Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > İstanbul’da az bilinen en güzel cafeler / İstanbul çay ve kahve mekanları

İstanbul’da az bilinen en güzel cafeler / İstanbul çay ve kahve mekanları

İstanbul‘da çay ve kahve içmek için az bilinen mekan arayanlar için gezgin çiftimiz Merve ve Furkan çok özel bir rehber hazırladı. Siz de keyifli vakit geçireceğiniz sakin bir cafe arıyorsanız bu 5 mekandan birine kendinizi atabilirsiniz… İstanbul cafeleri için öneriler nelermiş hep beraber bakalım. 🙂

İstanbul’da uğramanız gereken 5 cafe

Bizi bir damla yeşile hasret bırakan, beton yığınına dönüşmüş, her geçen gün daha da kalabalıklaşan ama toprağından taşından asla vazgeçemediğimiz İstanbul’da size nefes aldıracak harika mekan önerileriyle geldik bugün. Ama öncelikle İstanbul’da keyifli vakit geçirmek için ulaşım sorununu araç kiralama ile aşabileceğinizi hatırlatalım. Yolcu360‘tan araba kiralama İstanbul kapsamında İstanbul araç kiralama seçeneklerine göz atmadan yola çıkmayın.

Biz metropol insanları, her gün içinde çalıştığımız plazalardan, o mağaza senin bu mağaza benim gezerek vakit öldürdüğümüz alışveriş merkezlerinden o kadar bunalmışız ki kendimize her fırsatta kaçacak delik arıyoruz. İşte hal böyle olunca da gidilecek mekanlar farklı olsun, değişik bir yer görelim istiyoruz. Tam da bu konudaki yaranıza merhem olacak, İstanbul cafeleri için önerileri aşağıda paylaşıyoruz.

Araç kiralama İstanbul için İstanbul Havalimanı araç kiralama inceleyebilirsiniz.

  • Luz Kafe & Shop – Heybeliada

Bir hafta sonunuzu hem şöyle güzelce bir denizi koklamak hem de mis gibi ada havası almak için ayırmaya ne dersiniz? Ha unutmadan, bunların yanına bonus olarak İstanbul cafeleri için önerilenler arasında bulunan  Luz Kafe’de kafa dinlemeyi eklemeyi de unutmayalım. O zaman atlayın Heybeliada Vapuru’na.

Ada’nın sakin sokaklarında bir iki tur attıktan sonra, dinlenmek için yolunuzu Luz Kafe’ye çevirin. Kendinizi 80’li yıllarda hissedeceğiniz, küçük, sevimli ve bize göre harika bir kafe burası. Dantel örtüler, eski bir radyo, eski koltuklar, 80’lerden kalma bir vitrin, vitrinin içinde eski süs eşyaları… Nasıl anlatsak insana huzur veren değişik bir havası var buranın.

Heybeliada’nın merkezi diyebileceğimiz iskele meydanında olmadığı için de genellikle tenha bir mekan burası. Dışarıda oturmak isterseniz kafenin girişinde de 2 – 3 masa var. Önünüzden faytonlar geçerken kahvenizi yudumlayabilirsiniz. ❤

Rent a car İstanbul için İstanbul Ümraniye araç kiralama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

İstanbul cafeleri

  • Maison – Balat

Son dönemlerin en popüler semtlerinden biri olan Balat, insanın gözüne hoş gelen şirin kafeler konusunda aslında tam bir cennet diyebiliriz. Birbirinden farklı konseptlerdeki mekanların hemen hemen hepsi aslında çok güzel, hepsinin kendi şahsına münhasır özellikleri var.

Fakat içlerinden bir tanesi, hem ambiyansı hem de sakinliği ile bizim kalbimizi fethetti. Maison Balat bir anne – oğulun işlettiği, eski zamanları anımsatan çok tatlı bir kafe. Eski eşyalar, koltuklar ön planda. Vintage bir kafede görmek istediğiniz hemen her şey var. Yemek ve kahvaltı servisi de bulunuyor. Tam merkezde yer almadığı için de oldukça sakin. 👍🏻

  • Latife – Galata

Galata Kulesi’ni, İstanbul’un en önemli turizm noktalarından biri olan İstiklal Caddesi’nin kalbi olarak nitelendirebiliriz. Bu şehirde yaşayıp Taksim Meydan’dan Galata’ya defalarca yürümemiş olan çok az insan vardır diye düşünüyoruz.

Peki o kadar yol tepip şehrin en özel yerlerini gördükten sonra Galata’nın dört bir yanını çevreleyen kafelerden hangisinde soluklanacağız derseniz adresiniz Latife. Mekanın önünde bulunan taburelere oturup gelen geçen insanları seyretmek, kendinizi oranın yerlisiymiş gibi hissetmek gerçekten muazzam. Daha sakin bir ortam isterseniz içeride bir kış bahçesi de var. Tavsiye edilir.

Kiralık araba İstanbul için İstanbul Şişli araç kiralama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

İstanbul cafeleri için öneriler

  • Nail Kitapevi ve Kafe – Kuzguncuk

Geçmişte hepimizin severek izlediği birçok diziye ev sahipliği yapan Kuzguncuk, günümüzde sakinlerinin yaşamını devam ettirdiği özel bir kasaba tadında. Boğazın hemen kıyısında tüm güzelliği ile sokaklarını keşfetmenizi bekliyor. Tabi bunu yaparken yorgun düştüğünüzde oturup dinlenebileceğiniz kafeleriyle de size göz kırpmayı ihmal etmiyor.

Kuzguncuk’un tam meydanında yer alan ve İstanbul cafeleri arasında özel bir yeri olan Nail Kitapevi de bunlardan biri. Bu Kitabevi aynı zamanda bir kafe olarak da hizmet veriyor. Sakin sohbetler eşliğinde kahvenizi yudumlayabileceğiniz, camlarının önündeki sedirlere kurulup dışarıyı izleyebileceğiniz, belki arada 2 satır kitap okuyabileceğiniz bu sevimli mekana uğrayın. Kuzguncuk’un ruhunu hissedebileceğiniz en güzel mekanlardan. ❤

  • Caferağa Medresesi – Tarihi Yarımada

İstanbul cafeleri için önerilerden biri de Tarihi Yarımada‘nın gizli köşesi Caferağa Medresesi… İstanbul’u gezmeye gelmiş yabancı turistlerin bile keşfedip tadını çıkardığı ama bizlerin bir haber olduğu harika bir mekan. 🌸 Daha girişindeki sarmaşıklarıyla, yemyeşil yoluyla insanı kalbinden vuruyor.

Caferağa Medresesi’ne gittiğinizde, Tarihi Yarımada’nın içerisinde böyle bir yerin, böyle bir sakinliğin var olduğuna inanamayacaksınız. Eski bir medresenin kafeye dönüştürüldüğü bu mekana bir hafta sonu mutlaka uğrayın, uğramışken de yarımadanın güzelliklerini şöyle bir turlamayı ihmal etmeyin elbette.

 

Yorum ekle