Yolcu360 Blog
en iyi netflix dizileri
Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Film / Dizi > En İyi Netflix Dizileri (2022 Listesi)

En İyi Netflix Dizileri (2022 Listesi)

En iyi Netflix dizileri 2022 listesi açıklandı bile. Netflix yayın platformu, Ozark, Stranger Things gibi popüler dizilerin yeni sezonlarını müjdeledi. Bunların yanı sıra heyecanla seyretmeye aday yeni dizilerin de tanıtımları yapıldı. Hatta bazıları için yayın tarihi bile verildi. 

Hangi Netflix dizisinin bu sene favori olacağını bilemiyoruz. Ancak emin olduğumuz bir şey var. ¨Netflix’te ne izlenir?¨ sorusunun cevabı dolu dolu. Sizi daha fazla merakta bırakmadan 2022’de Netflix’te izlenebilecek dizileri açıklayalım. İşte 2022’de sizi ekranlara kilitleyecek en iyi Netflix dizileri!

Ozark 4. Sezon – Yayın Tarihi: 21 Ocak

Ozark 4. sezonuna özel iki teaser yayınlandı. Henüz dizinin yeni sezon tanıtımını seyretmediyseniz spoiler vermeden şunu söyleyebiliriz: Marty ve Wendy’nin başı bu sezon daha da belada görünüyor.

The House 1. Sezon – Yayın Tarihi: 14 Ocak

Netflix’in bu yepyeni dizisi kara komedi sevenlere göre. Film, farklı dönemlerden yaşayan kişilerin gizemli bir evde kesişen öykülerini anlatıyor. Stop-motion animasyon, 16 yaş üzerine hitap ediyor. Netflix’in akılalmaz olarak nitelendirdiği bu filmdeki karakterlerden birini ise Helena Bonham Carter seslendiriyor.

En İyi Netflix Dizileri: After Life  3. Sezon – Yayın Tarihi: 14 Ocak

Ricky Gervais, After Life dizisinin hem başrol oyuncusu hem de senaristi ve yönetmeni. Bu sezon da dizi dram ve komediyi harmanlayarak sunacağa benziyor.

 

En İyi Netflix Dizileri: Kulüp 2. Kısım – Yayın Tarihi: 6 Ocak

Netflix’te yayınlanan Türk dizilerinden olan Kulüp’in ilk sezonu 2021 Kasım’da yayınlandı. Yayınlandığı tarihten itibaren de Türkiye’de en çok seyredilen Netflix dizileri arasına girdi. 1950’lerin eski İstanbul atmosferinde geçen dizinin ikinci sezonu ise 2022 Ocak ayında karşımıza çıkacak.

en iyi netflix dizileri, in from the cold

In From The Cold 1. Sezon – Yayın Tarihi: 28 Ocak

Bu yeni Netflix yapımı gerilim tutkunlarına özel. Dizi gerilim, macera, bilim kurgu türünde. In From the Cold dizisinin konusu ise şu: Bir kadın, biyolojik mühendislik eseri bir Rus ajanı olduğu döneme geri dönmek ve ailesini riske atmak arasında seçim yapmak zorunda kalır. Hayatını kabusa çeviren bu seçim diziye yön verir.

Snowpiercer  3. Sezon – Yayın Tarihi: 24 Ocak

Snowpiercer, bilim kurgu sevenlerin favori dizilerinden. Bilmeyenler için özetleyelim: Dizi, Snowpiercer isimli çizgi romandan ekranlara geçmiş. Ancak bu ilk uyarlama değil. 2013 yılında aynı isimle bir film çekildi. Distopya seviyorsanız Snowpiercer’ın hem dizi hem film versiyonu dizi mutlu edebilir.

Dizinin konusu ise şu: Dünya buzullarla kaplanır. Yaşamı yok eden bu olayın ardından 7 yıl geçtikten sonra hayatta kalan insanlar bir trende yaşamlarını sürdürür. Snowpiercer isimli tren içerisindeki insanlar adaletsiz yaşam şartları ile mücadele eder.

