Yolcu360 Blog
antalya-sinemalari-
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > En İyi 7 Antalya Sinema Salonu

En İyi 7 Antalya Sinema Salonu

Eğlence ve yaşam merkezleri haline gelen AVM’lerde biraz olsun sakinleşmenin yollarından biridir sinema salonları. Birbirinden güzel filmlerin tadını çıkarmak için en iyi 7 Antalya sinema salonu ile karşınızdayız. 

antalya-sinemalari-3.jpg

Antalya Sinema Salonları: En İyi 7 Antalya Sinema Salonu

Antalya’da şöyle koltuğunuza yaslanıp, film izlemek istiyorsunuz. Aynı zamanda da ulaşımı kolay olsun istiyorsunuz. O halde en iyi 7 Antalya sinema salonu listemizi mutlaka incelemelisiniz.

  • Mall of Antalya Sinema

Mall of Antalya, Akdeniz’in en büyük alışveriş, eğlence ve yaşam merkezi. Nitekim Antalya Havalimanı’na yakınlığı açısından da epey rağbet görüyor. Yan yana bulunan Deepo Outlet Center’a olan bağlantısı sayesinde de aynı anda iki alışveriş merkezini de gezme şansına sahip oluyorsunuz. 28 Nisan 2017 yılında hayata geçirilen en büyük gayrimenkul projelerinden biri olan Mall of Antalya, başta yabancı turistler olmak üzere Antalya halkının en sevdiği alışveriş merkezlerinden biri. 200’ü aşkın markanın bir araya geldiği alışveriş merkezinde aradığınız mağazaları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra adını sıklıkla duyduğumuz H&M, LCW gibi dünyaca ünlü markaların en büyük mağazalarını da bünyesinde barındırıyor. Çocukların eğitici oyuncaklar ile buluşturan markalara ev sahipliği yapan ilk alışveriş merkezi Mall of Antalya. 

Sadece alışveriş değil elbette burada eğlence ve kültür-sanat etkinliklerini de bulabilirsiniz. Yetişkin ve çocuk oyunlarının sergilendiği MOA Sahne, sanatçıların konserlerini ve gösterilerini sergilediği MOA Gösteri Merkezi ile de adından söz ettiriyor. Bunun yanı sıra Türkiye’nin en büyük sinema kompleksi Cinetech ile de Mall of Antalya en iyi 7 Antalya sinema salonları listesinde ilk sırada yer almaktadır. Mall of Antalya sinema 2.200 kişilik kapasitesi ve toplam 11 salonu ile Akdeniz’in en büyük sinema kompleksi. Sinema salonu 14 metre yüksekliğe ve 4K çözünürlüklü 68.000 lümen ışık çıkışına sahip sinema perdesi ile seyircilere benzersiz bir film deneyimi sunuyor. Aynı zamanda 360 derecelik ses teknolojisi ile Mall of Antalya sinema kademeli ses sistemi sayesinde izleyenleri adeta filmin içerisine çekiyor. 

Mall of Antalya Sinema Adres: Altınova Sinan Mahallesi, Serik Caddesi, No: 309, D: 91, 07170, Kepez/ ANTALYA. 

  • Antalya Özdilek Sinema

antalya-sinemalari-3.jpg

 2009 yılında yapımı tamamlanan Antalya Özdilek Alışveriş Merkezi, bulunduğu konum itibari ile oldukça yoğun ziyaretçi sirkülasyonu na ev sahipliği yapıyor. Gerek tramvay gerek otobüs ile olsun şehrin her köşesinden Özdilek Alışveriş Merkezi’ne ulaşım mümkün. Yeme-içme alanlarının geniş olması, çocuk oyun parklarının bulunması da ailelerin ilk tercih ettiği alışveriş merkezlerinden biri haline getiriyor. Tüm Antalya’nın sosyo-kültürel karmasını yansıtan bu alışveriş merkezinde aradığınız her şey elinizin altında. Yaklaşık 40.000 metrekarelik bir alana yayılan Özdilek yüzden fazla mağaza ve yüzlerce marka ile ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Toplam 4 kat olarak tasarlanan bu alışveriş merkezinde şehrin en büyük yapı marketinden ve elektronik marketinden yararlanabilirsiniz. 

Bunun yanı sıra Antalya Özdilek sinema, en iyi 7 Antalya sinema salonundan biri. Rahat ulaşım ve merkezi konumu sayesinde en fazla 30 dk içerisinde Özdilek sinema salonuna gelebilirsiniz. Özellikle bölgede yer alan okulların çıkış saatlerinde çocukların ve gençlerin sıklıkla rağbet gösterdiği mekandır. Güler yüzlü personelleri ile sanki evinizde film izliyormuş gibi rahat hissedeceksiniz. 

Antalya Özdilek Sinema Adres: Fabrikalar Mahallesi, Fikri Erten Caddesi, No: 2, 07090 Kepez/ ANTALYA.

  • Erasta Sinema Antalya 

antalya-sinemalari-3.jpg

2013 yılında Erasta Antalya Alışveriş Merkezi’nin son etabı tamamlanarak halka açıldı. Görünüm olarak alışılagelmiş alışveriş merkezlerinden farklı olan Erasta, tıpkı çarşıda geziyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Açık hava konseptli olması sebebi ile bunalmadan, ferah ferah tüm mağazaları gezme fırsatı yakalıyorsunuz. Antalya’yı pek çok ünlü marka ile ilk kez tanıştıran Erasta Alışveriş Merkezi bu sebeple “ilklerin alışveriş merkezi” olarak da biliniyor. 40.000 metrekarelik alana inşa edilen alışveriş merkezinde 1.300 araçlık açık ve kapalı otopark imkanı da bulunuyor. Çevreci olarak bilinen Erasta’da 350 metrekare büyüklüğünde Antalya ve Türkiye’nin en büyük doğal dikey bahçesi de yer alıyor. Süs havuzları ve yeşil peyzaj alanları ile Antalya’nın gezmesi en keyifli alışveriş merkezi diyebiliriz. 

