Yolcu360 Blog
en iyi araç kiralama şirketleri
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Kiralık Araç Rehberi > En İyi Araç Kiralama Şirketleri 2022 Listesi

En İyi Araç Kiralama Şirketleri 2022 Listesi

En iyi araç kiralama şirketleri hakkında konuşuyoruz. Siz de bu konuda bilgi almak ve fikir belirtmek istiyorsanız, içeriğimize yorum bırakmayı unutmayın! Şimdi konumuza başlayalım. 

Araç kiralama ya da daha halk diliyle araba kiralamak, günden güne artan bir trend. Neden? Araç kiralamanın en büyük avantajı vergi ve bakım masraflarından kurtulmak. Öncelikle bu konuyu daha önce konuşmuştuk, merak edenler Araç Kiralama Vergi Avantajları yazımıza göz atabilir. 

Şimdi gelelim araç kiralama hizmeti konusuna. Araç kiralamak özünde ikiye ayrılıyor: Bireysel ve kurumsal. Bunun yanı sıra araç kiralama işlemi uzun dönem ve kısa dönem olarak segmente ediliyor. Yerel şirketler genel olarak bireysel kiralama yaparken, çok uluslu şirketler kurumsal ve toplu araç kiralama konusunda rent a car hizmeti sunuyor. 

En İyi Araç Kiralama Şirketleri Hangileri?

Araba kiralama taleplerini karşılayan şirketler global ya da yerel ölçekte olabiliyor, demiştik. Şimdi global ölçekte olanlardan öne çıkanlara bir göz atalım. Bu tür şirketlere dünyanın birçok yerinde ulaşabiliyorsunuz.

Global Ölçekte Hizmet Veren En İyi Araç Kiralama Firmaları

Araba kiralama taleplerini karşılayan şirketler global ya da yerel ölçekte olabiliyor, demiştik. Şimdi global ölçekte olanlardan öne çıkanlara bir göz atalım. Bu tür şirketlere dünyanın birçok yerinde ulaşabiliyorsunuz.

europcar rent a car

Europcar: Araç Kiralamada En İyi Firmalar, Fransa

1949 yılında Paris’te kurulan Europcar, mütevazı bir başlangıcın ardından günümüzde 1.2 milyondan fazla araçtan oluşan filoyu yönetiyor. Avrupa Birliği ülkeleri, ABD ve Türkiye ile birlikte 170’den fazla ülkede hizmet sunan Europcar, ayrıca filosunda tüm araç segmentlerine yer veriyor. Karavan bile kiralayabiliyorsunuz. 

Kurumsal iş ortaklıklarıyla birçok alanda kendini gösteren Europcar, bununla birlikte havalimanlarından turizm acentelerine, özel etkinliklerden dev turnelere kadar birçok alanda araç kiralama ihtiyaçlarına cevap veriyor. Yurt dışında kiralık araç arıyorsanız, bu isim aklınızda olsun!

GTMetrix Performans Skoru şikayetvar memnuniyet oranı Google puanı
% 84 2.9 2.9

en iyi araç kiralama şirketleri, greenmotion

Greenmotion: İngiltere’den Çevreye Duyarlı Araç Kiralama!

İklim krizini kabul ediyorsanız, aynı zamanda ulaşımda sektöründeki CO2 salınımının ürkütücü boyutlara vardığını biliyorsunuzdur. Buradaki içgörüyü temeline yerleştiren Greenmotion, sektördeki CO2 salınımını azaltma ve ayrıca uygun fiyatları kullanıcıyla buluşturma misyonuyla 2007 yılında Birleşik Krallık’ta kuruldu. Günümüzde Avrupa, Amerika ve Asya’ya yayılan şirket, aynı zamanda oldukça uygun fiyatlarıyla biliniyor. 

Greenmotion, doğaya karşı pozitif tutumuyla en iyi araç kiralama şirketleri arasında kesinlikle dikkat çekiyor.

GTMetrix Performans Skoru şikayetvar memnuniyet oranı Google puanı
% 60 2.1 3.2

goldcar, en iyi araç kiralama şirketleri

Goldcar: Araç Kiralamada En İyi Firmalar, İspanya

Goldcar, 1985 yılından beri İspanya merkezli olmak üzere dünyada 118’den fazla ülkede hizmet veriyor. 60.000’den fazla aracıyla Goldcar, filosunu genç ve bakımlı tutmaya özen gösteren bir şirket. İspanya’nın birçok bölgesinde bu firmayla karşılaşabilirsiniz.

