Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Film / Dizi > En İyi Müzikal Filmler Arasından 5 Film Önerisi

En İyi Müzikal Filmler Arasından 5 Film Önerisi

Müzikal filmler herkese hitap etmeyebilir ama iyi bir müzikal film karşısında kimse kolay kolay izlemeden duramaz 🙂 Hadi hep birlikte müzikal film listesinde neler varmış bakalım. En iyi müzikal filmler arasından oyuncu Ziya Çiçek sizler için 5 müzikal film öneriyor. İyi seyirler!

En İyi Müzikal Filmler

Merhaba sevgili okur. Bugün izlediğimiz zaman keyif aldığımız en iyi müzikal film serisi ile birlikteyiz. Bir döneme damgasını vuran en iyi müzikal filmlerden bahsedeceğim. Müzikal; kendine özgü, yalın bir olay örgüsü olan, Müzik, dans ve diyalogların olaylarla bütünleştiği duygusal ve eğlendirici sahne gösterisi veya filmdir. Hadi başlayalım.

CHİCAGO (2002)

              

  • Chicago Filmi Hakkında 

2002 Amerikan yapımı müzikal filmdir. Akademi ödüllerinde “En iyi film” dahil olmak üzere 6 Oscar ödülü kazanmıştır. Kadrosunda; Catherine Zeta-Jones, Renée  Zellweger, Richard Gere, Queen Latifah, John C. Reilly, Lucy Liu ve Colm Feore vardır. Bu büyük kadronun yönetmeni ise Rob Marshall’dır. 1968’den bu yana “En iyi film” oscarını kazanan ilk müzikal filmdir. 

  • Chicago Filmi Konusu

Roxy Hart’ın en büyük hayali, hayranı olduğu Velma Kelly gibi büyük bir yıldız olmak  ve  sahnelerde geçen bir yaşam. Kendisini kandırdığını düşündüğü iş ortağını öldüren Roxy hapishaneye düşer ve orada hayranı olduğu Velma Kelly ile tanışır. Ikili bir zaman sonra hapishaneden çıkmanın yolunu aramaya başlar. Bunun için ilk adım olara ünlü avukat Billy Flynn’i tutarlar.

Savaş Filmleri Listesi için tıklayınız.

PINA (2011)                 

  • Pina Filmi Hakkında

2011 yılında yapılmış Alman yapımı 3 boyutlu belgesel – müzikal filmdir. Yönetmen koltuğunda Wim Wenders oturmaktadır. Alman film ödülünden “en iyi belgesel film” dalında ödül almıştır.

  • Pina Bausch Kimdir?

27 Temmuz 1940 yılında Almanya’nın Solingen kentinde Dünya’ya gelen ünlü modern dans koreografi ve tanztheater akımının öncülerindendir. Almanya’nın Wuppertal  kentinde bulunan Tanztheater Wuppertal PINA Bausch isimli topluluğun sanat yönetmeni ve koreografıdır. Bir usta ile tanışmaya hazır mısınız?

Spor Filmleri için tıklayınız.

LA LA LAND / Aşıklar Şehri (2016)

  • La La Land Filmi Hakkında

Damien Chazelle’in yazıp yönettiği Amerikan yapımı en iyi müzikal romantik-komedi filmlerindendir. Başrollerinde Ryan Gosling ve Emma Stone yer almaktadır. Chazelle filmin senaryosunu 2010 yılında yazmıştır ama yapımcı bulamadığı için 2016 yılında çekilmiştir. Film; Amerikan Film Enstitüsü tarafından 2016 yılının en iyi 10 filminden biri olarak gösterildi. 89. Akademi Ödüllerinde toplam 14 adaylık ile Akademi Ödülleri tarihinde en fazla aday olan filmlerden biri olup 6 Oscar almıştır. 74. Altın Küre ödüllerinde en fazla adaylık elde eden film, aday olduğu 7 Altın Küre ödülünü alarak Altın Küre tarihinin de rekorunu kırmıştır. 70. Bafta Ödüllerinde de 11 adaylık ile en fazla adaylık elde eden film olmuştur.

  • La La Land Filmi Ne Anlatıyor?

Hayatlarını yön verme döneminde olan Sebastian ve Mia’ın yolları, Los Angels’ın sıkışık trafiğinde birleşir. Mia; çalıştığı film platosunun kafesinde oyuncu olabilmek için deneme çekimlerini koşturmakta, Sebastian ise klasik jazz müziğinin çaldığı bir kulüp açma peşindedir. Yaşam şartları, birbirine aşık olan bu iki insanın ilişkisini bozacak ve hayallerinden uzaklaşmalarına sebep olacak.

Kore Filmleri için tıklayınız.

INTO THE WOODS / Sihirli Orman (2014)

  • Sihirli Orman Filmi Hakkında 

 Rob Marshall’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, 2014 yılında vizyona giren Amerikan yapımı Muzikal – Fantezi türü filmdir. Tony ödülü kazanan filmin başrollerinde, Meryl Streep, Johnny Depp, Emily Blunt, James Corden, Anna Kendrick ve Chris Pine gibi usta isimler yer almaktadır. Filmin senaryosu Grimm Kardeşlerin masallarından esinlenerek yazılmıştır.

  • Sihirli Orman Filmi Ne Anlatıyor? 

Rob Marshall; Grimm Kardeşlerin masallarını  ( Kırmızı başlıklı kız, Sindrella, Rapunzel vb. ) aynı filmin içindeki aynı ormanda bir araya getirir. Bir cadının lanetlediği fırıncı ve eşinin hikayesini masala bağlar. Çocuk sahibi olmak isteyen çift, cadının istediği malzemeleri sihirli ormanda arayışlarının macerası anlatılır. Görsel atmosfer ve müziğin birleşimi ile oluşturulmuş güzel bir müzikal sizleri bekliyor.

LES MISERABLES / Sefiller (2012)


  • Sefiller Filmi Hakkında

Tom Hooper’ın yönettiği 2012 İngiliz yapımı En iyi müzikal Drama filmlerden biridir. Victor Hugo’nun “Sefiller” adlı romanından uyarlanmıştır. Senaryosu, Alain Baublil, Claude-Michel Schönberg, William Nicholson ve Herbert Kretzmer tarafından yazılmıştır. Filmin başrollerinde, Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway ve Amanda Seyfried yer almıştır.  

  • Sefiller Filmi Ne Anlatıyor?

Fransa’nın bir kasabasında fabrikatör bir belediye başkanı olan eski mahkûm Jean Valjean’ın hikayesi anlatılıyor. Sürekli peşinde olan acımasız müfettiş Javert tarafından tekrar yakalanma korkusu ile yaşar. Fabrikanın eski çalışanlarından olan Fantine’nin hayat kadınlığı yapmasından onu sorumlu tutar. Valjean, bir yandan Javert’tan kaçarken, diğer taraftan Fantine’nin kızı Cosette’nın bakımını üstlenir. Yıllar sonra Colette kendini siyasi karışıklığın içinde bulur.

Yorum ekle