Yolcu360 Blog
kışın kamp yapılacak yerler, kar üzerinde kamp çadırı
Yolcu360 Blog > Bilgi > Faydalı bilgiler > Kışın Kamp Yapılacak Yerler: En İyi 4 Kış Kamp Rotası

Kışın Kamp Yapılacak Yerler: En İyi 4 Kış Kamp Rotası

Kışın kamp yapılacak yerler listesi ile sizi eğlenceye davet ediyoruz. Kışın kamp yapmanın ayrıcalıklarını yaşamak için tek yapmanız gereken bu listeden bir adres seçmek. Kış mevsiminde bu deneyimi yaşamanın en güzel yanlarından birisi doğanın huzuru. Çünkü yaz kalabalığı yokken kamp alanları çok sakin. Bu atmosfere yağmur sesi ve belki de kar tanelerinin eşsiz görüntüsü eklenirse büyüleyici bir kamp deneyimi yaşıyorsunuz.

Kamp ateşi fikri şimdiden içinizi ısıtmaya başladı mı? Cevabınız evet ise gelin kışın kamp yapabileceğiniz yerler önerilerine birlikte bakalım. Bu kış unutulmaz anılar edinin. İşte en güzel kış kamp alanları:

kışın kamp yapılacak yerler, kayseri erciyes dağı

Kışın Kamp Yapılacak Yerler: Erciyes Dağı, Kayseri

Erciyes Dağı, hem kamp hem de tırmanış ve trekking yapmak isteyenlerin gözde rotaları arasında yer alıyor. Buradaki meşhur kamp alanı Çobanini ise kışın kamp yapabileceğiniz yerlerden birisi. Çobanini, kendinizi dağlarla çevrili bir şekilde bulabileceğiniz, kar içerisinde kamp yapmaya uygun bir adres. Çobanini 3000 metre rakıma sahip bir alan.

Çobanini’ne kampa gitmeden önce rüzgar ve kar durumunu öğrenerek gerekli ekipmanları almanızda fayda var. Bölgede kamp tesisi bulunmadığı için de tüm ihtiyaçlarınızı Kayseri merkezden alarak buraya gelmenizi öneririz. Tabii tuvalet ve duş gibi imkanlar da yok. Yani Erciyes dağında gerçek anlamda doğa ile iç içe bir kamp sizi bekliyor.

Çobanini Kamp Alanı Ulaşımı

Çobanini Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde yer alıyor. Kayseri merkezden buraya ulaşım otobüsler ile yapılabiliyor. Ancak kamp malzemelerinizi daha kolay taşımak için araç kiralama ile Erciyes dağına gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Çobainine ulaşım için Erciyes kayak merkezinden 900 metre yükseğe çıkmak gerekiyor. Kamp alanı ulaşımı için temponuza göre 4-5 saat yürüyorsunuz. Bir diğer seçenek ise teleferik. Önce kapalı telesiyeje ardından da Zümrüt isimli kapalı telesiyeje binerek kamp alanına ulaşabilirsiniz.

kışın kamp yapılacak yerler, kadınlar çayırı, bozdağ

Kışın Kamp Yapılacak Yerler: Kadınlar Çayırı, İzmir – Bozdağ

Kışın kamp yapılacak yerler İzmir rotası için yine kışı iliklerinizde hissedeceğiniz bir yer seçtik. Kadınlar çayırı, İzmir’in Ödemiş ilçesinde yer alan Bozdağ kayak merkezine yaklaşık 9 km mesafede bulunuyor. Bir piknik alanı olan Kadınlar çayırı kamp yapmaya oldukça müsait bir yer.

Piknik alanı içerisinde tuvalet imkanı ve çeşme var. İlçe merkezine de yaklaşık 650 metre mesafede bulunduğu için ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Kadınlar çayırında keyifli bir kamp yapabilirsiniz. Ayrıca 1135 metre yükseklikteki Bozdağ kayak merkezinde karın tadını çıkarabilirsiniz.

yolcu360 araç kiralama

Bozdağ Kadınlar Çayırı Ulaşımı

Bozdağ, İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı bir mahalle. İzmir merkez ile Bozdağ arası yaklaşık 115 km. Ödemiş’e gitmenin en kolay yolu için ucuz fiyatlı İzmir merkez araç kiralama seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Kışın kamp yapılacak yerler, kapadokya

Kışın Kamp Yapılacak Yerler: Kapadokya, Nevşehir

Kapadokya’daki kamp alanları Instagramlık fotoğraflar çekebileceğiniz mükemmel adreslerden. Kapadokya’nın geniş vadileri söz konusu olunca sadece bir kamp alanı önerisi  ile sınırlı kalmak mümkün değil. Sizin için güzel atlar ülkesi olarak bilinen bu büyülü yerdeki en iyi kamp alanlarını listeledik. İşte Kapadokya’nın en güzel kamp alanları:

 • Güvercinlik Vadisi
 • Kılıçlar Vadisi
 • Kızılçukur Vadisi
 • Aşk Vadisi
 • Devrent Vadisi
 • Ihlara Vadisi

Kapadokya’da hangi kamp alanını seçerseniz seçin güne erken başlamanızı ve muhteşem vadi manzarasını yakalamanızı öneririz. Kapadokya’da kışın oldukça soğuk geçtiğini hatırlamanızda da fayda var.

