Yolcu360 Blog
bursa-etkinlik-takvimi-aralik-
Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Bursa Etkinlik Takvimi Aralık 2022

Bursa Etkinlik Takvimi Aralık 2022

Bursa etkinlikleri Aralık ayında da hız kesmeden devam ediyor. Kışa sıcak bir “Merhaba!” demek isteyenler Bursa etkinlik takvimini mutlaka incelemeli.

Birbirinden Keyifli Bursa Etkinlikleri İçin Kiralık Araç Mı Arıyorsunuz?

Bursa araç kiralama seçeneklerinde birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz.

Bursa Aralık Etkinlikleri

bursa-etkinlik-takvimi-aralik.jpg

 • CityFest Bursa – 9-11 Aralık 2022

Bursa Aralık ayını birbirinden değerli sanatçıların konserleri ile karşılıyor. Üç gün boyunca sürecek olan CityFest kapsamında sahne alacak isimler şöyle: 

Yer: Bursa Suare

 • 9 Aralık Cuma

Sertab Erener

Evdeki Saat

 • 10 Aralık Cumartesi

Pentagram

Ufuk Beydemir

 • 11 Aralık Pazar

Dolu Kadehi Ters Tut

Mavi Gri

Emre Kula

 • Bursa Kişisel Gelişim Zirvesi – 18 Aralık 2022

Bursa Kişisel Gelişim Zirvesi başta üniversite öğrencilerinin ilgi göstereceği bir etkinlik. Bunun yanı sıra mezunlar, iş hayatında aktif çalışanlar ve CV’lerini öne çıkarmak için ipucu arayanların da katılım göstermesi bekleniyor. Herhangi bir katılım şartı olmamakla birlikte oturumlar halinde gerçekleşecek. Oturumlarda birbirinden kıymetli akademisyenler ve yazarlar yer alacak. 

 • Başarıya Giden Yol

Profesör Doktor ve Tarih Yazarı İlber Ortaylı

 • Zor İnsanlar İle İletişim

Haber Spikeri ve Sunucusu Ece Üner

 • Çocuk Olmak ve Çocuk Kalmak

Doçent Doktor Öğretim Üyesi Saniye Bencik Kangal

Saat: 09.00-13.30

Yer: Merinos Atatürk Kültür Merkezi Osmangazi Salonu

Bursa Aralık Konserleri

bursa-etkinlik-takvimi-aralik-1-1.jpg

 • Simge – 2 Aralık 2022

Genellikle eğlenceli şarkıları ile tanıdığımız Simge’yi, Aralık ayında Bursa konserlerinde görüyoruz. “Aşkın Olayım”, “Ben Bazen”, “Öpücem” şarkıları ile Türk pop müziğine yön veren Simge şimdi de Bursalı hayranları ile buluşuyor. 

Saat: 21.00

Yer: Jolly Joker Bursa

 • Pinhani – 2 Aralık 2022

Pinhani, gençliğimizin en sevilen gruplarından biri. Bursa konserleri listemizde yer vermeden geçemezdik. “Ne Güzel Güldün”, “Hele Bir Gel” şarkıları ile müzik hayatına giriş yapan ünlü grup yıllar geçse de hala başarılı şarkılara imza atıyor. Günümüzde popüler şarkılar listesinde “Bilir O Beni” şarkıları ile pek çok kitleden dinleyiciye ulaşıyor. 

Saat: 21.30

Yer: Milyon Performance Hall Bursa

 • Melike Şahin – 15 Aralık 2022

Kariyer basamaklarını hızla tırmanan Melike Şahin, modern çağın yetiştirdiği en değerli sanatçılardan biri. Dokunaklı sözleri ve etkileyici sesi ile Bursalı hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatmaya geliyor. 

Saat: 21.00

Yer: Merinos AKKM Osmangazi Salonu

 • Arctic Monkeys Tribute – 21 Aralık 2022

Rock’n Roll müzik sevenlerini buraya davet ediyoruz. Arctic Monkey Tribute ile unutulmaz bir Rock’n Roll gecesine imza atıyoruz. Aralık ayının soğuğuna inat birbirinden eğlenceli şarkılar ile ısınıyoruz. Muhteşem sahne performansları ve etkileyici yorumları kaçırmamak için bir an önce biletinizi almanızda fayda var. 

