Yolcu360 Blog
Google'da En Çok Aranan Diziler 2022
Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Film / Dizi > 2022’de Google’da En Çok Aranan Diziler

2022’de Google’da En Çok Aranan Diziler

Google’da en çok aranan diziler listemizle karşınızdayız. Ayrıca 2022’de en çok aranan yerli diziler hangileri? Detaylar içeriğimizde!

Dünya’da ve Türkiye’de birçok insan, dizi izlemeyi gündelik bir aktivite olarak görüyor. Bu nedenle sektör, yakından takip ediliyor.

Hangi dizilerin sezon finali yapacağı, tekrardan yayınlanacağı gibi sorular merak ediliyor. Ayrıca her yeni yıl çıkacak olan seriler de merakla bekleniyor.

Bu içerik üzerinden 2022 yılında çıkacak diziler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra 2022’de Google’da en çok aratılan yerli diziler için de araştırmanızı sürdürebilirsiniz.

hükümsüz dizisi afiş, Google'da En Çok Aranan Diziler 2022 (1)

Google’da En Çok Aranan Diziler (Yerliler)

Google Trendler üzerinden yaptığımız araştırmada hem dünya genelinde hem de Türkiye özelinde çeşitli istatistikleri kontrol ettik. Ayrıca bu istatistiklere göre 2022 yılında tüm dünyada çok arananlar listesinde bir tane Türk dizisi var. Öncelikli olarak Türkiye özelinde Google Trends verilerini inceleyelim.

İşte 2022’de Google’da en çok aranan diziler:

 • Hükümsüz
 • Hamlet
 • Can Yoldaşım
 • Sadakatsiz
 • Masumlar Apartmanı

Google’da Türkiye özelinde en çok yukarıdaki yerli çalışmaları aradık.

Hükümsüz konusu ile oldukça dikkat çeken bir yapım. Güçlü ve hırslı bir kadın olan Esma, babasına ait olan bir hukuk bürosunda çalışmaktadır. Ayrıca aynı yerde Filiz isminde bir kadın da çalışmaktadır ve avukat adayıdır. Bir cinayet işlenmiştir.

Bu cinayet ekseninde Esma ile Filiz’in yolları kesişir ve maceraları başlar. Hükümsüz, en çok aratılanlar listesinde birinci sırada yer alıyor. İnternet dizisi olarak yayınlanan bu yapım, ayrıca Exxen isimli platform üzerinden izleyicilerle buluşuyor.

Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini yaptığı bu dizinin öne çıkan oyuncuları Alican Yücesoy, Burçin Terzioğlu, Hande Doğandemir ve ayrıca İsmail Hacıoğlu olarak görülüyor.

hamlet dizisi afiş, Google'da En Çok Aranan Diziler 2022 (1)

Google’da En Çok Aranan Diziler Listemiz Devam Ediyor!

Google Trendlerde ikinci sırada Hamlet dizisi karşımıza çıkıyor. Kaan Müjdeci’nin yönettiği bu yapım, William Shakespeare’in Hamlet isimli oyunundan uyarlanıyor. Bunun yanı sıra bir tiyatro metninin bir internet dizisi olarak nasıl kurgulandığı merak ediliyor.

Büyükada’da geçen hikâye “fayton krallığı” ve bu krallığın hayata olan çarpıcı etkilerine değiniyor. Bu değinme sırasında Hamlet metninden de kopmuyor. Erdal Beşikçioğlu, Elit İşcan, Şebnem Bozoklu ve ayrıca Hatice Aslan’ın başrolleri paylaştığı bu içerik, internet dizileri arasında öne çıkarken, Gain isimli platform üzerinden seyircileriyle buluşuyor.

Listede dikkat çeken bir başka yapım ise Sadakatsiz. Aslında bir uyarlama. İngiliz yapımı olan Doctor Foster isimli televizyon yapımından uyarlanıyor. Başrollerinde Cansu Dere, Caner Cindoruk, Melis Sezen ve ayrıca Berkay Ateş’in olduğu Sadakatsiz, Med Yapım imzasını taşıyor.

7 Ekim 2022 yılında yayınlanan Sadakatsiz dizisinin yönetmen koltuğunda Neslihan Yeşilyurt oturuyor. Ayrıca dram ve psikolojik gerilim türüne dahil olan Sadakatsiz, Kanal D isimli televizyon kanalında yayınlanıyor.

Masumlar Apartmanı dizisi OGM Pictures yapımcılığında çekiliyor. Deniz Madanoğlu ve ayrıca Rana Mamatlıoğlu’nun yazdığı ortak senaryo çalışması üzerinden çekilen bu yapım, psikoloji ve drama türündeki diziler arasında yer almaktadır.

Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Merve Dizdar, Melisa Şenolsun ve ayrıca Aslıhan Gürbüz’ün başrolleri paylaştığı yapım, ilk olarak 15 Eylül 2020 tarihinde TRT 1 kanallarında yayınlandı. Yönetmen koltuğunda da iki yönetmen var. Çağrı Vila Lostuvalı ve Çiğdem Bozali’nin yönettiği yapım, İstanbul’da aynı evde yaşayan dört kardeşin hayatını konu almaktadır.

2022 En Popüler Diziler

En popüler diziler çeşitli televizyon kanallarında ve internet platformlarında yayınlanıyor. Yerli çalışmalar arasında en popüler olanlar için IMDb puanlarına göre bir liste yapmak mümkün. Bu listede 8.7 puanla Bir Başkadır dizisi ilk sırada yer alıyor. Netflix isimli platformda izleyicilerle buluşuyor. Tiyatro yönetmeni olan Berkun Oya’nın yönettiği Bir Başkadır, Türkiye toplumuna ve sınıflarına bir eleştiri getiriyor.

