Yolcu360
Otomotiv Dünyası

Uzun Dönem Araç Kiralama Avantajlı Mı?

⏱: 3 dk

Uzun dönem araç kiralama avantajlı mı konusu hem aylık araç kiralama için hem de yıllık araç kiralama için merak ediliyor. Uzun dönem araç kiralama nedir, neden avantajlıdır sizin için inceledik…

Uzun Dönem Araç Kiralama Avantajlı Mı?

Tesla Model Y 2019

Araç kiralama sektörü son beş yılda Türkiye’de büyük bir ivme kazandı. Hem sektörün aktörleri genişledi hem de yeni markalar hizmet sunmaya başladı. Bununla beraber hizmet çeşitliliği de arttı. Kısa dönem ya da günlük oto kiralama kadar yıllık araba kiralama oranları da giderek artıyor. Avrupa’lı ve Amerikalı markaların Türkiye’de ofisler açmaları ve yerli markaların güçlü iletişim ağları ile sektör bundan yirmi yıl önceki karanlık havasından çok uzak.

Artık belirli hizmet normlarına göre çalışan standartları olan bir rent a car sektörü var karşımızda. Üstelik küçük şehirlerin yerel rent a car şirketli için bile bu durum geçerli olmaya başladı. Böylece aileler tatile çıkarken, bireyler seyahat planları yaparken araç kiralama yapmanın özellikle de havaalanından araç kiralamanın avantajlarını deneyimliyorlar.  İşin bir de uzun dönem oto kiralama kısmı var. Peki, uzun dönem araç kiralama nedir ve neden avantajlıdır?

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir?

Kaynak: https://www.carsguide.com.au/

Günlük ya da haftalık periyodlardan uzun olan ve belirli bir süre için yapılan araç kiralama türüne uzun dönem kiralama ya da filo kiralama adı veriliyor. Genellikle şirketlerin çalışanları için bir yıllık sözleşmelerle yaptıkları uzun dönem oto kiralama, vergi, Kasko, Trafik Sigortası, hasar -arıza çözümü, ikame araç gibi birden çok avantajı bir arada sunabiliyor. Ayrıca belirli dönemler için bireysel filo kiralama da yapılabilir. Hatta çocukların okul dönemi için annelerin uzun dönem araç kiralama hizmeti araştırmaları ya da sadece yazlık dönemi için emekli çiftlerin filo kiralama fiyatlarını araştırmaları giderek yaygınlaşıyor.

Uzun Dönem Araç Kiralama Fiyatları

Kaynak: https://cars.usnews.com/

Uzun dönem için oto kiralama yapmayı düşünüyorsanız şirket ya da bireysel bazda fiyat almak üzere rent a car ofislerinden teklif isteyebilirsiniz. Dilerseniz yolcu360.com ile teklif alma sürecini daha hızlı, daha kolay bir biçimde de tamamlayabilirsiniz. Sistem, belirttiğiniz tarih aralığı için rent a car ofislerinin sunduğu fiyatları karşılaştırmalı olarak ekranınıza listeleyecek ve hızlıca seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. En ucuz aylık araç kiralama gibi çözümlere konforlu bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Uzun dönem araba kiralama fiyatları ise genellikle markaya modele, aracın km bilgisine, mevcut kampanyalara şanzıman alternatifine, yakıt tüketim şekline ve sezona göre değişiklik gösterebilir.

Ancak her durumda da 24 ay araç kiralama fiyatları için avantajlı kelimesini kullanabiliriz. Başka bir deyişle Kasko Sigortası, Trafik Sigortası, ÖTV, MTV, arıza ve hasar tamiri, km kaybı gibi sorunlar rent a car şirketi tarafından çözüleceği için avantajlı olacağını vurgulayabiliriz. Ayrıca uzun dönem araç kiralama kampanyalarını takip ederek çok önemli bir farkla yıl boyunca kendi aracınızın konforunu yaşayabilirsiniz.

Aylık Araç Kiralama Hakkında Bilgiler

Uzun dönem kiralamada en çok tercih edilen sürelerden biri aylık kiralamadır. Özellikle tatil döneminde, uzun süreli seyahatlerde aylık oto kiralama yapılabilir. Günlük kiralamaya göre önemli bir fiyat avantajı sunacak olan aylık araba kiralama seçenekleriyle kendinize, merak ettiğiniz otomobilleri test etme fırsatı da yaratabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İlgili Yazılar

Sürüş Güvenliği Sistemleri Nelerdir? | Sürüş Güvenliği Teknolojileri Zorunluluğu

Yolcu 360

TÜVTÜRK Araç Muayeneleri Ertelendi mi?

Yolcu 360

Sürücüsüz Araç Teknolojisi | Otonom Sürüş Nedir?

Yolcu 360

Yorum Bırak