Yolcu360
Vizesiz-Seyahat
Dünya Gezi Rehberi

Vizesiz Gidilecek Ülkeler Listesi

⏱: 9 dk

Vizesiz gidilecek ülkeler hangileri? Türkiye’den vize istemeyen ülkeler hangileri? Türk vatandaşlarından vize almayan ülke var mı? Vizesiz gidilecek ülkeler listesi yaptık. Vizesiz yurt dışı gezileri için okumaya devam edin…

Vizesiz Gidilecek Ülkeler Listesi

Yabancı bir ülkeye gitmek için kişilerin en çok takıldı konudur vize almak. Birçok kez gezip görme hevesimizi azaltacak kadar gözümüzü korkutur vize alma süreci. Gideceğiniz ülkenin sizin pasaportunuza koyduğu ve ülkesine girebileceğiniz anlamına gelen belge yani vize almak için mutlaka pasaportunuz olması gerekiyor. Her ülke aynı ülkelere vize vermiyor. Hangi ülkenin vatandaşı olduğunuza bağlı olarak vizesiz girebileceğiniz ülkeler değişiklik gösterebiliyor. Bu yazıda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak vizesiz gidebileceğiniz ülkeler ve size fikir vermesi açısından kısaca burada neler yapabileceği detayında bir liste hazırladık. 

Avrupa’da gidebileceğiniz vizesiz ülkeler hangileri?

 1.        Vizesiz Andorra Seyahati

Andorra Fransa ve İtalya arasında, Barcelona’ya kara yoluyla 3 saat uzaklıkta bir ülkedir. Bordo pasaportunuzla 90 gün vizesiz olarak ülkeyi gezebilirsiniz. Burası turistler için gümrük sorunu olmadan alışveriş yapabileceği yerdir. Kayak merkezleri açısından gelişmiştir. Andorra’yı kış tatili için tercih edebilirsiniz. Tarihi kiliseler, güzel manzaralı vadiler mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür. Resmi dili Katalanca’dır. Türkiye ile arasında 1 saat zaman farkı vardır. Türkiye saati Andorra saatinden 1 saat ilerdedir. Andorra’da uçak pisti bulunmaz. İspanya’dan karayolu ile geçilebilir.

 1.        Vizesiz Belarus Cumhuriyeti Seyahati

Beyaz Rusya ya da Belarus diye anılsa da resmi adı Belarus Cumhuriyeti’dir. Pasaportunuzla 30 gün vizede muaf olarak gidip görebileceğiniz bir ülkedir. Resmi dilleri Belarusça ve Rusça’dır. Sert bir karasal iklime sahiptir. Kışın çok soğuk gelebilir bu nedenle yazın Temmuz yada Ağustos aylarında gezilebilir. Yazın da oldukça serindir. Başkent Minsk’e uçakla 2 saatte varmanız mümkündür. Minsk, ülkedeki gezilecek tarihi yerlerin birçoğunu kapsar. Yine de ülkedeki diğer şehirlere nostaljik tren yolculuğu yaprak ulaşmanız ve oradaki yerleri görmeniz de tavsiye edilir. Ülkedeki en temel bitkisel ürün patatestir. O yüzden çeşit çeşit patates yemeğiyle karşılaşmanız mümkün. Yemekler de bol bol sos kullanıyor.

 1.      Vizesiz Bosna-Hersek Seyahati

Türkiye Cumhuriyeti ve Bosna Hersek Devleti arasındaki anlaşmaya göre 180 güne kadarlık seyahatlerinde 90 güne kadar vizeden muaftırlar. Bosna ülkenin kuzey bölgesi, Hersek ise güney bölgesidir. Yakın zamanda yaşanmış olan iç savaş etkileri hala duvarlarda görülmektedir. Başkent Saraybosna’daki 2. Dünya Savaşı’nı simgeleyen Sönmeyen Ateş Anıtı, iç savaş döneminde kullanılan Umut Tüneli, Latin Köprüsü, iç savaşta yakılıp yıkıldıktan sonra tekrar yapılan Viyeçnitsa Kütüphanesi, Neratva Nehri üzerine inşa edilmiş Mostar Köprüsü gezilip görülmesi gereken, en çok ziyaret edilen yerlerdir. Ayrıca Inat Kuca Evi, Kravitse Şelaleri görülmeye değerdir. Saraybosna’dan Mostar’a yeşil bir manzara eşliğinde nostaljik bir tren yolculuğu yapabilirsiniz. Resmi dilleri Boşnakça, Sırpça, Hırvatça’dır. Neredeyse herkes İngilizce bilmektedir. Ülkemiz gibi dört mevsimi yaşayan bir ülkedir. Kışın soğuktan yazın sıcaktan şikayet etmemek için ilkbahar ve yaz tercih edilebilir. Mutfağı bizim mutfağımıza benzemektedir. Cevapi, Pita, Boşnak böreği, Klepe, Bosanski Lonac yemekleri ülkenin yöresel lezzetleridir.

