Yolcu360
Mutlaka gidin

Manavgat Şelalesi: Antalya’nın can suyu / Antalya gezi rehberi

Manavgat Şelalesi şüphesiz ülkemizde şelale denince akla ilk gelen yer. Akdeniz bölgesinde çağlardır çağlayan bu eşsiz su kaynağını sizler için Instagram’ın fenomen gezgini Seyahatimgeldi hesabının yazarı Birten Çankaya kaleme aldı…

Antalya’nın birbirinden güzel plajlarında yeterince vakit geçirdiyseniz sırada keyifli bir rota var: Manavgat Şelalesi’nin huzur veren ortamı sizleri bekliyor. Yeşillikler içerisinde gürül gürül akan suyu ile burası şehrin arasına gizlenmiş bir cennet adeta. Eğer siz de doğa ile baş başa kalmak ve şehir hayatının stresinden birkaç saat de olsa uzaklaşmak istiyorsanız yolunuzu Manavgat Şelalesi’ne düşürün derim.

Manavgat Şelalesi’nin en güzel zamanları Nisan, Mayıs ve Eylül, Ekim ayları. Turist yoğunluğunun nispeten azaldığı bu aylarda hava sıcaklığı da ideal seviyelerde olduğu için bunalmadan gezebilirsiniz. Manavgat Şelalesi’ne giriş için kişi başı 6 TL ücret ödeniyor.

Antalya’nın Yanı Başındaki Cennet: Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi her ne kadar dört metrelik bir falezden dökülse de debisi yüksek olduğu için fazlasıyla etkileyici görünüyor. Şelaleyi besleyen en büyük kaynak ise Dumanlı Kaynağı olarak biliniyor. Kuş seslerinin su sesine karıştığı Manavgat Şelalesi fotoğraf tutkunları için de vazgeçilmez adresler arasında. Dört mevsim farklı güzellikler yansıtan şelale kartpostallık görüntülere sahne oluyor. Suyun rengi öyle güzel ki bakarken adeta gözleriniz dinleniyor.

Şelalenin etrafında kafe ve restoranlar bulunuyor. Dilerseniz manzaraya karşı çayınızı yudumlayabilir ve kısa bir dinlenme molası verebilirsiniz. Karnınız acıktığında ise taptaze alabalıklar sizleri bekliyor. Bu nokta aynı zamanda piknik yapmak için de elverişli. Şelalenin yanı başında yer alan piknik alanlarında doğa ile bütünleşebilirsiniz. Şelalenin üzerinde bulunduğu nehirde raftinge katılabilir veya tekne turuna çıkabilirsiniz. Seçim sizin☺

Manavgat Şelalesi Nerede?

Ülkemizin görülmeye değer doğal güzelliklerinden biri olan bu doğa harikası Antalya’nın Manavgat ilçesine beş kilometre uzaklıkta bulunuyor. Şelale Antalya merkeze yaklaşık 80 kilometrelik mesafede yer alıyor.

Manavgat Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Antalya’dan Manavgat’a özel aracınızla yaklaşık 1.5 saatte ulaşabilirsiniz. Zaten yol boyunca “Şelale” tabelaları karşınıza çıkıyor. Girişte otopark da mevcut. Yola çıkmadan önce Yolcu360‘tan Antalya Havalimanı araç kiralama seçeneklerine bakmayı unutmayın.

İlgili Yazılar

Kaş’ta denize girilecek yerler / Kaş’ın en güzel plajları

Yolcu 360

Kemalpaşa Kiraz Festivali Kaçmaz!

Yolcu360

Selçuk Efes Müzesi

Yolcu 360

Yorum Bırak