Şirket 2013 yılında İspanya’daki tatil sektörünün bir numaralı araç kiralama şirketi olmuştu. Ardından bu başarısı Portekiz’de gösteren Goldcar, günümüzde global ölçekte en iyi araba şirketleri arasında kesinlikle önemli bir yere sahip.

GTMetrix Performans Skoru şikayetvar memnuniyet oranı Google puanı
% 40 2.1 4.1

Araç Kiralamada En İyi Firmalar, Türkiye

Türkiye’nin birçok yerinde araç kiralama hizmeti bulabilirsiniz. Peki, bunların arasından hangisini seçmek gerekir? Bu noktada ihtiyaçlarınız öne çıkıyor. Öncelikle aracınızı hangi konumdan alacaksınız? Hangi segmentte araç bakıyorsunuz?

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra geriye şirketinizi seçmek kalıyor. İstanbul’dan Ankara’ya, İzmir’den Mersin’e kadar Türkiye’nin her şehrinde araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Mesela:

 • Rent Go
 • AVEC Rent A Car
 • Central Rent A Car
 • Carfleet
 • WindyCar Rental
 • Cizgi Rent A Car
 • Air Rent A Car
 • Turmobil
 • Nissa Rental
 • Euronet Car Rental
 • EKAR
 • Otocar Rental
 • Gfilo

Ve ayrıca listemize ekleyemediğimiz onlarca şirket, Türkiye araç kiralama sektörüne yön veriyor.

Araç kiralarken kimi seçmeli? diye merak ediyorsanız işi bize bırakın. 

Tüm bu seçenekler arasından size en uygununu seçmek için tek yapmanız gereken yolcu360.com’a tıklamak. Konumunuzu ve tarihinizi belirleyin, o konumda hizmet veren en iyi araç kiralama şirketleri önünüze gelsin.

yolcu360 blog arama banner

Yolcu360: En İyi Araç Kiralama Şirketlerini Sizin İçin Listeler

Yolcu360 olarak kullanıcılarımıza dilediği araçları en iyi araç kiralama fiyatlarıyla ulaştırmayı; bunun yanı sıra kullanıcılarımızın mutluluklarını ön planımıza koyuyoruz. 

Araç kiralama sektörünü geliştirmek ve kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına anında cevap verebilmek için Türkiye’nin ilk müşteri memnuniyeti merkezini kurduk. Bunun yanı sıra kendimizi sadece araç kiralama ile sınırlamadık, blogumuzda seyahat rehberlerinden gündeme, faydalı bilgilerden sanat kültüre kadar geniş bir dünyada okurlarımızla buluşuyoruz. 

Arama motorlarından ulaşamayacağınız bireysel ve kurumsal araç kiralama firmalarına Yolcu360 ile ulaşabilir ve en iyi seçimi yapabilirsiniz. Araç kiralama hakkında detaylı bilgiler için blog’umuzu takipte kalın!

Şimdi gelelim teknik meselelere. Yolcu360 birkaç adımda ve 1 dakikadan kısa bir sürede araç kiralamanızı sağlıyor. Sadece bireysel değil, aynı zamanda kurumsal iş ortaklıklarıyla araç kiralamayı bir adım öne taşıyor. Detaylar için kampanyalar sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sistemimiz basit, dilediğiniz aracı seçin, istediğin yerden en uygun fiyatlarla kiralayın. Bunun için internet sitemizi ve mobil uygulamalarımızı kullanabilirsiniz. 

yolcu 360 huawei app indir

Şimdi yolcu360’ın genel puanlarına bakalım. GTMetrix, web sitesinin performansını ölçen bir platform. Şikayetvar kullanıcılardan gelen ürün ve hizmet şikayetlerini markalara ulaştıran ve dijitalde görünür kılan bağımsız bir uygulama. Google’u ise bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz 🙂

GTMetrix Performans Skoru şikayetvar memnuniyet oranı Google puanı
% 91 4.3 4.3

 

Yorum ekle