Yolcu360
Skoda Kodiaq vRS
Araç inceleme

Skoda Kodiaq vRS İncelemesi

Skoda Kodiaq vRS hakkında bilgi arayanlar için araştırdık. Detaylı bir Skoda Kodiaq vRS incelemesi yaptık.

Skoda Kodiaq vRS İncelemesi

Çek Cumhuriyetinin en önemli markası olan Skoda, çok geniş bir pazarda çok iyi satış adetleri yakalıyor. Skoda Bisiklet fabrikasından bu yana epey yol alan marka, SUV talebine de kayıtsız kalmadı ve çok şık bir SUV olan Kodiaq’ı tasarladı. Skoda Kodiaq hemen her dönem iyi satış başarısı yakaladı. Marka, şimdi de Skoda Kodiaq’a vRS logosu koydu.

Skoda Kodiaq vRS Teknik Özellikler Tablosu

Fiyat: 43 bin Euro’dan başlıyor.

Motor: 1984cc 16V biturbo dizel- 240HP 4000 d/d- 500Nm 1750d/d.

Aktarma: 7 ileri otomatik şanzımanlı ve 4X4

Performans: 0-100km/s hızlanmasını 7.0 saniyede tamamlıyor. 220km/s rakamı da Skoda Kodiaq vRS’nin maksimum hızı.

Skoda Kodiaq vRS ne kadar yakıyor: 100km’de ortalama 6,5 litre.

Toplam ağırlık: 2009kg.

Skoda Kodiaq vRS Yorumları Nasıl?

Skoda Kodiaq’ın vRS versiyonu henüz ülkemize gelmedi. Ama Avrupa’da aracı deneyimleyenlerin yorumlarına bakınca şöyle bir özet yapılabilir:

Bildiğimiz Skoda Kodiaq motoruna göre bu RS’li Kodiaq modeli çok daha fazla güçlü. Üstelik büyük bir fiyat farkı yok. Ancak şaside hiç bir şey değişmemiş. Oysa Kodiaq kullanıcılarının tasarıma dair eleştirileri göz önüne alınarak bir farklılık- revize yapılabilirdi. Diğer yandan bagaj hacmi çok geniş. Onunla ağaç kesip taşımak bile mümkün.

Skoda’nın RS Logosu

Skoda Kodiaq vRS modeli 2019 model arabalar listesinin en göze çarpan seçeneklerinden biri. Skoda’nın SUV kategorisine sunduğu bir performans aracı gibi olan Skoda Kodiaq vRS 2019, Octavia’nın RS logosunu aldı. Skoda’da RS logosunu ilk Octavia modelinde gördük. Skoda Octavia RS dışında bir dönem Fabia’nın da RS’si vardı. Ama şimdi Skoda Kodiaq vRS trend olacak.

Skoda Kodiaq vRS Hakkında Detaylar

  • Manuel modda üst vitese kendi geçiyor ve bu, biraz can sıkıcı olabiliyor.
  • Kaputun altında Volkswagen’deki 2.0 litrelik biturbo dizel motor kullanılmış.
  • Araç, Nürburgring’de yani “yeşil cehennem”’de test edilmiş ve yedi koltuklu SUV kategorisinde rekor kırmış. Yani performansı yüksek ama 7 kultuklu bir SUV arıyorsanız Skoda Kodiaq vRS doğru adres. Ancak bu aracın kitlesi bizce bu kitle değil.
  • Aracın standart 4 çeker sistemi çok iyi çalışıyor.
  • Adaptif amortisörler sürüş karakterinin akıcı olmasını sağlıyor.
  • Skoda Kodiaq vRS yerine VW Tiguan ya da Seat Ateca alınabilir.  İkisinin de fiyatı, Skoda Kodiaq vRS’dan biraz daha uygun.

Kiralık Skoda Kodiaq Fiyatları Nasıl?

Otomatik 4X4 SUV kiralamak istiyorsanız Kodiaq iyi bir seçenek. Kiralık Kodiaq fiyatlarına yolcu360.com üzerinden hızlıca bakabilirsiniz. Belirli bir lokasyon için örneğin Bursa araç kiralama fiyatları için hızlı bir aramada karşınıza çıkan listede Skoda ve Kodiaq şeklinde bir filtreleme yapıp fiyatları inceleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Smart Fortwo Cabrio İncelemesi

Yolcu 360

En Uygun Fiyatlı Mercedes Hangisi?

Yolcu 360

Bentley Continental GT İncelemesi

Yolcu360

Yorum Bırak