Yolcu360
Araç inceleme

Yüksek Güvenlikli Yerli Pikap: BMC Tulga Pick-Up İncelemesi

BMC Tulga Pick-Up hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Tulga’nın içi nasıl ya da Tulga’nın motor özellikleri neler? Peki, BMC Tulga gerçekten yerli mi? BMC Tulga hakkında merak edilenleri yanıtladık…

Tamamen yerli ve milli sloganıyla tanıtılan BMC’nin pick-up’ı Tulga hakkında neler biliyorsunuz? Hazır yerli otomobil TOGG tanıtılmışken Tulga zırhlı modeli hakkında da bir kaç şey söylemek gerek. Her parçası Türk mühendisleri tarafından tasarlanmış olan zırhlı araç Tulga, dünya otomotiv pazarının dikkatini çekmeyi başardı. Peki, Tulga’nın özellikleri neler

BMC Pick-Up Modeli Tulga Hakkında

Tamamen yerli ilk pick-up olarak tanıtılan BMC Tulga hazır. Tamamen yerli ve milli sloganıyla tanıtılan BMC’nin pick-up’ı Tulga, epeyce merak ediliyor. Peki, Tulga’nın teknik özellikleri ve tasarımı nasıl?

BMC Tulga Tasarım Özellikleri

Üretim bandında zırhlı olarak üretilmiş. Bu çok önemli bir detay. İlk bakışta küt hatlı, kare tasarımlı bir araç. Pek çok otomobil yorumcusuna göre zırhlardan kaynaklanan kare tasarımın en iyi örneklerinden biri. LED far kullanılmış olması yine böyle zırhlı bir araç için büyük bir yenilik ve tasarıma epeyce hava katmış. 

BMC Tulga İçi Nasıl?

Askeri araç gibi soğuk bir araç değil. İç mekanda konforlu bir otomobil havası var. 

  • Büyük bir monitörü olacağı konuşuluyor. 
  • Arka koltuklarda baş mesafesi oldukça yüksek. Çünkü burada oturan kişilerin kafasında kask varken de oturabilmesi hesaplanmış.
  • İçi, Hummer Jeeplerden daha geniş. 
  • Arka koltuklarda da klima kontrol menfezleri var.
  • Tulga’nın iç mekanında otomotiv sektörüne kazandırdığı yenilikler var. Mesela arka camlarda dijital bir özellik var ve camlar istenirse kalın bir perdeye dönüşebiliyor. Araç içinde oturan dışarıyı dışarıdaki de içeriyi göremiyor. 
  • Camları tam olarak açılmıyor ki burada güvenlik hedeflenmiş.


Tulga Nerede Satılıyor?

Henüz seri üretime geçilmedi. Prototip olarak hazır olan Tulga, arazi testlerine çıkıyor. 

Tulga Kim İçin Üretiliyor?

7-8cm kalınlıkta camları olan arazi aracı tasarımı ile koruma – güvenlik kuvvetleri ihtiyacı arasında bir ihtiyaca uygun tasarlanmış

Tulga Gerçekten Yerli mi?

Güvenlik odaklı zırhlı bir araç olan Tulga, üretim bandına geçtiğinde şanzımanı, motoru, her bir parçası yerli olacak. British Motor Company, aslında yabancı bir marka ama 1989 yılında Türkiye, BMC markasını tamamen satın almıştır. Bu nedenle markası da yerli aslında. Tulga’nın motoru da yerli çünkü BMC kendi motorunu üretiyor. 

BMC Tulga Teknik Özellikleri ve Tulga’nın Motor Özellikleri

BMC Tulga hakkında teknik bilgiler çok net değil. Çünkü BMC mühendisleri, henüz tüm detayları paylaşmak istemiyor. Bunun nedeni de aracın test aşamasında olması ve değişiklik yapılma sürecinde olması. 


Yüksek Güvenlikli Araç Kiralamak!

Yüksek güvenlikli araç kiralamak için yolcu360.com üzerinden hızlı ve kolay bir biçimde ilerleyebilirsiniz. Bir kaç saniye içinde yolcu360.com ana sayfası üzerinden araştırma yapabilir, fiyatları kontrol ederek avantajlı bir biçimde aradığınız kiralık araca ulaşabilirsiniz. Zırhlı araç kiralama ya da yüksek güvenlikli kiralık araç seçenekleri için yolcu360.com misafir ilişkileri ile iletişime geçebilirsiniz…

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İlgili Yazılar

Kampçılar İçin Üretildi: Mercedes Marco Polo Özellikleri

Yolcu 360

2019 Toyota Yaris İncelemesi

Yolcu360

2019 Kia Rio İncelemesi

Yolcu360

Yorum Bırak