Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Dünya Gezi Rehberi > Kiev’de Ne Yenir? | Kiev Gezi Rehberi

Kiev’de Ne Yenir? | Kiev Gezi Rehberi

Ukrayna‘nın Kiev şehri için yola çıktıysanız, size şehir ile ilgili birkaç ipucu vermek isteriz. Kiev gezilecek yerler kapsamında tarihi yerler, parklar, köprüler, müzeler ve katedraller mutlaka ziyaret edin deriz. Bir de birbirinden güzel restoranları ve yemekleri var. Burayı gezerken bir yandan da yöresel yemeklerini tadarak, şehri daha yakından tanımaya hazır mısınız? Ukrayna’nın başkenti Kiev “Acaba ne kadar hesap gelir?” diye düşünmeden yiyebileceğiniz yerlerden biri. Yüzler gülmeye başladıysa hadi gelin Kiev’de ne yenir sorusunun cevaplarına Elitfukara ile bir bakalım…

Borsch Çorbası

Ukrayna’nın neresine giderseniz gidin ilk gelecek tavsiyelerden biri Borsch çorbasıdır. Pancarlı olan bu çorbayı bazı restoranlar etli yapıyorlar. O yüzden domuz eti konusunda bizim kadar hassas davranıyorsanız, çorbayı istemeden önce içindeki etin, ne eti olduğunu sormayı unutmayın.

Borsch çorbası nerede yenir diye merak ediyorsanız, Kanapa. 🙂

Chicken Kiev

Bir tavuğun tadı en fazla ne kadar farklı olabilir ki diye düşünebilirsiniz ama kesinlikle Chicken Kiev’i yemeden Ukrayna’dan dönmeyin deriz. Chicken Kiev nerelerde yenir?

 • Last Barricade
 • Puzata Hata

Et

Evet, eti her yerde yiyebilirsiniz ama burada yediğiniz etleri hem kalitesi hem de fiyatı yönünden ayrı bir seveceğinizi garanti ederiz. Ben et konusunda sıkıntılı biriyim, her kırmızı eti yiyemem. Ancak Ukrayna gezimizde her siparişimizi zevkle yedik. Shashlik, en ünlü et çeşitlerinden… Tabi ki diğer et çeşitleri, burgerleri de dahil olmak üzere her biri ayrı lezzetli. Et nerede yenir?

 • Tsars’ke Selo
 • Blues bar

Varenyky

Mantıya benzeyen bu yemeğin en önemli farkı içeriğidir. Kiev’de neredeyse her restoranda bulabileceğiniz Varenyky içinde et, patates, peynir ve daha birçok çeşit olanları mevcut. Varenyky nerede yenir?

 • Last Barricade
 • Katyusha Varenichnaya

Kiev Gezilecek Yerler için tıklayınız.

Penovani

Kiev’de ne yenir sorusunun cevaplarından biri de Penovani. Peynirli pizza gibi ama börek olarak geçiyor. Ukrayna mutfağından olmasa bile Kiev’de Gürcü restoranlarında bulabileceğiniz Penovani’yi sakın ama sakın yemeden dönmeyin. Penovani nerede yenir?

 • Mama Manana Restoran

 Kiev Köprüleri için tıklayınız.

Haçapuri

Ukrayna mutfağına ait olmasa da bu taraflara gelince muhakkak yemeniz gereken tatlardan… Daha anlayabileceğiniz şekliyle pide olan Haçapuri, kesinlikle Türk damak tadına fazlasıyla uyuyor. Haçapuri nerede yenir?

 • Mama Manana Restoran
 • Khurma Restoran
Cake Kiev

Kiev’de ne yenir diye merak edip, tatlı bir şeyler yemek isterseniz seçenek çok. Bunlardan biri Cake Kiev… Mekana gittiğinizde damak tadınıza uygun olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Tatlı nerede yenir?

 • Honey Cafe Patisserie
 • Milk Bar
Kahve

Kiev’de ne yenir sorusunun cevaplarını sizler için verdik ama özellikle soğuk havalarda kendinizi sürekli atacağınız mekanlar kahveciler olacaktır. Adım başı size eşlik eden marka ise çoğunlukla Aroma Kava olacak. Kahve nerede içilir?

 • Aroma Kava
 • Trishkibilshe

 Kiev Katedral ve Kilise rehberi için tıklayınız.

Çikolata

Kiev’de ne yenir konusunda çikolata deyince herkesin aklına farklı bir marka gelir. Kiev’e gelince de ilk aklınıza gelecek yerler aşağıda…

 • Lviv Handmade Chocolate
 • Roshen

 Kiev Müzeler için tıklayınız.

Vizesiz Ülkeler: Ukrayna Vize

Ukrayna, Türk vatandaşlarından vize talep etmiyor. Eski kimliğe sahip olanlar, yanlarına sadece pasaport alması yeterli. Yenilenmiş kimliği olanlar ise Ukrayna’ya direkt giriş yapabilirler.

Kiev Ulaşım

Kiev’e gidecek olanlar Boryspil Uluslararası Havaalanı için uçuş seferlerini tercih etmeliler.

Dönüşte İstanbul‘a gelecek olan seyahat severler, İstanbul Havalimanı araç kiralama olanaklarından yararlanarak seyahatlerine kolayca devam edebilirler.

Ankara‘ya havayolu ile gidecek olanlar, Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama olanaklarını inceleyerek gezileri için konforlu bir ulaşım seçeneği tercih edebilirler.

Ukrayna gezilecek yerler listesini tamamlayıp Ukrayna’dan İzmir’e dönecek olan gezginler, İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama seçeneklerine bakabilirler.

 

Yorum ekle