Kapadokya Ulaşımı

Kapadokya, İç Anadolu’daki birçok ili kapsayan bir bölge. Ancak günümüzde gezi rotası olarak bilinen vadiler genellikle Nevşehir ilinde yer alıyor. Nevşehir Kapadokya’ya gitmek için uçağı tercih edebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havalimanı ya da Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan Ürgüp veya Göreme’ye ulaşım için araç kiralayabilirsiniz.

kış kampı yapılacak yerler, uludağ

Kışın Kamp Yapılacak Yerler: Uludağ, Bursa

¨Kışın kamp yapılacak yerler, İstanbul yakınında¨ denildiği zaman akla öncelikle iki adres geliyor Abant kamp alanları ve Uludağ kamp rotaları. Biz, kar manzarasına doymanız için Bursa Uludağ’ı seçtik. Gelin İstanbul’a yakın kamp önerisinin detaylarına bakalım.

Uludağ, 2543 metre rakıma sahip, kayak merkezi ile ünlü bir dağ. Bu kış kayak otelleri yerine kendi çadırınızda kalmaya ne dersiniz? Böylece günün hiçbir saatini kaçırmadan kışın büyüleyici atmosferini hissedebilirsiniz. Uludağ’da çadır kampı yapabileceğiniz beş tane yayla  var:

 • Sarıalan
 • Kirazlıyayla
 • Bakacak
 • Karabelen
 • Çobankaya

Uludağ Ulaşımı

Bursa merkez ile Uludağ arası yaklaşık 42 km. Bursa teleferik merkez istasyonundan teleferiğe binerek 30 dakika içerisinde Uludağ’a ulaşabilirsiniz. Ancak tercih edeceğiniz kamp alanına kolay ulaşım için kendi aracınızı kullanmanızı öneririz.

kışın kamp yapan sakallı bereli hipster adam

Kış Kampı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İlk defa kış aylarında kamp yapacaksanız bazı konulara dikkat etmenizde fayda var. Sorunsuz bir kış kampı yapmanızı sağlayacak ipuçları şunlar:

 • Dış mekanda üşümemek kadar terlememek de önemli. Bu nedenle kat kat giyinmeyi tercih edebilirsiniz. Böylece hem sıcak kalır hem de fazla ısındığınızda ya da dışarıda ıslandığınızda üstünüzdekini çıkararak rahatlayabilirsiniz.
 • Kamp tesisi yerine açık alana çadırınızı kuracaksanız yer seçimine özen gösterebilirsiniz. Ağaç veya kaya gibi rüzgarı kesecek bir yere çadırınızı atabilirsiniz. Ancak çadırı kurduğunuz yerde bulunan ağaçların çürük olmadığından, karlı bir yer ise çığ tehlikesi bulunmadığından emin olmalısınız.
 • Gece üşümemek için çadırınızın dört mevsime uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Ayrıca ısı kaybını önlemek için uyku tulumunun altına kamp matı serebilirsiniz.
 • Kışın ormanda kuru odun bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Bu nedenle aracınızda yeterince odun bulunmasına dikkat edebilirsiniz.
 • Kar eritip su olarak kullanmak ya da yemeği ısıtmak için yaza göre daha uzun süre kamp ocağını çalıştırabilirsiniz. Bu nedenle yanınızda yeterince yedek gaz bulunduğundan emin olmanızda fayda var.
 • Çok soğuk bir yerde kamp yapacaksanız bilek, el gibi vücudun açıkta kalan yerlerine vazelin sürebilirsiniz. Yağ tabakası soğuk yanıklarının engellenmesini destekler.
 • Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu sıcaklığa ulaşabilmesi için kalori yakması gerekir.
 • Üşümemek için yeterince yemek yemeye ve yorgun düşmemek için su içmeye özen gösterebilirsiniz.

yolcu360 blog arama banner

En keyifli kış kamp yerleri ve nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgi aldınız. Şimdi sıra bu keyfi en güvenli şekilde yaşamanın yolunu öğrenmekte: Araç kiralama. Kiralık araç seçeneklerine bakarak tabiatın kucağına doğru yapacağınız yolculuğu konforlu hale getirebilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

yolcu 360 huawei app indirTrabzon'da Araba Sürme YerleriTrabzon'da Araba Sürme Yerleri

Yorum ekle