Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Türkiye’nin En Güzel Sahilleri / Aydın – Didim

Türkiye’nin En Güzel Sahilleri / Aydın – Didim

Türkiye’nin en güzel sahilleri hangileri? En güzel Türkiye sahillerini keşfedelim diye bir yola çıktık. Bu yolda yaklaşık 60 farklı sahilin büyüleyici dokusunu keşfettik. Türkiye’de denize girmek için en güzel yerler arayışında yolumuz, Didim oto kiralama seçeneklerinden faydalanarak, Aydın’ın Didim sahiline düştü. Araç kiralama fırsatlarını değerlendirdikten sonra Didim plajları ve Didim sahili hakkında önemli notlar aldık. İşte detaylar…

Türkiye’nin En Güzel Sahilleri / Aydın – Didim

Türkiye’nin en güzel sahilleri deyince Didim’den bahsetmemek olur mu? Didim sahili, hem antik karakterde olması hem de ulaşım açısından merkezi bir konumda olması nedeniyle bugün, yaz mevsiminde epeyce kalabalık oluyor. Yaz aylarında yazlıkçılar, oteller ile dolup taşan Didim, kışın da bir sahil ilçesine göre çok sakin sayılmaz.  Peki Didim sahilinin özelliği nedir?

Aydın Didim Sahili Hakkında

Aydın il sınırları içinde kalan Didyma yani Didim, Antik dönemde önemli bir kutsal alan olan Apollon kehanet merkezlerinden biriymiş. Bugün, kehanetler için değil ama tatil yapmak için epey keyifli bir alan sunuyor. Sığ denizi ve uzun sahili hem yerli hem de yabancı turistleri çekiyor.

Antik Didyma KentiAntik Didyma’nın Miletos kentiyle denizden bağlantısı olduğu biliniyor. Ziyaretçiler, Panarmos limanından kıyıya çıkar ve iki yanı heykellerle süslü kutsal yoldan Didyma’ya ulaşıyordu.

Kehanetlerin yapıldığı kutsal alan M.Ö 494 yılında Persler tarafından yıkıldı. Onun bir kalıntısı bile yok bugün. Bu arada Didyma kahinlerinin hep kadın olduğu da bazı tarih kaynaklarda geçiyor.

Bugün, Didyma’da bir Antik tapınak var. Bu tapınak, turizm açısından büyük ilgi görüyor. Yapımına İ.Ö. 300’de başlanan bu alanın hiç bir zaman tamamlanamadığının da altını çizelim. Anıtsal merdivenler üzerinde yükselen Didyma tapınağını mutlaka görmenizi öneriyoruz. Çünkü kalıntıların üzerinde çok ilginç çizimler de var. Arkeologların çalışma alanını da görebilirsiniz çünkü kazılar hala sürüyor.

Didim Araç Kiralama Fiyatları

Didim araç kiralama fiyatları için yolcu360.com üzerinden hızlı ve kolay bir biçimde araştırma yapabilirsiniz. yolcu360.com sistemi, Didim araba kiralama firmaları ile işbirliği yaparak tek web sitesi üzerinden birden fazla seçeneğe erişmenizi sağlar. Böylece Didim kiralık araç fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Didim araç kiralama kapsamında Didim rent a car seçeneklerine Yolcu360 üzerinden bakabilirsiniz.

 

Yorum ekle