Yolcu360 Blog
en iyi seyahat uygulaması
Yolcu360 Blog > Bilgi > Faydalı bilgiler > En İyi Seyahat Uygulamaları 2022 Listesi

En İyi Seyahat Uygulamaları 2022 Listesi

En iyi seyahat uygulamaları sizce hangisi? Bizce bir değil, onlarca en iyi seyahat uygulaması var. Seyahat eden kişilerin yolculuklarını kolaylaştıran bu uygulamalar, her konuda bize yardım edebilir. Uzun yol uygulamalarından kalacak yer bulma uygulamasına kadar geniş bir liste hazırladık.

Akıllı telefonlar artık hayatımızın her alanında. Buna bağlı olarak her gün birçok yaratıcı uygulama karşımıza çıkıyor. Üstelik bu uygulamaları ücretsiz olarak kullanabiliyoruz! Böylece seyahatlerimizi dünya çapında pratikleştiriyoruz. Aynı zamanda geçmişte zor gelen birçok durum, artık inanılmaz kolay!

Ücretsiz Seyahat Uygulamaları

Öncelikle basit ve ücretsiz seyahat uygulaması konusunu araştırdık. Bu noktada genel düşünüyoruz, basitçe bu uygulamalar seyahatlerinize yardımcı olacaktır.

Yolcu360: En İyi Araç Kiralama Uygulaması

Yolcu360, 1 dakikadan kısa sürede araç kiralama yapmanızı sağlıyor. Hem yurt içinde hem yurt dışında yüzlerce şehirde uygulama sayesinde en iyi fiyatlı kiralık araçları listeyelebiliyorsunuz. Üstelik ücretsiz iade ve iptal hakkınız var!

yolcu 360 huawei app indir

Google Çeviri: Dil Artık Bir Sorun Değil!

Eski zamanlarda seyahat edecek biri en çok büyük sorunlardan biri, dil problemiydi. Özellikle uzak yerlere gidecekseniz, dil bilmiyorsanız işiniz çok zordu. Günümüzde Google Translate ile birçok dilden birçok dile düşük kalitede bir çeviri yapabiliyoruz. Üstelik yaygın şekilde karşılaştığımız dillerden (mesela İngilizce’den Almanca’ya) çeviriler bayağı iyi!

Yurt dışı seyahat uygulamaları arasından en kullanışlısı Google Çeviri diyebiliriz.

Google Çeviri mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

Omio: En İyi Seyahat Uygulaması Listesi Devam Ediyor!

Eskiden EuroGO ismiyle bildiğimiz uygulama, günümüzde başarısını sürdürüyor. Özellikle ABD ve Avrupa’da uçak, otobüs, tren ve gemi bileti bakınıyorsanız, uygulama tam size göre. Peki, uygulama nasıl işliyor?

Seyahat etmek istediğiniz rotayı giriyorsunuz. Bilet seçenekleri karşınıza çıkıyor. Böylece fiyat ve marka karşılaştırması yapabiliyorsunuz.

Omio mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

Skyscanner: Uygun Fiyatlı Uçak Biletleri İçin En İyi Seyahat Uygulaması

Uçak bileti araştırması yapacaksanız, uygun fiyatlı seçenekleri keşfetmek için Skyscanner’ı kullanabilirsiniz. Seyahat konusunda gezginlerin işini yarayacak bilgiler de paylaşan Skyscanner, özellikle yurt dışı uçuşlarında çok işe yarıyor.

Skyscanner mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

XE Currency: Döviz Çevirme Konusunda En İyi Seyahat Uygulamaları

Gezilerimize yardımcı olabilecek tasarımı iyi seyahat uygulamalarını araştırıyoruz. Yurt dışı seyahatlerinizde para birimi dönüştürme konusunda desteğe ihtiyacınız olursa, XE Currency tam bu işin adamı. Tüm para birimleri sistemde mevcut ve arayüzü kullanıcı deneyimi odaklı.

XE Currency mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

TripIT: Düzenleme Konusunda En İyi Seyahat Uygulamaları

Kimimiz çok sayıda seyahate çıkıyor. Ya da çok sık seyahate çıkmasak da bazen öyle bir seyahat planı yaparız ki birçok yolculuk içerir. TripIT bu noktada devreye giriyor. Bu uygulama sayesinde tüm seyahatlerinizi tek çatı altında toplayabiliyorsunuz.

TripIT mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

MyTSA: Havalimanı Güvenlik ve Bagaj Uygulamalarına Anında Ulaşın

MyTSA, size havalimanı güvenlik ve bagaj bilgilerini sunan bir uygulama. Unutmayın, güvenlik kuralları havalimanından havalimanına göre değişiyor. MyTSA, en popüler havalimanlarındaki güvenlik bilgilerini anında akıllı cihazlarınızın ekranına getiriyor.

MyTSA mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

Rebtel: Seyahatleriniz İçin Ücretsiz Arama Uygulaması

Rebtel, başlıktan da belli olduğu gibi, ücretsiz bir uluslararası arama uygulaması. Peki, Whatsapp, Discord ve Telegram varken neden gerek duyalım? Rebtel, aramalar için internete ihtiyaç duymuyor. Detaylar için burayı inceleyebilirsiniz.