En İyi Netflix Dizileri: Stranger Things – 4. Sezon

Stranger Things, ödüllere doymayan Netflix dizilerinden birisi. 1980’lerin renkli atmosferi ile ilgileri çeken dizi beğenileri topladı. Bunun yanı sıra 2022 yılında 4. sezonu izleyeceğiz. Fantastik türdeki dizi, bir kasabada küçük bir kız çocuğunun da parçası olduğu bilimsel deneyleri konu ediyor.

Stranger Things’in yeni sezonun 2022’de yayına gireceği resmi olarak açıklandı. Ancak Stranger Things tutkunlarının dizinin yeni sezonunu hangi ayda seyredebilecekleri henüz belli değil.

The Office Tüm Sezonlar, Yayın Tarihi: 2022 Ocak

Netflix Seinfeld’den sonra şimdi de The Office tutkunlarını sevindirecek bir müjde verdi. İlk sezonu 2005 yapımı The Office dizisinin 9 sezonu birden Netflix’te izleyebileceğiz. The Office de yine Seinfeld gibi kısa süren aynı tadında bırakan dizilerden. Komedi türündeki dizi 22-30 dakika arası bölümlerden oluşuyor.

Sezon bölüm sayıları da dizi süresi gibi biraz değişken. Örneğin ilk sezon sadece 6 bölümden oluşuyor. Ayrıca diğer sezonlar ise 22 – 26 bölüm arası değişiyor.

Henüz seyretmediyseniz gelelim The Office dizisinin konusuna. Dizide, Dunder-Mifflin isimli kağıt şirketinin bir şubesinde çalışanları izliyoruz. Komedi türündeki diziyi diğerlerinden ayıran bir yönü var.

Undercover  3. Sezon – Yayın Tarihi: 10 Ocak

Undercover’ın ilk iki sezonu 2019 ve 2020 yıllarında yayınlandı. Bir sene boyunca suç dizisi merakla beklenen Undercover 3. sezonu ile geri döndü. Uzun süre geçtiği için diziyi unutanlara ve dizi ile henüz tanışmayanlara kısa bir hatırlatma yapalım. Dizinin ilk iki bölümünde bir uyuşturucu baronunun peşindeki iki gizli ajanın verdiği mücadeleyi izledik.

Bu Netflix dizisinin konusu kulağa biraz klişe gibi gelse de onu ayıran bir yön var. Gizli polisler bir süre sonra görevleri ve gerçekliği birbirine karıştırmaya başlar. İyi ve kötü kavramlarını sorgularlar. Undercover, üçüncü sezon tanıtımında bir de sürpriz yaptı: Yeni seznoun bazı sahnelerinde İstanbul görüntüleri var.

For Life 2. Sezon – Yayın Tarihi: 10 Ocak

For Life, Isaac Wright Jr.’ın efsanevi bir yaşam öyküsünü izleyebileceğiniz bir dizi. Dizinin konusu için Isaac Wright Jr.’ın hayat hikayesine kısaca bakabiliriz: Isaac Wright Jr., uyuşturucu çetesini yönetmekle suçlanarak ömür boyu hapse mahkum ediliyor. Fakat haksız yere mahkum edilen Isaac Wright Jr., beş yıl sonra avukatı ile birlikte kendi suçsuzluğunu kanıtlar.

Mahkumken başladığı hukuk alanındaki çalışmalarına devam eder ve serbest kaldıktan sonra avukat olur. Hatta kendi mahkum arkadaşlarından haksız yere ceza alan 20 kişiye de yardımcı olur. İşte For Life dizisi de bu adalet mücadelesini izliyoruz. İlki 2020 yılında yayınlanan dizinin ikinci sezonu 2022 başlarında sevenleri ile buluşacak.

Netflix Dizi ve Filmleri Hakkında Daha Fazlası

1 yorum