 1.        Vizesiz Gürcistan Seyahati

Pasaportunuzla 1 yıla kadar vizeden muaf olabileceğiniz bir ülkedir. Hata kimliğiniz ile de girebilirsiniz. Gürcistan’da resmi dil Gürcüce, dünyanın en eski dillerinden biridir. Para birimi Lari’dir. Gezilecek yerler arasında Karadeniz’e kıyısı olan Batum, başkent Tiflis, Akhaltsikhe, Borjomi, Mtskheta, Gori, Kutaisi, Vardzia ve Kazbegi Dağı gidilmesi gereken yerlerdendir. Khacpuri (haçapuri) peynirli pideye benzer yöresel bir lezzettir. Khinkali (hıngel) ise mantıya benzer yöresel bir yemektir. Gürcistan’ın üzüm çeşitliliğinden dolayı şarabı meşhurdur.

 1.        Vizesiz Karadağ Seyahati

Pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde Karadağ’a vizesiz giriş yapabilirler. Adriyatik Denizi kıyısındaki Karadağ büyük kumsallara sahiptir. Güzel manzarasıyla doğal bir çekiciliği olan Kradağ’da macera turizmi çokça gelişmiştir. Ülkeye kayak, bisiklet, tırmanış, rüzgar sörfü, dalış gibi faaliyetler için uğrayan turist sayısı hiç de az değildir. Pek çok tarihi bina da bulunur. Durmitor ve Tara Irmağı Kanyonu ile Kotor tarihi liman kenti Unesco’nun koruması altındadır ve mutlaka görülmesi gerekir. Tipik Akdeniz iklimi hakimdir. Karadağ’ın mutfağı et ağırlıklıdır. Yerel şarapları ve üzüm brendisi denemeye değerdir. Peynir çeşitliliği oldukça fazladır.

 1.       Vizesiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Seyahati

Vizesiz gidilebilecek ülkelerdendir. Ülkemizden direk uçuşlar mevcuttur. KKTC büyük otellere, plajlara, güzel bir havaya ve kumarhanelere sahip olması nedeniyle her yıl turist akınına uğruyor. Eğlence sektörü en gelişmiş sektör. Bunların yanında tarihi yapıları da gezebilirsiniz. Girne Kalesi tarihi Helenistik Roma devrine kadar uzanan görülesi bir yapıdır. Batık gemi müzesi, Bellapais Manastırı, St. Hillarion Kalesi, Maviköşk, Karmi Köyü gezilecek diğer yerlerdir. Lefkoşa Dünyanın ikiye bölünmüş tek başkentidir. Hem Rum kesiminin hem Türk kesiminin başkentidir. Arab Ahmet Mahallesi, Lokmacılar Çarşısı, Büyük Han, Selimiye Cami,

 1. Vizesiz Makedonya Seyahati

TC pasaport sahipleri 90 güne kadar Makedonya’da vizesiz seyahat hakkına sahiptir. Makedonya küçük, güzel, sakin bir ülkedir. Tarih boyunca, konumu nedeniyle birçok medeniyete ev sahipliği yapan Makedonya tarihi yapılar bakımında n zengindir. Ayrıca doğası da burayı görülesi bir yer yapıyor. El değmemiş ormanları, dağları, gölleri, eşsiz manzarasıyla Makedonya doğa turizmi için idealdir. Makedonya’yı gezip görmek için en iyi mevsim tercihi yazdır. Ülkenin yöresel mutfağı tüm Balkan tatlarını içerir. Tavce gravce, kompir, mandza, kaçamak, mekici, pindjur, popara mutfağının önemli lezzetlerindendir.

