Yolcu360
Faydalı bilgiler

Tek Başına Seyahat Eden Kadınlara Öneriler

⏱: 2 dk

Tek başına seyahat eden kadınlara tavsiyeler nelerTek başına seyahat eden kadınlar için ipuçları var mı? Yolcu360 ekibi olarak yalnız seyahat eden gezgin kadınlar için birkaç tavsiye hazırladık. Sizde yalnız başınıza bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız, bu yazı hoşunuza gidecektir. Tek başına seyahat eden kadınlara öneriler yazısı için okumaya devam edin. 🙂

Tek Başına Seyahat Eden Kadınlara Öneriler

  • Hedefinizi ve varış noktanızı seçin. Gitmek istediğiniz yere neden gitmek istediğinizi anlayarak daha iyi seyahat edebilirsiniz. İlk ilham, okuduğunuz bir kitaptan veya izlediğiniz bir filmden gelebilir. Ancak kesinlikle sizin için bunlardan etkilenmekten daha fazlası vardır. Böylece seyahatinizi kendiniz için daha verimli bir hale getirebilirsiniz.
  • Eğer uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız yol üstünde nerede kalabileceğinizi önceden belirleyin.
  • Tek başına seyahat etmek ayrıntılara dikkat etmeyi gerektirir. Yol planlamasından konaklamaya kadar seyahatinizin her bir adımını önceden kararlaştırın.
  • Hafif bir bavulu veya sırt çantasını yanınıza alın. Böylece daha rahat hareket edebilirsiniz.
  • Yeni tanıştığınız kişilere nerede kaldığınızı söylemeyin. Böylece güvenli bir konaklama imkanı yaratmış olursunuz.
  • Tek başına yemek zorunda değilsiniz. Yemek pişirme derslerinden temalı akşam yemeklerine kadar birçok program mevcut. Bunlardan birine dahil olabilirsiniz.
  • Belgelerinizi, kartlarınızı ve paranızı korumak öncelikli hedefiniz olmalı. Pasaportunuzu ve diğer önemli belgelerinizi güvende tutmaya özen göstermelisiniz.
  • Diğer kadın gezginlerle tanışmak, tek başına seyahat konusunda sizi cesaretlendirecek bir adım olabilir.
  • Rahatlamak için sosyal medyadan biraz uzak durun. Böylece gittiğiniz yerleri daha iyi keşfedebilirsiniz.

@thetravelcrush

“Çünkü sıradan olandan bir değişikliğe ihtiyacım vardı. Tekdüze bir işten, ücretsiz ılık ofis kahvesinden ve aynı telaşlı günlük gidişattan bıktım. Değişim, kendimi rahatsız etmek ve tamamen bencil olmak istedim. Bu yüzden ilk tek kişilik biletimi ayırttım. Tek başıma seyahat etmeseydim renkli anlarımın, sohbetlerimin ve bağlantılarımın hiçbirinin gerçekleşmeyeceğine gerçekten inanıyorum.”

@amyscrypt

“Arkadaşlarımın hiçbiri seyahat etmek istemediğinden ve arkadaşımın eksikliğinin beni durdurmasına izin veremeyeceğime karar verdiğimden, benim için sırt çantasını alıp tek başına gitme kararı zorunluluktan doğdu. İlk birkaç gün yalnızlık korkusuyla mücadele ettikten sonra, kısa süre sonra, tek başıma yabancı bir yerde başarılı olmanın mutlak bir zaferini hissettim.”

@sophiepiearcey

“Altı yıl önce ilk tek başıma yolculuğuma çıkmaya karar verdim. Yeni Zelanda’yı arkadaşlarımla ziyaret ettikten sonra İngiltere’ye döndüm ve neredeyse anında Avustralya’ya tek başıma bir uçuş rezervasyonu yaptırdım. Yapabileceğimi ve iyi olacağımı kendime kanıtlamak için yalnız gitmek için yer ayırttım. Benim için yalnız seyahat özgürleştiriciydi, bir kişi olarak kim olduğum hakkında daha fazla şey öğrenmem ve o dönemde hayatımdaki zorlukların üstesinden gelmem için anlar yarattı.”

İlgili Yazılar

En Kolay Şekilde Öğrenmenizi Sağlayacak Araç Park Etme Tüyoları

Yolcu 360

Araçla Seyahat Sırasında Tasarruf Sağlayacak İpuçları

Yolcu 360

Toplu Taşımada Covid-19 Tedbirleri Artırıldı!

Yolcu 360

Yorum Bırak