Yolcu360 Blog
istanbul semt pazarları, yeşilyurt pazarı
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > İstanbul Semt Pazarları (Tam Liste)

İstanbul Semt Pazarları (Tam Liste)

İstanbul semt pazarları listemizle karşınızdayız. Pazarlarda alışveriş hem ekonomik hem keyifli. Şimdi karşınızda gün ve lokasyon bazında İstanbul’da kurulan semt pazarları!

Büyük şehirlerde yaşayan insanlar için doğal sebze meyveye ulaşmak daha zor. Hem kaliteli ve temiz gıdaya ulaşmak hem de yerel satıcılardan alışveriş yapmak istiyorsak semt pazarları hepimizin ilk tercihi! Büyük şehirler dışında küçük yerleşim yerlerinin de vazgeçilmezi semt pazarları. Ancak biz bu yazımızda İstanbul’daki semt pazarlarından bahsedeceğiz. Çünkü İstanbul kenti bu konuda bir hayli zengin.

İstanbul’da hemen hemen her semtte pazarlar kuruluyor. İsteyen kişi, haftanın her günü gidip gezeceği, alışveriş yapacağı bir semt pazarı bulabilir. Üstelik aynı semtte gidebileceği başka pazarlar da bulabilir. Yani, seçenek oldukça bol! İstanbul’da yaşayıp semt pazarlarından alışveriş yapmak hesaplı ve oldukça pratik. Günün yorgunluğunu, stresini unutabileceğiniz eğlenceli bir aktivite.

Semt pazarlarından alışveriş yapmak isteyenler, farklı kategorilerde ürünlere de rahatlıkla ulaşıyor. Pazarlarda taze meyve sebzeden mutfak gereçlerine, ev eşyalarından tekstil ürünlerine ihtiyaç duyulan her şey mevcut. Ayrıca neşeli atmosferi, doğal insanlarıyla tercih edilesi yerler. Biz de sizin için İstanbul’da kurulan semt pazarları hakkında kapsamlı bir yazı yazdık. Gelin hangi semtte, hangi gün, hangi pazar var birlikte bakalım!

istanbul semt pazarları, pazarcı, meyve, sebze, manav

İstanbul Semt Pazarları Listesi

Tasarruf etmek, gezmek ve eğlenmek isteyenler için İstanbul semt pazarlarını sıraladık!

Anadolu Yakasında Bulunan Semt Pazarları

Anadolu Yakası‘nda oturan İstanbulluların en çok ilgi gösterdiği semt pazarlarını, sizin için kuruldukları günlere göre şöyle listeledik:

Pazartesi Günü İstanbul Anadolu Yakasında Kurulan Semt Pazarları

Kadıköy – Göztepe Semt Pazarı

Özgürlük Parkı’na çok yakın ve caddenin hemen üstünde bulunuyor. Pazar, Pazaryolu isimli sokakta her pazartesi günü kuruluyor. Üstelik çarşamba günleri de aynı yerde bir organik pazar var.

Pendik Maltepe Semt Pazarı

Maltepe semt pazarı, Başıbüyük’te Göksel Sokak isimli alanda, pazartesi günleri kuruluyor. Meyve, sebze, tekstil gibi birçok farklı seçenek mevcut.

Üsküdar Çengelköy Semt Pazarı

Üsküdar pazarının eskiden kalma “ucuzluk pazarı” diye anılan bir şöhreti var. Her pazartesi Çengelköy Mahallesinde kuruluyor. Oldukça kalabalık ve biraz karışık bir pazar ama ucuz!

istanbul semt pazarları

Salı Günü İstanbul Anadolu Yakasında Kurulan Semt Pazarları

Kadıköy Semt Pazarı

Kadıköy’ün meşhur “salı pazarı” oldukça rağbet görüyor. Önceden farklı bir alanda kurulan bu pazar, şimdi Hasanpaşa’nın Uzunçayır Caddesinde kuruluyor. İstanbul’un en eski semt pazarlarından biridir, haliyle epey kalabalık oluyor. Ayrıca salı günü kurulduğu gibi cuma günleri de aynı alanda pazar var. Taze meyve sebze almak isteyenler genelde salı gününü tercih ediyor. Tekstil ürünleri ve giyim için genellikle cuma günü kurulan kısım, ziyaretçi topluyor. Çünkü ünlü markaların ihraç fazlası ürünlerini bu pazarda bulabilirsiniz. Eğer Kadıköy’e yolunuz düşerse muhakkak uğrayın, eliniz boş dönmezsiniz!

Beykoz Anadolu Hisarı Semt Pazarı

Anadolu Hisarı’nda Papatya Sokakta salı günleri kurulan bu pazar, Beykoz’un tek kapalı pazarı. Mutfak alışverişi ve sebze, meyve almak isteyenler için çok uygun.

Çarşamba Günü İstanbul Anadolu Yakasında Kurulan Semt Pazarları

Üsküdar Selimiye Semt Pazarı

Üsküdar Selimiye’de çarşamba günleri kurulan bu pazar, genelde çok kalabalık oluyor. Taze meyve, sebze seçeneklerinin yanında peynir çeşitleriyle biliniyor. Bununla birlikte fiyat yönünden uygun bir semt pazarı olduğundan tercih ediliyor.

istanbul semt pazarında balık satan balıkçı

Perşembe Günü İstanbul Anadolu Yakasında Kurulan Semt Pazarları

Erenköy Semt Pazarı

Bu semt pazarı, Erenköy’ün Ethem Efendi Caddesinde her perşembe günü kuruluyor. Erenköy perşembe pazarı, küçük sosyete pazarı olarak da biliniyor. Erenköy ve Suadiye arasındaki minibüs yoluna kurulduğundan çok rağbet görüyor. Özellikle tekstil ürünleri, çanta ve ayakkabı alışverişi yapmak isteyenlerin radarında olması gereken bir pazar. Çok uygun fiyata oldukça güzel ve kaliteli ürünler bulabilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya ve dekorasyon ürünleri satan tezgahlar da var.