 1. Vizesiz Moldova Seayhati

Pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar vizeden muaftırlar. Resmi dili Romencedir. Fakat Rusça’da bilinir. Seyahat için en uygun mevsim yaz mevsimidir. Çok zengin bir mutfağı vardır. Yemekleri lezzetli ve ucuzdur. Etli yemekler ağırlıktadır. Etli yemeklere meyve eklemek çok yaygındır.

 1. Vizesiz Sırbistan Seyahati

Balkanlarda bulunan ülkenin en hareketli şehri Belgrad’tır. Kalemagdan Kalesi, Aziz Sava tapınağı, Ulusal Müze, Eski Kale ve Ada Ciganlija görülmesi gereken yerlerdendir. Bordo sahibi Türk vatandaşları 60 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler. Diplomatik, hususi, hizmt pasaportlu Türk vatandaşları ise 90 gün vizeden muaftır.

Ülke birçok ulusal parka sahiptir. Kraljevo adlı manastır UNESCO tarafından dünya mirası olarak tanımlanmaktadır. Resmi dil Sırpça’dır. Ancak İngilizce yaygın olarak konuşulmaktadır.

 1. Vizesiz Ukrayna Seyahati

Doğu Avrupa’da yer alır ve Avrupa’nın yüz ölçümü en geniş ülkesidir. Bordo sahibi Türk vatandaşları 60 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları ise 90 gün vizeden muaftır. Başkent Kiev’de yer alan Aziz Sofya Kathedrali 11. Yüzyıla dair mozaik ve freskleriyle ünlüdür. Dinyeper Nehri’ne bakan Kiev Pechersk Lavra manastırı da görülmeye değerdir.

Ukrayna mutfak açısından oldukça zengindir. Türk mantısına çok benzeyen varenyky çok sevilir. Kiev usulü tavuk, borş çorbası, katleta denemeniz gereken yiyeceklerdendir.

11.Vizesiz Kosova Seyahati

Avrupa’nın güneydoğusunda, Balkanların tam ortasındadır. Resmi dilleri Sırpça ve Arnavutça’dır. Bordo pasaportunuz varsa Kosova’ya seyahatlerinizde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vizeden muaf olursunuz.

Sırp Ortodoks Kilisesi Kosova’daki gidilip görülmesi yerlerin başında gelir. UNESCO Dünya Mirası Koruma Listesi’ndedir. Ülkenin önemli turistik değerlerinden biri de kullas adı erilen taş evlerdir.  Kosova mutfağında Sırbistan, Arnavutluk, Türkiye ve Yunanistan mutfağı esintileri görürsünüz. Et yemekleri ve deniz ürünleri öne çıkmaktadır.

 1. Vizesiz Arnavutluk Seyahati

Turizm açısından ilk akla gelen ülkelerden değil ama birçok avantaj mevcuttur. Daha popüler olan ülkelerden daha ucuz ve daha sakindir. Vahşi doğa, harika manzara ve tam bir akdeniz havasına sahiptir. Ayrıca Türk vatandaşları 6 ay içerisinde seyahatlerinde 90 günü aşmayacak şekilde vizeden muaf olabilirler. Antik kentler, Osum Kenti’nin tarihi havası gezilip görülmeye değerdir.

Asya’da vize istemeyen ülkeler listesi

 1.        Vizesiz Azerbaycan Seyahati

Umuma mahsus pasaport yani bordo pasaport sahipleri vizeye tabidir ancak Bakü Haydar Aliyev Havaalanında bir aylık vize alınabiliyor ama karayoluyla gidecekseniz mutlaka Türkiye’de vize almalısınız. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları ise 90 gün vizeden muaftır. Azerbaycan’ın en çok turist çeken kenti kuşkusuz başkent Bakü’dür. Burada pek çok tarihi yeri gezebilirsiniz. Şirvanşahlar Sarayı görülmesi gereken yerlerdendir. Haydar Aliyev Kültür Merkezi gezilebilir. Ülkenin dünyada ün kazanış halıcılık ve dokumacılığı için de Azerbaycan Halı Müzesi ziyaret edilmelidir.

