Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Film / Dizi > 14 Şubat Sevgililer Günü İçin Film Önerileri

14 Şubat Sevgililer Günü İçin Film Önerileri

Sevgililer gününde izleyebileceğiniz romantik filmler neler? Sevgililer gününe özel mutlaka izlemeniz gereken filmler hangileri? Sevgililer günü filmler listesinde neler var? Sevgiliyle izlenecek romantik filmler hangileri? 14 Şubat sevgililer günü için film önerileri sizler için Yolcu360 ekibi tarafından derlendi.

14 Şubat Sevgililer Günü İçin Film Önerileri

  • The Half of It / Bir Bilsen

Alice Wu tarafından drama-komedi türündeki film, küçük bir Massachusetts kasabasında geçiyor. Lise öğrencisi Ellie’nin Paul’e aşk mektupları konusunda yardım etmeyi kabul etmesi ile başlayan hikaye, bize sevginin hiçbir sınıfa sokulamayacağını gösteriyor.

  • Sylvie’s Love

Bu filmde ne dah güzel bilemiyoruz. Aşk hikayesi mi yoksa 50’ler ve 60’ların New York’undaki hayatın tekrar canlandırılması mı? Babasının plak dükkanında çalışan genç bir kızın aşk ile ilk kez tanışmasını konu alan film oldukça etkileyici.

  • Valentine’s Day / Sevgililer Günü

Los Angeles’ta geçen film, birçok ünlü oyuncuyu kadrosuna dahil etmiş. Julia Roberts, Jessica Biel, Ashton Kutcher, Bradley Cooper, Taylor Swift ve Anne Hathaway bu isimlerden yalnızca birkaçı. On farklı hikayenin buluştuğu bu filmde romantik-komediye doyacaksınız.

  • Always Be My Maybe

Bu karşı konulamaz Netflix romantik komedisi Ali Wong, Michael Golamco ve Randall Park tarafından yazılmış. 15 yıl sonra tekrar bir araya gelen çocukluk arkadaşlarının hikayesini konu alan film, San Francisco’da geçiyor.

14 Şubat Sevgililer Gününü Evde Geçirmek İsteyenler İçin Tavsiyeler 

Sevgililer Gününe Özel Filmler

  • You’ve Got Mail / Mesajınız Var

Sinema tarihindeki en dinamik ikili olduklarının kanıtı olan Meg Ryan ve Tom Hanks, 1998 yapımı bu filmde tekrar bir araya geliyorlar. Filmde farkında olmadan e-posta mektup arkadaşı olan rakip iki kitapçının hikayesini anlatılıyor.

  • The Princess Bride / Prenses Gelin

William Goldman’ın aynı adlı romanına dayanan film, bir masal dünyasını konu alıyor. Film içerisinde istemediği bir prensle evlendirilen prensesin yaşadığı çarpıcı olaylara tanıklık ediyorsunuz.

  • Roman Holiday / Roma Tatili

İtalya’da geçen film, muhabir Joe Bradley’in ve Prenses Ann’in hikayesini konu alıyor. Zamansız bir siyah beyaz film havasındaysanız, bunalımdaki bir prensesin ve hareketli bir hayata sahip olan muhabirin ilişkisine şahitlik etmeye ne dersiniz?

  • 10 Things I Hate About You / Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

Genç bir liseli kız, genç bir liseli oğlanla tanışır. Fakat bu tanışma bir aşkın kıvılcımlarını da ortaya çıkarır. Ne yazık ki her şey güllük gülistanlık gitmez. Neredeyse hepimizin belki bir kez de olsa tattığı aşk ve kızgınlık duygusunu o kadar güzel ifade etmişler ki filmi izlerken kendinizi görebilirsiniz.

  • Eat, Pray, Love / Ye Dua Et Sev

Elizabeth Gilbert’ın 2007’de en çok satan romanı Eat, Pray, Love’dan uyarlanan film, yeni boşanmış bir seyahat yazarının ve zevk, dua ve farkındalığı keşfetmeye çalışan iki karakteri konu alıyor.

  • The Other End of the Line / Hatta Aşk Var

Hindistan’daki bir müşteri hizmetleri operatörü olan Priya ve Amerikalı pazarlama yöneticisi Granger için aşk, kelimenin tam anlamıyla hattın diğer ucunda. Film, romantizminin yanı sıra kültürel kimliğe de değiniyor.

Romantik Komedi Filmleri yazısı için tıklayınız.

Yorum ekle