Yolcu360 Blog
Kaynak: https://www.volvocars.com/
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Araç inceleme > Yeni Volvo XC40 İncelemesi | Yeni Volvo XC40 Özellikleri

Yeni Volvo XC40 İncelemesi | Yeni Volvo XC40 Özellikleri

Yeni Volvo XC40 incelemesi ile bu lüks ve kompakt otomobili detaylı olarak değerlendirdik. Volvo XC40 test video veya inceleme içeriği arayarak otomobilin özelliklerini keşfetmek istiyorsanız okumaya devam edin. Volvo XC40 hakkında aradıklarınız burada… Sizde araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Volvo marka bir aracı deneyimlemeye ne dersiniz? 🙂

Yeni Volvo XC40 İncelemesi

Kaynak: https://www.volvocars.com/

Dünyanın en yeni otomobil teknolojileri ile ilk kez tanışacağınız iddiasını taşıyan bu otomobille marka, kendini bir kez daha en tepeye koyuyor. Boş iddialar değil; Volvo, yeni XC40 ile gerçekten de çok yeni ve dikkat çekici teknolojiler sunuyor. Volvo XC40 incelemesi öncesinde Volvo XC40 özellikleri içinden öne çıkanları listeleyelim:

Volvo S60 İncelemesi içeriğine de bakın!

XC40 Özellikleri

  • Markanın CMA platformunun ilk ürünü
  • Kompakt SUV sınıfındaki en yüksek ve en geniş araç
  • 12 inçlik dokunmatik ekran
  • Dünyanın ilk hava kanallı subwoofer hoparlörüne sahip otomobili
  • 2,0 litrelik turbo dizel motorlu Volvo XC40 modeli. 

Volvo XC40 Hakkında Bilgiler

Volvo XC40 tasarımı nasıl, içi ne kadar iyi ya da motoru ne kadar güçlü ve ne kadar yakar gibi sorulara yanıt vermeden önce Volvo XC40 hakkında biraz bilgi edinelim…İlk kez 2017 yılında pazara çıkan model, kompakt SUV sınıfında lüks oyuncu olarak yer alıyor. 2018 yılında da Avrupa’da Yılın Otomobili ödülünü aldı. 5 kapılı SUV gövde tipinde konumlanan Volvo XC40’ın montajı Belçika’da yapılıyor. 

Volvo V60 Cross Country İncelemesi içeriğine de bakın!

Volvo XC40 Tasarımı Nasıl?
Kaynak: https://www.volvocars.com/

Volvo XC40 dış görünüş itibariyle kompakt duruyor. Volvo markasının yeni geliştirdiği MA platformunu kullanan ilk modeli olması da tasarımdaki bazı özelliklerin ana nedeni. Çevik bir mimarisi var. Bu mimari, sadece görünüş açısından hoşluk sunmakla kalmıyor; otomobilin seri hareket kabiliyetini de olumlu etkiliyor. 1652 mm yüksekliği ve 1863 mm genişliği ile sınıfının en geniş ve yüksek seçeneği. Dışarıdan bakınca özgün, güçlü ve havalı duruyor. 

Dizel Volvo XC90 Fiyat Listesi ve Özellikleri için tıklayınız.

Volvo XC40 İç Mekan Özellikleri Nasıl?
Kaynak: https://www.volvocars.com/

Volvo XC40 içi de dışı gibi premium. Markanın yüksek kalite anlayışını net olarak Volvo XC40 içinde de görüyoruz. XC40’ın iç mekanında sade ve net bir tasarım dili hakim. Bu sadelik iyi kalite malzeme ve iyi işçilikle buluşunca harika sonuçlar alınmış. Dikey konumlanmış 12 inçlik dokunmatik ekran biraz farklı. Dijital sürücü ekranının otomatik olarak etraftaki ışığa göre kendini ayarlaması da güzel. Ayrıca sürücünün o sırada neye odaklandığını sezgisel olarak anlıyor ve o öğenin boyutunu büyütüyor. Navigasyon sisteminin kısa talimatları gösterge panelinin ortasından takip edilebiliyor. Volvo XC40’da dünyada bir otomobilde ilk kez sunulan bazı gelişmiş bağlantı hizmetleri de var. Opsiyon listesindeki konsola entegre edilmiş dünyanın ilk hava kanallı subwoofer sistemi de etkileyici bir detay. 

Volvo XC40 T3 FWD Momentum İncelemesi için tıklayınız.

Volvo XC40 Motor Özellikleri Nasıl?

Volvo XC40 motor konusunda da net bir tavıra sahip. gereksiz hiç bir şeye yer yok. Ama azımsanacak gibi de değil. Bu net tavır, İsveç genlerine çok yakışıyor. 2.0 litrelik turbo dizel motorlu Volvo XC40, müthiş derecede başarılı bir performansa sahip. Üstelik bu başarıyı yakalarken yakıtı da optimize ediyor. 190 HP güç üreten ünite, 400 Nm tork verisi sunuyor. Dört tekerden çekiş sistemi 8 ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş. 

Not: Yeni Volvo XC40’da otomatik şanzımanı geri almak için iki kere ileri ittirmek gerekiyor 🙁

Volvo XC40 Kiralama Fiyatları Nasıl?

Volvo XC40 kiralama fiyatları, elbette değişken. Değişikliğin nedeni ise sezon, bölge, rent a car firması ya da araç kiralama fiyatlarına etki eden diğer etkenler. Kiralık Volvo XC40 arıyorsanız, fiyat arayışını yolcu360.com ile tamamlayabilirsiniz. yolcu360.com ile Volvo XC40 kiralama seçeneklerini fiyata göre hızlıca listeleyebilirsiniz. Bu şekilde uygun fiyata Volvo XC40 kiralama seçeneğini de hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle