Yolcu360
Dünya Gezi Rehberi

Sürekli Yaz Mevsimi Yaşanan 6 Ülke | Her Mevsimi Yaz Olan Ülkeler

⏱: 4 dk

Çoğumuz sıcak havaları severiz. Yaz gelsin, kendimizi denize atalım tatil yapalım diye dört gözle bekleriz. Kimi ülkelerse bu durumu sürekli yaşıyor. Çoğu ekvatora yakın olması sebebi ile tropik iklime sahip ülkelerdir. Bu sebeple yıl boyu ılıman ve sıcak hava şartlarına hakimdir. Bazı dönemler muson yağmurları etkisi altında kalsa da hava sıcaklığında hiç bir zaman ciddi bir düşüş görülmez. Dört mevsim sıcak ülkeler / Her mevsimi yaz olan ülkeler / Sürekli yaz mevsimi yaşanan 6 ülke yazısı sizler için Elitfukara tarafından hazırlandı.

Sürekli Yaz Mevsimi Yaşanan 6 Ülke

  • Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti, gezmeyi sevenlerin hayallerini süsleyen yerlerden ancak Acun Ilıcalı’nın Survivor programıyla Türkiye halkı tarafından daha da merak edilir bir yer haline geldi.

Dominik Cumhuriyeti’nin bulunduğu Hispaniola Adası, Aralık 1492’de Kristof Kolomb tarafından keşfedilmesi gibi güzel bir özelliğe de sahiptir.

Ne zaman gidilir?

Dominik Cumhuriyeti’ne aslında her mevsim gidilebilir ancak tropikal iklime sahip olduğu için yağışların ve kasırgaların olduğu dönemler oluyor.

Ağustos ve Ekim ayları arasında kasırga dönemine girdiğinden bu aylarda gitmek çok önerilmez. Dominik Cumhuriyeti plajları hep açık ancak dikkat edilmesi gereken durum hangi ayda ülkenin hangi bölgesine gideceğinizdir.

Seyahat edecekseniz Ekim ve Mayıs ayları arası ülkenin güney, Mayıs ve Ekim ayları arasında da kuzey kıyılarını tercih etmelisiniz.

  • Tayland

Tayland; egzotik, sınırsız, hareketli ancak bir o kadar sakinliği sonuna kadar yaşayabileceğiniz bir ülke. Denizi ayrı, eğlence hayatı ayrı tatmin eden Tayland vize istemediği için de pasaportunuzla gidebileceğiniz en güzel ülkelerdendir.

Ne zaman gidilir?

Tayland’da serin, sıcak ve yağışlı olmak üzere üç ayrı mevsim vardır.

Kasım ve Şubat ayları arası serin mevsim olarak geçer. Seyahat için en iyi sıcaklık bu mevsimde olduğundan turistlerin en çok akın ettiği dönemdir.

Mart ve Haziran ayları arası sıcak mevsim olduğu için bunaltıcı sıcaklara denk gelebilirsiniz ancak biz seyahatimizi Haziran başında yapmıştık. Gündüz genel olarak sürekli denizde olacaksanız sıcaklık çok etkilemiyor.

Temmuz ve Ekim ayları arasında da muson yağmurları etkili olmaktadır.

Tayland Turu | Tayland Gezilecek Yerler | Tayland Vize yazısı için tıklayınız.

Her Mevsimi Yaz Olan Ülkeler

  • Maldivler

Geçmişte genellikle balayına gideceklerin aklına ilk gelen yerlerdeyken, günümüzde artık rutin seyahat için de tercih edilmeye başlanan rüyalar ülkesidir. Masmavi berrak suları, lüks otelleri ve çok fotojenik bir ülke olmasıyla da Maldivler en merak uyandıran ülkeler arasında yer alıyor.

Ne zaman gidilir?

Nisan ve Mayıs ayları seyahat etmek için en güzel aylardandır ancak yılın her ayı ziyaret edilebilir olduğunu unutmayın.

  • Jamaika

Jamaika; güler yüzlü, samimi ve sıcak kalpli insanların yaşadığı çok güzel bir ada ülkesidir. Dünyanın en mutlu ülkeleri arasında sürekli ilk sıralarda çıkması da aslında insanlarının bu kadar güler yüzlü olmasını açıklıyor.

Ne zaman gidilir?

Aralık ve Nisan ayları arasında bir tatil düşünüyorsanız Jamaika’ya gidebilirsiniz. Mayıs ve Kasım ayları arası yağışlı döneme giriyor ancak en yağışlı dönem Eylül, Ekim aylarında gerçekleştiği için bu iki ay haricinde gidebilirsiniz.

Dört Mevsim Sıcak Ülkeler

  • Dubai

Tarihi değeri olmasa da modern ve yüksek yapılarıyla dikkatleri üzerine çeken Dubai, yılın 365 günü yaz olan ülkelerdendir. Yılda ortama 5 gün yağış görülür. Lüksün her halini görebileceğiniz ülke Türkiye’ye yakın olmasıyla da çok fazla tercih ediliyor.

Ne zaman gidilir?

Dubai, çöl iklimine sahiptir. Kasım ve Mayıs ayları arasında Dubai’ye gitmek için en doğru zaman. Geri kalan aylarda hava sıcaklığı ortalama 41 derece olduğundan dışarıda durmak güçleşiyor. Hatta Ağustos ayında sıcaklıklar 50 dereceye kadar çıkabiliyor.

Dubai Gezilecek Yerler | Dubai Vizesi Nasıl Alınır yazısı için tıklayınız.

  • Kiribati

Kiribati, büyük okyanusun ortasında bulunan takımadalardan oluşan bir ada ülkesidir. Toplam 33 Mercan adasından oluşuyor. En büyük özelliklerinden biri yılbaşına ilk giren ülke olmasıdır. Diğeri ise ekvator çizgisinin her iki tarafında da toprağa sahip olması.

Ne zaman gidilir?

Tropikal iklime sahiptir. Hava sıcaklığı tüm yıl ülke genelinde oldukça yüksektir. Dilediğiniz zaman gidebilirsiniz ama tercihinizi yılbaşından yana kullanabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İlgili Yazılar

Dubai Gezilecek Yerler | Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Yolcu 360

Eyfel Kulesi hakkındaki bu gerçeği biliyor muydunuz? / Paris / Fransa

Yolcu 360

Budapeşte Gezilecek Yerler | Budapeşte Turu | Macaristan

Yolcu 360

Yorum Bırak