Bu listenin ikinci sırasında görece eski bir dizi olan Avrupa Yakası 8.5 puanla yer alıyor.

Suskunlar, 8.4 puanla ikinci sırayı yakalarken, Bizimkiler, 8.2 puana sahip. En iyi Türk dizileri listesinde Aşkı Memnu, Kurtlar Vadisi, Diriliş Ertuğrul, Leyla ile Mecnun ve ayrıca Ekmek Teknesi dizileri de var. Bunlar dışında popüler olan birçok Türk yapım var.

netflix, Google'da en çok aranan diziler

2022 En Popüler Dizi Platformları

Televizyon kanallarında dizi ve film izlemenin yanında son yıllarda öne çıkan internet platformları da bulunuyor. En iyi dizi platformları ve popüler olanlar izleyicilerin istatistiklerine göre belirlenebiliyor. Çeşitli abonelikler ile üyeliklere sahip olmanın gerektiği bu platformlar oldukça ilgi görüyor.

Bu platformların bazıları yerli platform, bazıları ise yabancı. Öne çıkan yerli platformlar arasında BluTV, Gain ve Exxen bulunuyor. Zengin içerikleri ile dikkat çeken bu iki platform yerli yapımları takip etmek için iyi seçenekler arasında. Daha çok kült filmleri, sanat filmlerini ve dizilerini yayınlayan Mubi’de izleyiciler tarafından tercih ediliyor.

Netflix, Apple TV ise tüm dünyada popüler olan platformlar arasında yer alıyor. Netflix ve Apple TV’de dizi ve film izlemeyi seven kullanıcılar tarafından ilgi görüyor. Bütün bu platformların oldukça fazla sayıda abonesi var.

İnsanlar televizyondan dizi izlemek kadar internet üzerinden de dizi izlemeyi tercih ediyor. Yapımcıların da radarına giren bu platformların yakın gelecekte daha çok tercih edileceği ve daha çok üretimin yapılacağı öngörülüyor.

süslü korkuluk dizisi ne zaman, google'da en çok aranan diziler

Google’da En Çok Aranan Diziler: 2022 Yapımları

Dizi izlemeyi seven izleyiciler yeni çıkacak olanlar yakından takip ediyor. Bu bölümde 2022’de çıkacak yapımları derledik. Yeni çıkacak diziler 2022 yılında karşımıza çıkacak. Çeşitli televizyon kanallarında ve internet platformlarında izleyebileceğimiz bu dizilere bir göz atalım.

TV8’de Süslü Korkuluk dizisi Şubat ayında izleyebilirsiniz. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Alina Boz ve ayrıca Hafsanur Sancaktutan isimleri var. Bunun yanı sıra Baba dizisi ise Show TV ekranlarında yer alacak. Ünlü ve başarılı oyuncu Haluk Bilginer’in başrolünde olacağı yapımın fragmanı şimdiden izleyicileri heyecanlandırıyor.

Başka Neler Var?

Star TV’nin 2022 yapımları arasında Cennet Koyu isimli dizi yer alıyor. Melisa Aslı Pamuk’un başrolünü oynayacağı bu yapımı Eylem Canpolat kaleme alıyor. FOX TV’de ise Yeşil Vadinin Kızı ve Son Nefesime Kadar dizileri 2022 yılında ekrana gelecek.

Duran isimli dizi ise Gain platformunda yer alacak. Yönetmen koltuğunda Yunus Ozan Korkut’un oturduğu bu diziyi Gain üzerinden izleyebilirsiniz. Yine Star TV’de izleyebileceğimiz dizilerden Annemizi Saklarken de beklenen yapımlar arasında. Yönetmen koltuğunda Barış Yöş’ün oturacağı bu dizi 2022-2023 sezonu için hazırlanıyor.

2022 yılında karşımıza çıkacak yerli yapımların listesi şu şekilde:

 • Süslü Korkuluk
 • Baba
 • Cennet Koyu
 • Yeşil Vadinin Kızı
 • Duran
 • Annemizi Saklarken
 • Akif
 • Mevlana
 • Evlilik Hakkında Her Şey

Google’da En Çok Aranan Diziler: Dizi Önerileri 2022

2022 yılında çıkacak olan diziler izleyiciler tarafından merakla bekliyor. Dizilerin yönetmenleri, oyuncu kadroları, senaristleri ve yapımcıları belli oldu. Konularına dair de çeşitli paylaşımlar ve fragmanlar yayınlandı. Dizi önerileri 2022 için yukarıdaki listedeki dizileri takibe alabilirsiniz.

Bu içerikte 2022’de Google’da en çok aratılan yerli dizilere değindik. Bunun yanı sıra popüler olan film platformlarından, popüler olan dizilerin kadrosu ve hikâyelerinden, yeni çıkacak olan dizilerden bahsettik. Yazının başında dünya genelinde de oldukça merak edilen ve Google Trendlerde öne çıkan bir yerli dizimiz var, demiştik.

Tozkoparan İskender dizisi Google Trendlerde son 1 aylık istatistiklere göre dünya genelinde öne çıkıyor. Macera, tarih, komedi ve fantastik türündeki bu yerli dizi izlemeye değer diziler arasında yer alıyor.

Yorum ekle