Yolcu360 Blog
istanbul-araba-pazari-0
Yolcu360 Blog > Faydalı bilgiler > İstanbul’un En İyi 11 Araba Pazarı

İstanbul’un En İyi 11 Araba Pazarı

Araba pazarı, ikinci el araba almadan önce herkesin uğraması gereken yerlerin başında geliyor. Gerekli kontrolleri yaparak ve alacağınız arabanın piyasa fiyatını öğrenerek burada karşılaştırma yapabilirsiniz. Hafta sonları İstanbul’da açık oto pazarı nerede bulabilirim ve İstanbul’un en büyük araba pazarı nerede merak ediyorsanız, sizin için derlediğimiz İstanbul’un en iyi 11 oto pazarı yazımızı okumaya devam edin.

istanbul-araba-pazari-2.jpg

Araba Pazarı Ne Demek?

İkinci el araba almak, arabasını satmak ya da takas etmek isteyenlerin gittiği, genellikle açık havada ve geniş alanlara kurulan pazarlara oto pazarı (araba pazarı) ismi verilir.

İstanbul Avrupa Yakası Araba Pazarları 

istanbul-araba-pazari

Bağcılar Oto Pazarı

Bağcılar Oto Pazarı, Kanal D ve matbaacılar sitesi isimleriyle bilinen mevkide yer alıyor. Galerilerin olduğu büyük oto center özelliği taşıyan alanda, bireysel araç sahipleri için yer yok. Dilediğiniz her gün Bağcılar Oto Pazarı alanına gidebilir ve araç alım satımı yapabilirsiniz.

Bağcılar Oto Pazarı adresini haritada görmek için

Rami İkinci El Oto Pazarı

İkinci el araç piyasasında uygun fiyatlı modelleri bulabileceğiniz Rami Oto Pazarı’nı, hafta sonları ziyaret edebilirsiniz. Rami Oto Pazarı 2022 yılı giriş ücreti 100 TL’dir. 

Özellikle kuru gıda halinin bulunduğu dönemlerde bölgenin en hareketli noktalarından biri olan Rami İkinci El Oto Pazarı, günümüzde kuru gıda halinin  Başakşehir’e taşınmasıyla nispeten daha sakin bir atmosfere sahip.

Rami İkinci El Oto Pazarı adresini haritada görmek için

Bağcılar İstoç Oto Ticaret Merkezi

İstanbul Toptancılar Çarşısı veya eski ismiyle İSTOÇ, ticaret merkezlerini bir noktaya toplayarak bu noktalardaki şehir içi ulaşım sorununu çözebilmek amacıyla 1 milyon 100 bin metrekare alanda kurulmuş.

İstoç içerisinden ikinci el otomobil haricinde, hırdavat, plastik eşya, melamin, kırtasiye, kağıt gibi çok sayıda meslek grubuna ait araç gereçleri temin edebilirsiniz. İstoç hafta içi ve Cumartesi günleri sabah 6:30 ve akşam 21:00 saatleri arasında açık.

Bağcılar İstoç Oto Ticaret Merkezi adresini haritada görmek için

Automall Oto Galericiler Sitesi

Automall Oto Galericiler Sitesi, İstanbul Bağcılar’da yer alıyor. Site ayrıca Türkiye’nin ilk otomobil alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliğine de sahip. Automall Oto Galericiler Sitesi’nde sıfır veya ikinci el araç bulabilirsiniz.

Alanda 379 otomobil galerisi, servisleri ve mağazalar bulunuyor. Bunların yanı sıra sitede, residence, fast food, restaurant ve cafeler de mevcut.

Automall Oto Galericiler Sitesi adresini haritada görmek için

Karaca Oto Pazarı

Karaca Oto Pazarı, İstoç’taki galericileri gezebildiğiniz alana oldukça benziyor. Bu alanda sahibinden değil galeriden satış yapılıyor.