Cumartesi Günü İstanbul Anadolu Yakasında Kurulan Semt Pazarları

Pendik Semt Pazarı

Pazar her cumartesi, Pendik’te Eski Ankara isimli caddede kuruluyor. Aslında tekstil ürünleri, giyim konusunda çok fazla çeşide sahip. Ama pek bilinmiyor. Bu nedenle oldukça sakin bir pazar.

İstanbul Araç Kiralamalarınızda Yolcu360 Yanınızda!

Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz.

 

istanbul semt pazarları, alışveriş

Avrupa Yakasında Bulunan Semt Pazarları

İstanbul semt pazarları bakımından oldukça zengin. Biz de Avrupa Yakası’nda oturan İstanbulluların en çok tercih ettiği semt pazarlarını, kuruldukları günlere göre sizin için şöyle sıraladık:

Pazartesi Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Semt Pazarları

Avcılar Firuzköy Pazarı

Beylikdüzü – Avcılar bölgesinde oturanlar için iyi bir tercih Firuzköy semt pazarı. Her pazartesi günü, Karay Sokakta kuruluyor. Kapalı bir semt pazarı olması nedeniyle kış aylarında çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Meyve sebze alışverişi için ideal bir pazar.

Fatih Unkapanı Semt Pazarı

Fatih semtinde yaşayanlar ve bu bölge civarında çalışanlar için oldukça iyi bir seçenek. Her pazartesi, Yavuz Sultan Mahallesinde kurulan bu pazar, taze meyve sebze alışverişi ve balık tezgahlarıyla biliniyor.

Salı Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Pazarlar

Arnavutköy Taşoluk Pazarı

Arnavutköy ilçesinin Taşoluk Mahallesinde kurulan semt pazarı, meyve sebze alışverişi için ideal. Pazarda sera üretimi sebze meyve tezgahları da bulunuyor.

Çarşamba Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Pazarlar

Fatih Pazarı

Pazar, Fatih Camii’nden başlayarak ara sokaklara uzanan İstanbul’un en büyük semt pazarlarından biri. Herkese, her keseye hitap ediyor. Bu nedenle oldukça kalabalık oluyor. Mutfak alışverişinden tekstile aradığınız çoğu ürünü bulabilirsiniz.

Yeşilköy Semt Pazarı

Yeşilköy pazarı, Florya ve Yeşilköy semtleri arasında yer alıyor. Her çarşamba günü kurulan bu pazar, sosyete pazarı olarak da biliniyor. Uygun fiyatlı tekstil ürünleri, aksesuarlar, çanta ve ayakkabılar oldukça rağbet görüyor. Eğer keyifli, sakin bir alışveriş yapmak istiyorsanız Yeşilköy semt pazarına erken saatlerde gidebilirsiniz. Çünkü pazar ilerleyen saatlerde çok kalabalıklaşıyor. Kendi bedeninize uygun kıyafet bulmakta sorun yaşayabilirsiniz.

Perşembe Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Semt Pazarları

Ortaköy Sosyete Pazarı, Eski Ulus Pazarı

Ortaköy Pazarı

Levazım Mahallesinde kurulan bu semt pazarı, eski ulus pazarı olarak biliniyor. Genelde seçkin markaların ihraç fazlası ürünlerinin satıldığı pazarda, makyaj malzemeleri satan tezgahlar da var. Bazı haftalar “ne alırsan 1 lira” tezgahları oluyor. Ortaköy semt pazarı, ucuza şık kıyafetler arayanlar için çok makul bir tercih.

Cuma Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Pazarlar

Bakırköy Semt Pazarı

Organik pazar diyince ilk akla gelen pazar Bakırköy semt pazarı. İçerisinde ekolojik sertifikası olmayan ürün bulmanız neredeyse imkansız. Her cuma, Airport Alışveriş Merkezi’nin hemen arkasındaki alanda kuruluyor.

Fındıkzade Pazarı

Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi önünden başlayıp ara sokaklara yayılan bu pazar, sosyete pazarı olarak biliniyor. Kolay ulaşımı ve birçok ürünü bir arada bulundurması nedeniyle tercih edilesi bir pazar.

Cumartesi Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Pazarlar

beşiktaş pazarı

Beşiktaş Semt Pazarı

Beşiktaş evlendirme dairesinin hemen arkasında kurulan bu pazar, ürün çeşitliliği bakımından oldukça zengin. Deyim yerindeyse pazarda yok yok! Cumartesi günü Beşiktaş’a yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız.

Pazar Günü İstanbul Avrupa Yakasında Kurulan Semt Pazarları

Beylikdüzü Pazarı

Pazar, Adnan Kahveci Mahallesinde her pazar günü kuruluyor. Hafta sonuna denk geldiği için oldukça kalabalık oluyor. Uygun fiyata kaliteli ürünler almak istiyorsanız Beylikdüzü semt pazarını gezebilirsiniz.

Feriköy Semt Pazarı

Pazar günleri Şişli Bomonti’de kurulan semt pazarında antikalar satılıyor. Her hafta çok sayıda nostalji tutkunu bu pazarda buluşuyor. Pazarın bulunduğu yerde pazartesi ve perşembe günlerinde halk pazarı, cumartesi ise büyük bir organik pazar kuruluyor.

11 En İyi İstanbul Bit Pazarı

İstanbul'da Alışveriş ve Yeme-İçme Mekanları

Yorum ekle