 1.       Vizesiz  Bahreyn Seyahati

Bahreyn Basra Körfezi’nde yer alan bir Arap ülkesidir. Resmi dil Arapça’dır. Bahreyn jeopolitik konumunun etkisiyle pek çok medeniyle ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle pek çok tarihi yapı görmek mümkündür.   Umuma mahsus pasaport yani bordo pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları ise 90 gün vizeden muaftır.

 1.       Vizesiz Doğu Timor Seyahati

Aslında pasaport sahipleri bu ülkede vizeye tabidir. Bu ülkeye gidecek Türk vatandaşları’na Doğu Timor sınır kapılarında 30 gün süreli vize verilmektedir.

 1.        Vizesiz Ermenistan Seyahati

Umuma mahsus pasaport yani bordo pasaport sahipleri vizeye tabidir ancak havaalanında bir aylık vize alınabiliyor. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları vizeye tabidir.

 1.        Vizesiz Filipinler Seyahati

30 güne kadar vizesiz girilebiliyor.

 1.       Vizesiz Filistin Seyahati

Filistin’e Mısır üzerinden Gazze şeridine girmeyecekseniz İsrail vizesi almanız gerekmektedir.

 1.        Vizesiz Hong Kong Seyahati

Pasaport geçerlilik süresi en az 6 ay olan Türk vatandaşları S.A.R’a 3 ay süreyle vizesiz girebilirler.

 1.      Vizesiz Irak Seyahati

Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir ancak belirli şartlarda sınırda vize alınabiliyor. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları vizeye tabidir.

 1.     Vizesiz İran Seyahati

Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları ise 90 gün vizeden muaftır.

 1.    Vizesiz Japonya Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları 90 gün vizeden muaftır.

 1.    Vizesiz Kamboçya Seyahati

Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir ancak 30 gün geçerli turistik vizeler ülkemizdeki fahri Kamboçya konsolosluğundan ya da sınır kapılarından alınabilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları 180 gün içinde 30 günü aşmamak kaydıyla vize alabilirler.

 1.    Vizesiz Katar Seyahati

Bordo  pasaport sahipleri 30 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Kazakistan Seyahati

Bordo  pasaport sahipleri 30 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 30 gün vizeden muaftır. Beş günden fazla kalacaksanız ülkeye girişinizden 5 gün içerisinde göç polisine kayıt yaptırmalı ve ehir değiştirirseniz kaydınızı yenilemelisiniz.

 1.   Vizesiz Kırgızistan Seyahati

Türk Vatandaşları pasaportlarıyla turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Ancak ülkeye girişten itibaren 5 gün içerisinde Devlet Kayıt Hizmet Başkanlığına kayıt yaptırmalısınız. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları için de aynı durum geçerlidir.

 1.   Vizesiz Güney Kore Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları 90 gün vizeden muaftır.

 1.   Vizesiz Lübnan Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları 180  gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla vizeden muaftır.

 1.    Vizesiz Makau Seyahati

Bordo  pasaport sahipleri 30 gün vizesiz seyahat edebilmektedir.

 1.   Vizesiz Maldivler Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları 30 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Malezya Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları 90 gün vizeden muaftır.

 1.   Vizesiz Moğolistan Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları 30 gün vizeden muaftır.

 1.    Vizesiz Singapur Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları 90 gün vizeden muaftır.

 1.  Vizesiz Sri Lanka Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları vizeye tabidir. Ancak ülkeye giriş sınır kapısından ya da www.eta.gov.lk adresinden 30 güne kadar vize alınabilir.

 1.   Vizesiz Suriye Seyahati

Bordo pasaport sahipleri her 6 ay içinde ilk girişinden itibaren 90 gün süreli seyahatleri süresince vizeden muaftır. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları için de aynı şartlar geçerlidir.

 1.   Vizesiz Tayland Seyahati

Bordo  pasaport sahipleri 30 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Tayvan Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları vizeye tabidir. Ancak Türk vatandaşlarının tek girişlik 30 gün süreli vizelerini Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanı’ndan giriş yapmaları şartıyla alabilirler. Yalnızca vize müracaat formu ve iki adet vesikalık fotoğraf yeterli olabilmektedir.

