Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Gurme Rehberi - Nerede ne yenir? > İstanbul Meyhaneleri / İstanbul En İyi Meyhaneler

İstanbul Meyhaneleri / İstanbul En İyi Meyhaneler

Son zamanlarda özel günleri kutlamak için akla gelen ilk adres meyhaneler. Meyhaneler, özellikle doğum günlerini kutlamak için popüler yerlerden biri olmaya başladılar. Meyhane kültürü, güzel bir atmosferde iyi bir yemek yemek, dostlarla iki çift laf etmek ve eğlenmek için ideal. Araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak, sizde özel günleri sevdiklerinizle kutlamak için son dönemin popüler İstanbul meyhanelerinden birini tercih edebilirsiniz. İstanbul en iyi meyhaneler listesi için gezi yazısını Yolcu360 ekibi olarak hazırladık. 🙂

Kadıköy meyhane

  • Afitap meyhane

İstanbul’un meyhaneleri arasında son zamanlarda oldukça popüler olan mekan, aynı zamanda doğum günlerinin ve özel kutlamalarında merkezi konumunda. Afitap için ortalama iki kişi için tutar 380 lira. Meyhanenin mutfağı ise Türk mutfağı odaklı. Müzikler iyi.

Afitap meyhane adres: Fenerbahçe, Gamze Sokağı No: 1, 34000 Kadıköy.

  • Agapia meyhane

İstanbul meyhaneleri arasında yer alan Agapia mezze meyhanesi oldukça popüler bir mekan. 2003 yılında Kadıköy’de açılan meyhane, Kadife sokağın ( Barlar sokağı) ilk meyhanesi olma özelliğine sahip.  2017 yılında Bahariye Caddesi’ne taşınan ve  Miralay Nazım Sokak’taki 120 yıllık tarihi bir köşkte yeni nesil meyhane anlayışı ile hizmet vermeye başlayan Agapia, 50 meze çeşidi ile mezeseverleri ağırlamakta. Girit ezmezi, Kalamata, Ermeni karması gibi çeşit çeşit mezenin yanı sıra zengin bir balık ve et menüsüne de sahip.

Agapia meyhanesi adres: Caferağa Mah. Bahariye Caddesi, Miralay Nazım Sokak No:10 34714 Kadıköy. İstanbul araç kiralama için İstanbul Ümraniye araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak, buraya kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

  • Moda meyhanesi

Harika mezeleri olan moda meyhanesi, İstanbul meyhaneleri arasında kesinlikle baş sıralarda yer almakta. Moda caddesi üzerinde bulunan meyhane, dış konsept olarak eski meyhane havasına sahip.

Moda meyhanesi adres: Caferağa, Moda Cd. 82/B, 34710 Kadıköy/İstanbul. Araç kiralama İstanbul için İstanbul Sarıyer araç kiralama seçeneklerinde yararlanarak, buraya ulaşabilirsiniz.

  • Piraye Taş Plak Meyhanesi

İstanbul meyhaneler arasında buranın en güzel özelliği kendilerinin de belirttiği gibi dostlarınız veya ailenizle gidebileceğiniz sakin ve huzurlu bir ortam olması. Ege ve Rum mezeleri, ızgaralar ve misafirperverlik anlayışı ile hakkını veren bir mekan. Geniş, güzel ve ferah bahçesi var. Orjinal gramafondan yayılan taş plak sesi ise mekana apayrı bir hava katmakta. Ya çok güzel ve tatlı bir mekan. 🙂

Piraye taş plak meyhanesi adres: Serasker Cad. Mimar Çıkmazı No: 8/A Bahariye/Kadiköy. Araba kiralama İstanbul kapsamında İstanbul Şişli araç kiralama olanaklarını inceleyerek, İstanbul meyhaneleri arasındaki Piraye’ye gidebilirsiniz.