Bunun yanı sıra alt katında yer alan sinema salonu ile de bölgenin çekim merkezi haline geliyor. Erasta sinema Antalya, en çok tercih edilen ve konforu ile dikkat çeken sinema salonlarından biri. 

Erasta Sinema Antalya Adres: Fabrikalar Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No: 49, 07090, Kepez/ ANTALYA.

  • Migros Sinema Antalya

Antalya’nın ilk alışveriş merkezi olma özelliğine sahip Migros en çok tercih edilenler arasında. 6 Haziran 2001 tarihinde Antalya halkı ile buluşan alışveriş merkezi pek çoğumuzun çocukluğuna tanıklık etmiştir. Konyaaltı Sahili’ne yakınlığı sebebi ile de pek çok yabancı turist tarafından rağbet görüyor. Nitekim Migros Alışveriş Merkezi’nin turizme katkısı da yadsınamaz. Hemen hemen her beş kişiden ikisinin turist olduğu bir alışveriş merkezinden bahsediyoruz. Yaklaşık 35.000 metrekarelik bir alana kurulan Migros Alışveriş Merkezi 130 mağazası ile bölgedeki çekim merkezi. Migros sinema Antalya ise alışveriş sonrasında dinlenmenize olanak sağlayan etkinliklerden biri olacaktır. 

Migros Sinema Antalya Adres: Arapsuyu Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 3, 07070, Konyaaltı/ ANTALYA.

  • MarkAntalya Alışveriş Merkezi

Sizleri şehrin tam kalbinde yer alan alışveriş merkezine götürüyoruz. MarkAntalya açıldığı ilk günden beri çok fazla ziyaretçi ağırlamıştır. 2013 yılında kapılarını aralayan alışveriş merkezine şehrin her köşesinden ziyaretçi akını olmaktadır. Tramvay hattı üzerinde yer alması sebebi ile de Antalya halkının sıklıkla tercih ettiği moda ve eğlence merkezlerinden biridir. Bunun yanı sıra turistlerin de çeşitli markalardan alışveriş yapmak için uğradığı adrestir. 55.000 metrekarelik alanı ile MarkAntalya Alışveriş Merkezi tüm şehre yeter desek abartmış olmayız. Antalya’da ilk kez yer alan markaların da olduğu tam 155 mağaza ile hizmet vermektedir. Üst katta yer alan yemek bölümü ve açık alandaki terası ile keyifli anlara geçirmenizi sağlar. Bünyesinde yer alan sinema sistemi ile de çekim merkezi haline gelmiştir. En iyi 7 Antalya sinema salonundan biri olan MarkAntalya Alışveriş Merkezi, hafta sonunuza renk katmanız için mükemmel bir alternatiftir. 

MarkAntalya Alışveriş Merkezi Adres: Tahılpazarı Mahallesi, Kazım Özalp Caddesi, No: 84, 07040, Muratpaşa/ ANTALYA. 

  • Agora Sinema Antalya

Antalya Havalimanı’na yakınlığı ile bilinen Agora Alışveriş Merkezi çoğunlukla turistlerin tercih ettiği alışveriş merkezidir. Merkeze biraz uzak olsa da yine de ulaşımı kolaydır. Açık alanlara kurulan mağazaları ile Agora Alışveriş Merkezi, çarşı konsepti görüyor. Eğer siz de hafta sonunda hem alışveriş yapıp, hem biraz olsun dinlenmek istiyorsanız Agora’yı tercih edebilirsiniz. Bünyesinde bulunan sinemasında birkaç saatinizi ayırarak haftanın yorgunluğunu atabilirsiniz. 

Agora Sinema Antalya Adres: Altınova Mahallesi, Sinan Caddesi, Çağdaş Sokak, No: 5, 07170, Kepez/ ANTALYA.

  • TerraCity Alışveriş Merkezi

antalya-sinemalari-3.jpg

Antalya’nın premium Alışveriş Merkezi TerraCity, ulusal ve uluslararası marka ve dünyaca ünlü markaları ilk kez Antalya halkı ile buluşturuyor. Açıldığı ilk günden bu yana 180 mağaza ve çeşitli restoranları ile Antalya’nın en ilgi çekici yaşam merkezi haline gelmeyi başardı. Lara bölgesinde yer alan TerraCity diğer alışveriş merkezlerine oranla hep daha sakin. TerraCity modern mimarisi, eğlence alanları ve 1.000 kişilik yeme içme alanı ile benzersiz bir eğlence ve alışveriş mekanı. Arkadaşlarınız ile bir araya gelip, güzel bir kahve içtikten sonra sinemaya girmeye ne dersiniz? Sizleri en iyi 7 Antalya sinema salonundan biri olan TerraCity’e bekliyoruz. 

TerraCity AVM Adres: Fener Mahallesi, Tekelioğlu Caddesi, No: 5, Muratpaşa/ ANTALYA. 

Antalya Sinemalarını Keşfetmek İçin Kiralık Araç Mı Arıyorsunuz?

Antalya araç kiralama seçeneklerinde birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

 

Yorum ekle