 1. Vizesiz Umman Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 30 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1.   Vizesiz Ürdün Seyahati

Umuma mahsus pasaport yani bordo pasaport sahipleri 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftır.

 1.   Vizesiz Özbekistan Seyahati

Türk vatandaşları 30 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftır.

 1.  Vizesiz Brunei Seyahati

Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri 30 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftır.

 1.   Vizesiz Endonezya Seyahati

Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri 30 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftır.

 1.  Vizesiz Fiji Seyahati

Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftır.

Afrika kıtasındaki vize istemeyen ülkeler

 1.   Vizesiz  Botsvana Seyahati

Bu ülke vize istemeyen ülkeler arasından yer almaktadır.

 1.   Vizesiz  Fas Seyahati

Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Güney Afrika Cumhuriyeti Seyahati

Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri 30 günlük vizelerini sınır kapılarından alabilirler.

 1.  Vizesiz Kenya Seyahati

Bu ülkeye girişlerde ülkemiz vatandaşları vizeye tabidir ancak elektronik vize almaları mümkündür.

 1.   Vizesiz Mauritius Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 30 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 30 gün vizeden muaftır.

 1.   Vizesiz Seyşeller Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1.   Vizesiz Svaziland Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 30 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 30 gün vizeden muaftır.

 1.   Vizesiz Tunus Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

Amerika’da vizesiz gidilebilecek ülkeler

 1.   Vizesiz Antigua ve Barbuda Seyahati

Bu ülkeye girişlerde ülkemiz vatandaşları vizeye tabidir ancak elektronik vize almaları mümkündür. Ülke Karayip Denizi güneyinde adalardan oluşmaktadır. İki büyük adasından alır adını. Başlıca gelir kaynağı turizmdir. Denizi seviyorsanız adalardan oluşan, doğal güzelliklerle dolu bu ülke tam size göre.  Su ürünlerinin çeşit çeşit yapıldığı ülkede su ürünleri festivali de yapılmakta. Bu festivalin günlerine denk getirerek lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Sevdiklerinize el yapımı yerel çömlek, hasır ürünler alabilirseniz.

 1.   Vizesiz Arjantin Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 30 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 30 gün vizeden muaftır.

 1.  Vizesiz Bahamalar Seyahati

Bordo pasaport ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları bu ülkede vizeden muaftır.

 1.   Vizesiz Barbados Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Belize Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Bolivya Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Brezilya Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Dominik Cumhuriyeti Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları vizeye tabidir. Ancak Türk vatandaşlarının tek girişlik 30 gün süreli vizeyi 10 Dolar karşılığında Havaalanı’ndan alabilirler. Ülkeden çıkışta ise çıkış vergisi alınmaktadır.

 1. Vizesiz Ekvador Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz El Salvador Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Guatemala Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Haiti Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları vizeye tabidir. Ancak bordo pasaportlular tek girişlik 90 gün süreli vizeyi 10 Dolar karşılığında Havaalanı’ndan alabilirler. Bu giriş vizesine turist kartı denmektedir. Resmi pasaportlular bu ücreti ödemezler.

 1. Vizesiz Honduras Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Jamaika Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Kosta Rika Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 180 gün içinde 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Kolombiya Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Meksika Seyahati

Bordo Pasaport sahipleri ve diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları vizeye tabidir. Ancak tek girişlik 30 gün süreli vizeye internetten harçsız alabilirler.

 1. Vizesiz Nikaragua Seyahati

Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri bu ülkede vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Panama Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 6 ay vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 6 ay vizeden muaftır.

 1.  Vizesiz Paraguay Seyahati

Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri bu ülkede vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Peru Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir.

 1. Vizesiz St. Lucia Seyahati

Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri bu ülkede vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Trinidad ve Tobago Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 30 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 30 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz Uruguay Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 1. Vizesiz  Venezuela Seyahati

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportlu Türk vatandaşları da 90 gün vizeden muaftır.

 

İlgili Yazılar

Dünyanın En Güzel Yerleri | Dünyanın En Güzel Manzaraları

Yolcu 360

Monte Carlo gezi rehberi : Akdeniz’in ışıltısı / Fransa

Yolcu 360

Kanarya Adaları Gezilecek Yerler | Kanarya Adaları Nerede?

Yolcu 360

Yorum Bırak