Saat: 21.30

Yer: Milyon Performance Hall Bursa

 • Cello Paradiso – 10 Aralık 2022

İstanbul’da yaşayan bu dört çellist kız arkadaş bir araya geliyor ve Cello Paradiso grubunu kuruyor. Farklı coğrafyalardan, farklı kültürlerden kısacası farklı hayatlardan ezgileri bizlere aktarıyor. Zengin repertuarları ile gece boyunca aralıksız müzik keyfi sunuyor. Aktif çalışma hayatları olmasına rağmen müziğin kendi hayatlarına renk kattığını söylüyorlar. Nitekim çello ile ortaya çıkardıkları sanat bizlere tüm bu canlılığı iletiyor. Şafak Erişkin, Didem Erken, Gülyar Balcı, Dilbağ Tokay grubun çellistleri. Bursalı sanat severler ile bir araya gelmek için sabırsızlanıyorlar.  

Saat: 20.30

Yer: Bursa Akademik Odalar Birliği

 • Flashback 90’lar Türkçe Pop Partisi – 14 Aralık 2022

Sizleri o çok özlediğimiz, her zaman hasretle andığımız yıllara götürüyoruz. 90’ları ayağınıza getiriyoruz. Tarkan’dan, Çelik’e; Sertab Erener’den, Reyhan Karaca’ya kadar pek çok 90’lar sanatçısının şarkıları ile eğlenceli bir gece yaşayacaksınız. Flashback 90’lar Türkçe Pop Partisi ile o yıllara muhteşem bir dönüş yapacaksınız. Birbirinden ilginç dans şovları ve DJ performansları ile bu partiyi kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. 

Saat: 21.00

Yer: Milyon Performance Hall Bursa

 • Ahmet Aslan – 26 Aralık 2022

Aslen Zaza olan Ahmet Aslan’ın, Türk müziğine katkısı yadsınamaz. Hem Türkçe hem Zazaca eserleri seslendirmede olağanüstü bir performans sergileyen sanatçı pek çok usta isme de öncülük etmiştir. Erdal Erzincan, Grup Abdal gibi isimlerle yaptığı solo konserlerde kendi bulum dediği enstrümanı “Ditar” da eşlik etmiştir. Özellikle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde seslendirdiği sözleri ünlü halk ozanı Nesimi’ye ait olan “Minnet Eylemem” şarkısı ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Bursa konserleri listemizde yerini alan değerli sanatçımız Ahmet Aslan konserine biletlerinizi bir an önce almalısınız. 

Saat: 20.30

Yer: Tayyare Kültür Merkezi Bursa

Bursa Aralık Tiyatroları

bursa-etkinlik-takvimi-aralik-1-1.jpg

 • Kral Şakir Kapadokya Macerası – 3 Aralık 2022

Çocukların ilgiyle takip ettiği çizgi film Kral Şakir şimdi tiyatro sahnesinde. Bursa tiyatroları listemizde yerini almayı başaran bu eğlenceli çizgi film küçük seyircilere eğlenceli anlar yaşatacağa benziyor. Kral Şakir Kapadokya Macerası oyunu ile Kral Şakir ve arkadaşlarının yeni bir heyecanı yaşamalarına tanıklık edecekler. 

Saat: 15.00

Yer: Bursa Akademik Odalar Birliği

 • Doğu Demirkol – 5 Aralık 2022

Günümüzün genç yeteneklerinden Doğu Demirkol Aralık ayında Bursalı sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Bir elinde on marifet olan sanatçımız sinema filmlerinde aldığı başarılı rollerin yanı sıra stand-up gösterileri ile de seyircilerden tam not alıyor. Gülmekten kırıp geçiren parlak fikir Doğu Demirkol’u izlemenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. En nihayetinde stand-up gösterileri iş hayatının stresinden kahkahalar ile uzaklaşmanın en güzel yöntemi.

Saat: 20.30

Yer: Merinos Atatürk Kültür Merkezi Bursa

 • Ben Türkan Saylan – 9 Aralık 2022

Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan amaçlı yazılan “Ben Türkan Saylan” oyunu Bursa Aralık etkinlikleri listemizde yerini alıyor. Yıllarca ülke için çalışan, aydınlığa ve çağdaşlığa inanan Türkan Saylan’ı ele alan tiyatro oyunu izleyen herkesi etkisi altına almayı başarıyor. Cumhuriyet’in ilkelerine bağlı, Atatürkçü ve eğitimci bir kadın. Cengiz Toraman’ın yazıp, yönettiği oyunda Mert Fırat, Berna Laçin ve Levent Üzümcü gibi ünlü sanatçılar da yer alıyor. Şimdiden biletlerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. 