Kumkapı meyhaneleri

  • Kumkapı Tiryakii

Meyhane, İstanbul tarihi yarım adası içerisinde tarihi geçmişin izlerini taşıyan Kumkapı semtinde Üstad Sokakta  bulunmakta. Burası eski İstanbul Lokanta-Meyhane kültürünü arayanlar için ideal bir mekan. Kumkapı Tiryakii meyhanesinin atmosferi de amacına hizmet etmekte. 18. yüzyıldan kalan bir yapı içerisinde hizmet veren meyhane, öğlen 15:00’da açılmakta. Mezelerin ve ana yemeklerin tatları çok iyi. İçecekler ise buğlu kadehlerde sunulmakta.

Kumkapı Tiryakii adres: Şehsuvar Bey, Ustad Sk. 3-7, 34126 Fatih.

  • Kör Agop meyhanesi

1938 yılından beri hizmet veren meyhane, bir aile işletmesi. Meyhanenin ortamı sıcak, güzel ve samimi. Ayrıca çok kaliteli bir yer. İstanbul meyhaneleri arasında bulunan mekan, şuan ailenin üçüncü kuşağı tarafından işletilmekte ve geleneğini hiç bozmadan hala çok iyi bir şekilde hizmet vermekte. Mezeleri, yemekleri ve tatlıları çok güzel. Yemelere doyamıyorsunuz desek abartmış olmayız. 🙂 Kör Agop meyhanesine mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz.

Kör Agop restaurant adres: Şehsuvar Bey, Ördekli Bakkal Sk. No:7, 34130 Fatih.

İstanbul meyhaneleri

  • Mükellef Karaköy
Zeytinyağlı elma, tahıllı pazı sarma, fava, ciğer ve humusu meşhur olan mükellef, muhteşem bir şehir manzarasına sahip. Ayrıca mekanın dekorasyonu oldukça güzel ve ferah. Ana yemekleri de bir o kadar lezzetli.
Mükellef Karaköy adres: Kemankeş Karamustafapaşa Mahallesi, Maliye caddesi No:8/A – Karaköy. Rent a car İstanbul için İstanbul Bostancı araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak, İstanbul meyhaneleri listesinde bulunan Mükellef’e gidebilirsiniz.
  • Atiye meyhane

Aiye’nin mutfağı Türk mutfağı üzerine yoğunlaşmış. Bu meyhane de masa rezervasyonu zorunlu. Atiye meyhanede eğlenmemeniz imkansız diyebiliriz. 🙂 Müzikler, 22:30 da başlayıp gece 12’den sonra yavaşlamakta. Garsonlar çok ilgili. Hafta sonu fix menü alma zorunluluğu var. Ancak hafta içi yok. Mezeleri ise oldukça lezzetli.

Atiye meyhane adres: Harbiye, Harbiye mh. Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Atiye Sk. No:7 Kat:2 D:/2, 34367 Şişli. İstanbul Kadıköy araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak, İstanbul meyhaneleri listesinde yer alan Atiye’ye konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul’un popüler meyhaneleri
  • Bi daha meyhane

İstanbul meyhaneleri kapsamında Bi daha meyhaneye gidebilirsiniz. İki kişilik ortalama harcama tutarı 400 TL. Buraya gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız öneririz. Çünkü mekan genel de dolu olmakta. Fix menü içerisinde bulunan mezeler, ara sıcaklar, ana yemekler ve tatlılar çok lezzetli. Meyhanenin servisi de hızlı ve garsonlar güler yüzlü. Yeni nesil meyhaneler arasında bulunan mekanda müziklerde oldukça iyi.

Bi daha meydane adres: Tomtom, İstiklal Caddesi, No:187, 34433 Beyoğlu. İstanbul Etiler araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak, buraya rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı araç kiralama seçeneklerine Yolcu360 üzerinden göz atabilirsiniz.

  • Mor meyhane

Canlı müzik ve geniş bahçesi ile son zamanların en popüler mekanlarından biri. İstanbul meyhaneleri kapsamında doğum günü ve özel günler için de oldukça tercih edilmekte. Mezeler harika. Yemekler de gayet lezzetli. Buraya gelip de eğlenmemek imkansız. 🙂

Mor meyhane adres: Küçükbakkalköy, 6/a, Ahmet Yesevi Cd, 34750 Ataşehir.

İstanbul araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak, İstanbul meyhaneleri için yola çıkmaya hazır mısınız? 🙂

 

 

 

1 yorum