Dilediğiniz her model ve çeşitteki ikinci el aracı bulabileceğiniz Karaca Araç Pazarı, Basın Ekspres Yolu üzerindeki Ulusoy Holding’in yerinde bulunuyor.

Karaca Oto Pazarı adresini haritada görmek için

Otoshops 2. El Araba Pazarı

Kurumsal ve profesyonel hizmet almak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Otoshops 2. El Araba Pazarı adresini haritada görmek için


Wowwo 2. El Araçlar Oto Pazarı

Wowwo, araçları %30 peşin, 36 ay vadeli şekilde senet sistemiyle satıyor. Yine Otoshops gibi burada da araç showroomlarını gezerek ikinci el otomobil modellerini inceleyebilir, dilerseniz kurumsal hizmet alabilirsiniz.

09:30 – 18:30 saatleri arasında hizmet veren Wowwo’nun adresi ise Yeşil Plaza Yılanlı Ayazma Yolu No: 15 Kat: 11 Cevizlibağ – Topkapı / İstanbul

İstanbul Anadolu Yakası Araba Pazarları

istanbul-araba-pazari-1 (1)

Kadıköy Salıpazarı Açık Oto Pazarı

40.000 metrekare yere sahip oto pazarının alanı Salı ve Cuma günleri normal pazar, diğer günler ise araç pazarı şeklinde hizmete açılıyor. Aracınızı park edip müşteri beklemek için alana girmek isterseniz, 10 TL giriş ücreti ödemeniz gerekiyor.

Kadıköy Salıpazarı Açık Oto Pazarı adresini haritada görmek için 

Kadıköy Salı Pazarı nerede? tıklayın!

Ümraniye Açık Oto Pazarı

Kartal Oto Pazarı, İstanbul’da ziyaret edebileceğiniz en hareketli pazar yerlerinden biridir. Eskiden Kartal Oto Pazarı ismiyle bilinen alan, Kartal semtinden Ümraniye’ye taşındı.

Pazarın yoğunluğu sabah 10:00 civarında başlıyor. Alım satım işlemlerinin en yoğun olduğu saatler ise 10:00-15:00 arasını kapsıyor. Ümraniye Açık Oto Pazarı’na gelmeden önce alana giriş ve çıkışın dar olduğunu, alanın ulaşım açısından Kocaeli’ne yakın olduğunu, özel araçla ulaşım dışında buraya gelmenin zor olduğunu notlarınıza eklerseniz zorluk yaşamazsınız.

10, 11P, 131YS ve 15SD numaralı otobüs hatları, Ümraniye Açık Oto Pazarı yakınından geçiyor. Ayrıca dilerseniz buraya ulaşım için M5 metro hattını da kullanabilirsiniz.

Ümraniye Açık Oto Pazarı adresini haritada görmek için

Maltepe Oto Merkezi

Maltepe Oto Merkezi’nde, ikinci el otomobil alım satımı yapan Kia, Isuzu, Subaru, Citroen, Karsan-Hyundai Truck gibi markaların bayilikleri yer alıyor. Ayrıca merkezde kredilendirme, sigorta, garanti, ekspertiz, mini onarım ve oto yıkama servisleri de mevcut.

Maltepe Oto Merkezi adresini haritada görmek için

Zeynep Kamil Oto Pazarı

Zeynep Kamil Açık Oto Pazarı, Selimiye ve Üsküdar bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Burada bireysel satıştan ziyade daha çok galericilerin araçlarını inceleyebilirsiniz.

Zeynep Kamil Lisesi’nin karşısında Karaca Ahmet Mezarlığı’nın hemen yanında yer alan araba pazarına girmek için 30 TL ödemeniz gerekiyor.

Zeynep Kamil Oto Pazarı adresini haritada görmek için

 Kiralık Araç mı Arıyorsunuz? Yolcu360 ile hemen kiralayın, araçsız kalmayın!

Birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

 

Yorum ekle