Saat: 20.30

Yer: Podyum Sanat Mahal Bursa

 

 • Uçurtmanın Kuyruğu – 1-10 Aralık 2022

Hayata dair gerçeklerin anlatıldığı bir eser. Savaş Dinçel tarafından kaleme alınan Uçurtmanın Kuyruğu oyunu şimdiden ses getirmeyi başardı. Yaşamı yakalamaya çalışan bir adam, inadına ellerinden kayıp giden mutlu sonlar. Geçmişe duyulan özlem ve hayallerle dolu bir gelecek. Kısacası zamanın kıymetini bizlere tekrar tekrar sorgulatacak bir eser. 

Saat: 18.00

Yer: Feraizcizade Oda Tiyatrosu Bursa

 • Keşanlı Ali Destanı – 2 Aralık 2022

Keşanlı Ali Destanı, Türk edebiyatının usta kalemlerinden Haldun Taner’e ait bir eser. Bursa Aralık etkinlik takviminde yerini alıyor. Bora Özkula’nın yönetmenliğini yaptığı bu değerli oyunu mutlaka seyretmelisiniz. İşlemediği cinayet yüzünden hem mahkum hem de kahraman ilan edilen Keşanlı Ali’nin benzersiz hikayesi. Sadece aksiyon yok elbette. Aşk da var. Oyunda aynı zamanda Keşanlı Ali ile mahallenin güzeli Zilha arasında yaşanan aşk da anlatılıyor. Masal gibi imkansız bir aşkın gölgesinde yaşanan kahramanlık parodisi. Epik tiyatronun en başarılı örneği kabul edilen Keşanlı Ali Destanı, Türk edebiyatına kalan en güzel miraslardan biri. 

Saat: 20.00

Yer: Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu

 • Küçük Prenses – 2-3 Aralık 2022

Frances Hodgson Burnett isimli yazara ait oyun Küçük Prenses, Bursalı küçük seyircilerini bekliyor. Berrin Kulya Balkanlar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu oyun sekiz yaş ve üstü çocukların  eğlenceli vakit geçirmesi için güzel bir etkinlik önerisi. Küçük Prenses Sara’nın doğduğu ve çok sevdiği şehri Hindistan’ı betimliyor. Böylesine etkileyici bir güzelliğe sahip olan Hindistan’dan ayrılma sürecini ele alıyor. Ardından Londra’da bir okula başlamak zorunda kalışını bizlere aktarıyor. Küçük Sara’nın içinde bulunduğu hayat yolculuğu izlemek isteyenler şimdiden biletlerini satın alsın. Bu macera dolu hikaye çocuklar arasında epey ses getireceğe benziyor.

Saat: 13.00-15.00-19.30

Yer: Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu

 • Othello – 06-10 Aralık 2022

William Shakespeare’in ölümsüz eseri Othello, Bursa Aralık etkinlikleri arasında yerini alıyor. Kahraman, cesur ve bir o kadar da kaba komutan Othello ile asil, saf, güzeller güzeli Desdemona arasındaki aşkı anlatıyor. Sonsuza kadar sürecek denen aşklarının arasına giren sinsi ve fitneci Zalim Çavuş Lago. Kötülük karşısında dengelerin değiştiği, adalet adalet terazisi bozulan bir dünya aktarılıyor.

Saat: 20.00

Yer: Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu

 • Son Ada – 9 Aralık 2022

Zülfü Livaneli’nin çok okunan kitabından uyarlanan Son Ada, şimdi seyirci karşısına çıkıyor. Bursa tiyatroları arasında Aralık ayı içerisinde mutlaka seyretmeniz gerekenler arasında. “Orhan Kemal Roman Armağanı” sahibi sarsıcı romanı ilk kez tiyatro sahnesinde sergileniyor. Denizin ortasında adeta unutulmuş bir ada. Emekliliğini huzur içinde geçirmek isteyen bir devlet başkanının adaya yerleşmesi ile başlayan olaylar zinciri.

Saat: 20.30

Yer: Bursa Akademik Odalar Birliği

 

Yorum ekle