz. Ondan sonrası zaten kuş gibi özgürsünüz. Uçuşu tandem pilotunuz ile beraber gerçekleştiriyorsunuz. Uçuş öncesi size kısa bir anlatım yaparak neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi veriyor. Fethiye’deki uçuşu yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Ayağınızda ayakkabı olması gerekmekte olduğunu belirtmekte fayda var. Yamaç paraşütü için bir yaş sınırlaması yok, keza Fethiye’deki atlayışımda önümde tandemsiz 13 yaşında çocuk atlıyordu. Nasıl bir duygu olduğunu varın siz düşünün artık 🙂  Fakat 100 -110 kilo ve üzerinin uçuşuna pek izin verilmiyor bilginize.


Extrem Spor Yamaç Paraşütü

Yağmurlu zamanlarda, çok bulutlu havalarda ve sert fırtınalı rüzgarlı havalarda ise kesinlikle yapılmamakta. Fiyat konusuna gelince Fethiye’deki atlayışlar 250 TL, Tekirdağ Uçmakdere’de ise 150 TL’ye yapılmakta. Atlayış sonrası ise uçuşunuzun görüntülerini cd ile tandem pilotunuzdan alabilirsiniz. Extrem sporu sevdiniz ise kurslarına gidip belgenizi aldıktan sonra artık atlayışınızı tandemsiz (pilotsuz) kendi başınıza gerçekleştirebilirsiniz.  Eğer yamaç paraşütü ile gökyüzünde süzülmek isterseniz size daha önce deneyimlediğim 2 pilot arkadaşın bilgilerini vermek isterim.

Fethiye – Tandem Pilot Muhammet Selçukoğlu : 0531 667 32 57

Uçmakdere – Deneyimli Tandem Pilot Bülent Öner : 0 532 511 84 70

Güvenli ve keyif dolu uçuşlarınız olsun.

İlgili Yazılar

Deprem Çantası Hazırlama Rehberi

Yolcu 360

Korona Sertifikası Nedir? | Koronavirüs Sertifikası Detayları

Yolcu 360

Tatilinizi Kolaylaştıracak Seyahat Aplikasyonları

Yolcu 360

Yorum Bırak