Yolcu360
Kültür Sanat

İstanbul İllüzyon Müzesi | Taksim İllüzyon Müzesi

⏱: 3 dk

Yanılsama olarak da bilinen İllüzyon, her yaştan insanın ilgisini çekmekte. Nasıl olduğunu anlamayadığımız olaylara hepimiz merak duyarız. İşte İstanbul İllüzyon Müzesi de tam olarak bunu gerçekleştiriyor. Sizi yanılsama dolu bir atmosferin içine doğru götürüyorlar. İstanbul İllüzyon Müzesi, Türkiye’deki müzeler arasında en sıra dışı olan müze olarak ön plana çıkmakta. Hazırsanız Yolcu360 ekibi olarak yanılsama dolu olan bu dünyaya birlikte adım atalım.

Yanılsama nedir / İllüzyon ne demek?

Bir nesnenin duyularımız üzerindeki izlenimlerinin veya etkilerinin yanlış olması. Başka bir deyişle, bize gerçek dünya da var olduğumuzu unutturacak bir algı değişikliğinin yaşanması.

Beşiktaş Deniz Müzesi için tıklayınız.

İstanbul İllüzyon Müzesi

Duyularınız ile ilgili sorular sormanıza neden olacak muntazam bir müzeye doğru yola çıkmaya ne dersiniz?

İstanbul’da gezilecek yerler arasında yer alan müzenin amacı aslında insanlar için illüzyonlar sayesinde interaktif ve eğlenceli bir olanak sunmak. Müze içinde birbirinden ilginç odalar yer alıyor. Bu odaların her birinin içerisinde de yeni bir sürpriz ile karşılaşıyorsunuz. Her oda aslında size yeni bir serüvenin kapılarını açıyor. Açıkçası bizi en çok şaşırtanı Tabaktaki kafa illüzyonu oldu.

Kendimizden 5 tane ile daha aynı masada oturmak mı? Aman tanrım ! Bir yandan oldukça komik, bir yandan oldukça ilginç. Ama en önemlisi de bu nasıl oluyor sorusunun kafamızı kurcalayarak bizi düşündürmeye yönlendirmesi. Bu serginin bulunduğu odanın adı Klon Masa ve sizi kendinizle buluşturuyor.

İstanbul’da gezilecek müzeler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İllüzyon Müzesi

Özellikle bilim kurgu fimlerinden tanıdığımız sonsuzluk tüneli, artık İstanbul’da. Gerçekten sonsuz mu, böyle bir tünelin var olması mümkün mü gibi soruların cevaplarını ise size bırakıyoruz 🙂

Ames odası olarak adlandırılan bu odada gülmeye hazır olun. Arkadaşlarınızla veya ailenizle gittiğinizde bu oda içerisindeki tuhaf görüntüleriniz ile kahkaha tufanı yaşayacaksınız.

Takip eden yüz İllüzyonu gerçekten hem eğlenceli hem sinir bozucu. Nereye doğru adım atarsanız atın gözü hep üstünüzde. Dikkat izleniyoruz !! 🙂

Müzedeki diğer odalar:

  • Karmaşık Silindir
  • Gerçek Ayna
  • Fotoğraf İllüzyonları
  • Büyülü Çubuk 
  • Hologramlar
  • Optik İllüzyonlar
  • Rubin’in Vazosu
  • Stereogram

 İstanbul Kadıköy araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

İstanbul İllüzyon Müzesi nerede?

 

İlgili Yazılar

Türkiye’deki En İyi Konserler: Ülkemizde Gerçekleşmiş 18 Efsanevi Konser!

Felat Delibalta

Amazon Prime En İyi Diziler: Mutlaka İzlemeniz Gereken 14 Amazon Prime Dizisi

Felat Delibalta

Dizi ve Filmlerin Çekildiği Yerler, Türk Dizileri Nerede Çekiliyor?

Felat Delibalta

Yorum Bırak