Yolcu360
Araç kirala ve gez

Davraz Kayak Merkezi, Isparta’nın Harikası

Eğirdir ve Kovada Gölleri arasında yer alan Davraz Kayak Merkezi, lavanta ve gül kokulu Isparta’nın Toroslar’ında sizler için harika bir kış tatili deneyimi sunuyor. Dağcılık, kayak sporu gibi birçok spor aktivitesini gerçekleştirebileceğiniz Davraz için tatil rehberiniz Yolcu 360 tarafından hazırlandı.

Davraz kayak merkezi

Uludağ, Erciyes, Palandöken, Sarıkamış ve Kartalkaya gibi kış turizminin yoğun olduğu yerler arasına girmeye başlayan Isparta Davraz kayak merkezi tüm kayakçılar için cazip bir yer. Hem amatör hem de profesyonel kayakçılar için uygun pistleri bulunan Davraz kayak merkezi’nin toplam da 23 km uzunlukta 13 pisti var. Kaymaya yeni başlayanlar için 2 tane babylift olanağı da mevcut. Kayak için sezon aralığı ise 20 Aralık-10 Mart arası. Davraz Kayak Merkezi 4 bölgeden oluşmaktadır. 1.bölge ve 2.bölge pistlerinde kaymak için iki kişilik telesiyejlere binmeniz gerekiyor. 1.bölgenin bittiği noktada oturup, manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bir kafe var. 3.bölgede ise T-Bar var. 4. bölge Bubble olarak anılıyor ve buraya çıkış dört kişilik üstü kapalı telesiyejlerle ile sağlanıyor. Dik pistlere sahip olan Bubble, snowboardcular için harika bir deneyim sunuyor. Eğer kaymak istemiyorsanız, en azından manzarası için bile Bubble’a çıkabilirsiniz. Muhteşem bir görüntüyü adeta ayaklarınızın altına seriyor. Kış aktiviteleri dışında karda piknik yapabilirsiniz. Kar motoru ile keşfe çıkabilirsiniz veya adrenalin seviyorsanız adrenalin salıncaklarına binebilirsiniz. Kaymayı bilmeyenler için özel ders imkanları da bulunuyor.

  • Davraz kayak merkezi fiyatları

Kayak merkezi fiyatları çıkış sayınıza göre değişiklik göstermektedir. Ancak dağ otellerinden birinde kalıyorsanız günlük sınırsız indirimli fiyatları hafta içi 25 tl. Hafta sonu ve sömestr için ise 45 tl. Günlük sınırsız normal fiyatlar ise hafta için 45 tl. Hafta sonu ve sömestr için ise 85 tl.

Davraz’da nerde kalınır?

Kayak merkezine yakın konaklayabileceğiniz Davraz otelleri:

  • Isparta Davraz’ın en büyük oteli 4 yıldızlı Sirene Davras Otel
  • Hannapart Otel
  • Eskiciler Konağı Nis Otel
  • Lale otel

Davraz otel fiyatları 2019 yılı için gecelik ortalama 150 tl civarı. Sezon öncesinde veya sırasında her bütçeye uygun bir rezervasyon imkanı bulabilirsiniz.

Davraz’a nasıl gidilir?

Isparta şehir merkezi ve Davraz arasındaki mesafe 26 km’dir. Yolcu360 üzerinden Isparta araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak, Davraz’a doğru yola koyulmak için rahat bir ulaşım seçeneği tercih edebilirsiniz. Eğer Isparta Havalimanı üzerinden Davraz’a geçecekseniz, yol mesafesinin 50 km olduğunu unutmayın. Bu yolu toplu taşıma ile gitmek istemiyorsanız, Isparta havalimanı araç kiralama olanaklarına göz atmak isteyebilirsiniz.

 

Isparta turu için faydalı bilgiler

İlgili Yazılar

İzmir Karaburun Dalış Noktaları

Yolcu360

Mermerin dile geldiği sular şehri: Sagalassos / Burdur

Yolcu 360

Dadaşlar diyarı: Erzurum / Erzurum gezi rehberi

Yolcu 360

Yorum Bırak