Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Gurme Rehberi - Nerede ne yenir? > Silivri’de Balık Nerede Yenir? | Silivri Balık Restoranları

Silivri’de Balık Nerede Yenir? | Silivri Balık Restoranları

Silivri İstanbul’un Avrupa yakasında şehrin gürültüsünden uzakta bir sahil semti. Marmara denizi kıyısındaki bu seyahat rotasının gözde yemek tercihi de elbette balık. Peki Silivri’de balık nerede yenir? Silivri balık restoranları için mekan önerilerini Instagram’ın sevilen gezgini Elitfukara‘nın yazarları Zehra ve Mutlu hazırladı. Sizde araç kiralama seçeneklerini inceleyerek Silivri balık restaurantlarını deneyimlemeye ne dersiniz? 🙂

Bu hafta tekerlerimiz İstanbul’un batısına doğru dönecek. Hazır balık sezonu açılmışken hem temiz hava, hem manzara, hem de muhteşem lezzetleri aynı yazıda buluşturmak istedik. Yolcu360‘tan İstanbul araç kiralama fiyatlarına bir göz attıktan sonra, eminiz siz de bu lezzet yolculuğuna çıkmak için planlar yapmaya başlayacaksınız.

Silivri Balık Restoranları

Rotamız “Silivri Balıkçılar Çarşısı”… Bu bölgede balıkçılık oldukça gelişmiş durumda aynı zamanda ucuz, taze ve lezzetli deniz ürünlerine ulaşmak için çok güzel bir seçenek. Yan yana birçok balıkçı var. Burada günlük tutulan balıklar kilo ile satılıyor, hemen yan tarafında bulunan restoran bölümlerinde ise satın aldığınız balığın kilosunu 15 TL farkla pişirerek servis ediyorlar. Üstelik o anki ruh halinize göre canlı müzik dinleyebileceğiniz, kalabalıklar arasında küçük bir masaya sığışabileceğiniz ya da sakin sakin vakit geçirebileceğiniz farklı mekanlara sahip.

Bu balıkçıların hepsi Silivri sahilde yan yana sıralanmış durumda. Taze tutulmuş balıklardan istediğiniz kadar alıyor, daha sonra masanıza oturup pişmesini bekliyorsunuz. Bu mekanların en ünlülerinden birisi “Eski Marmara Balık”. Kendisi bölgenin en kalabalık mekanı olma özelliğini de taşıyor. Duvarlarında ünlülerin fotoğraflarının olmasının da etkisiyle “mutlaka burada yemeliyiz!” mesajı yaratan Eski Marmara’da özellikle hafta sonu yer bulmak için sıra beklemeniz gerekiyor.

Mekanda fotoğrafı bulunan Cengiz Kurtoğlu “duyanlara duymayanlara” şarkısını burası için yazmış olabilir☺. Duyan gelmiş, duyan gelmiş… Kapalı bölümün masaları birbirine fazla yakın, salaş, fiyatları uygun, lezzetli ve “uğultulu” bir mekan diyebiliriz.

Silivri araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Silivri’de Balık Nerede Yenir?

Veee hazırsanız geldik Elit Fukara tercihine. Rıhtım Balık Evi! Biz burayı bölgede yaşayanların tavsiyeleriyle bulduk. Belki duvarlarında ünlülerin fotoğrafları yok ama sokak hayvanlarını gülümseyerek besleyen çalışanları, muhteşem balıkları var.

Masa mesafeleri geniş, huzurlu, güzel bir mekan. “Rica etsek bize yarım kilo mezgit yapar mısınız?” diye başladığımız naif yemek macerasında kendimizi “Hocam birer kilo daha alalım, salataları yenileyelim, hamsi de getir abicim…” diye bağırırken bulduk. Ne yazık ki balık yerken fotoğrafımız yok çünkü hem çok açtık hem balıklar inanılmaz lezzetliydi. Yemek sonrası beynimize kan gittiğinde ortada fotoğrafı çekilebilecek bir masa kalmamıştı☺.

Sonuç olarak salataları taze, balıkları günlük, fiyatları uygun bir makan. Sıcak havalarda deniz kenarındaki masaları tercih edebilir, kış aylarında ise gürül gürül yanan soba kenarında oturup denizi izleyebilirsiniz.

Burada sadece salaş balıkçılar yok tabi ki… Özel zamanlarda gitmek isteyeceğiniz şık balıkçılarda var. İsterseniz ilerleyen yazılarda onlardan da keyifle bahsedebiliriz☺.

İstanbul’un En Lezzetli Mekanları için tıklayınız.

Yorum ekle