Rebtel mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

en iyi seyahat uygulaması ve mobil aplikasyonlarEn İyi Kalacak Yer Bulma ve Gezilecek Yerler Uygulamaları

Sıra en iyi kalacak yer bulma uygulaması listesinde. Konaklama, seyahat etmenin önemli bir aşaması. Kalacağımız yer ne kadar istediğimiz özelliklere uygunsa, seyahatlerimizde o kadar rahat ediyoruz. Ayrıca bu uygulamalar gittiğimiz yerlerde keşfedileceğimiz noktalar hakkında bizi bilgilendiriyor.

Tripadvisor: Gezginlerin Buluşma Noktası!

Bir mekan ya da otelle ilgili bilgi almak istiyorsanız, Tripadvisor sizin uygulamanız. Buradaki yüz milyonlarca kullanıcı, keşfettikleri yerleri ve konaklama merkezlerini yorumluyorlar. Tripadvisor, aynı zamanda bir gezilecek yerleri gösteren uygulama konseptinde çalışıyor.

Tripadvisor, ayrıca birçok kategoride en iyileri seçiyor. Bunun yanı sıra keşfedilecek noktaları harita üzerinde görüntüleyebiliyorsunuz. Yani bir yere gitmeden önce buraya göz atmak, çok iyi fikir!

Tripadvisor mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

Booking: Pratik Otel Arama Uygulaması

Konaklama konusunda alternatifsiz en iyilerinden birisi. Her ülkeden otel, hostel, apart ve bungalovları inceleyebiliyorsunuz.

Booking mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

Couchsurfing: Ücretsiz Kalacak Yer Bulma Uygulaması

Seyahatlere çıktığınızda konaklamanız ücretsiz olsa nasıl olurdu? Yeni insanlarla sosyalleşmek isteyen bir ev sahibi misiniz? İşte bu iki konuyu buluşturan Couchsurfing, evini gezginlere ücretsiz olarak açmak isteyen ev sahipleri tarafından kullanılıyor.

Couchsurfing mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

Airbnb: Konaklamak İçin Ev Bulma Uygulaması

Seyahat edeceğiniz şehirlerde yerli halkın evlerinde kalmak kulağa nasıl geliyor? Airbnb, işte bu noktada devreye giriyor. 100’den fazla ülkede gezginler için belirli süreliğine kiralık evleri bulabileceğiniz uygulamada, ziyaretçi yorumları üzerinden de fikir sahibi olabilirsiniz.

Airbnb mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

Hostelworld: En İyi Hostel Bulma Uygulaması

Özellikle yurt dışı seyahatlerimizde uygun fiyatlı konaklama bulmak bazen sorun olabilir. Bu noktada hosteller imdadımıza yetişiyor. Hostelworld’de neredeyse dünyadaki tüm hostelleri bulabilececeğiniz bir mobil uygulama.

Hostelworld mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

en iyi seyahat uygulaması, akıllı telefonuna bakan kadınEn İyi Yol Bulma Uygulamaları

Seyahatlerimizde navigasyonun yeri çok büyük. Özellikle yeni yerler keşfetmeyi ve sınırların dışına çıkmayı seviyorsanız, bu uygulamalar sizin için olmazsa olmaz.

Google Maps: Navigasyon Konusunda En İyi Seyahat Uygulamaları

Dünyada en çok tercih edilen navigasyon uygulaması Google Maps, size ücretli yollarını, trafik durumunu ve rota seçeneklerini gösteriyor. Üstelik seslendirmeyle beraber!

Google Maps mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

Maps.me: İnternete Gerek Duymayan Navigasyon Uygulaması

İnternet kullanmadan çalışan bir navigasyon programı arıyorsanız, Maps.me’yi mutlaka indirin. Ondan sonra yapmanız gereken tek şey, navigasyon hizmeti beklediğiniz noktaların haritalarını indirmek.

Google Maps mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

En İyi Mekan Bulma Uygulamaları

Yeni yerleri keşfetmek her zaman insanı canlandırır. Peki, yeni mekanlar? Hiç bilmediğimiz bir şehre gittiğimizde, mekanlar bizim için tam bir muammadır. Nereye gitmeli, en iyi fiyatlar ve lezzet nerede?

Karşınızda bu sorulara cevap veren mobil uygulamalar:

Foursquare: En İyi Mekan Bulma Uygulaması Diyebiliriz

Foursquare, “Nerede olursanız olun, harika mekanlar aramanıza ve keşfetmenize yardımcı olur.” mottosuyla hareket ediyor. Uygulamaya ilgi alanlarınızı ve konumunuzu giriyorsunuz, size en yakın ve en çok sevebileceğiniz noktalar ekranınıza geliyor. Üstleik ziyaretçi yorumlarını ve mekana verilen puanları da görüntüleyebiliyorsunuz.

Foursquare mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

Zomato

Gideceğiniz restoranın menüsüne önceden göz atmak istemez misiniz? Zomato tam olarak bunu yapıyor, ayrıca restoranın konum bilgilerini ve ziyaretçi yorumlarını kullanıcılarına ulaştırıyor.

Zomato mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

Yakınımda Ne Var Uygulamaları

Bulunduğunuz konuma en yakın cazibe merkezlerini keşfetmeye ne dersiniz?

CityMapper: Yakınımda Ne Var Uygulaması

Uygulama, yakınızdaki gezip görülecek yerlerin yanı sıra ulaşımın her alanında size destek veriyor.

CityMapper mobil uygulamasını indirebileceğiniz yerler

App Store

Google Play

Yorum ekle