Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Kiralık Araç Rehberi > Kiralık Araçlarda KM Sınırı Var Mı?

Kiralık Araçlarda KM Sınırı Var Mı?

Kiralık araç günlük km sınırı nedir, araç kiralamada günlük km sınırı var mı, kiralık araba km sınırı nasıl oluyor, km sınırı olmayan kiralık araç var mı sorularının yanıtları…

Kiralık Araçlarda KM Sınırı Var Mı?

Araç kiralamada merak edilenlerden biri de kiralık aracın km sınırı olup olmadığıdır. Günlük km sınırı olarak bilinen uygulamanın detaylarını ya da araç kiralamada günlük km sınırı konusunu inceledik.  Bir aracın km değeri, onun ikinci elde satış değerine direkt olarak ve çok net bir biçimde etki eder. Bu nedenle araç sahipleri bilir ki, km konusu epey önemlidir. Benzer şekilde araç kiralama alanında da km’si düşük araç için kiralama hizmet sunmak önem kazanır. Bununla beraber, rent a car şirketlerinin araç filolarındaki araçlar genellikle sıfır km ya da ona çok yakın km değerindedir. Bu durumun, araç kiralama sürecinin ekonomik parametreleriyle doğrudan bir ilişkisi var.

Kiralık Araba Km Sınırı

Özellikle ülkemizdeki rent a car şirketlerinin pek çoğunun aynı zamanda sıfır araç ve ikinci el araç satışı da yapıyor olmaları ya da bu alanlarda da faaliyet gösteriyor olmaları da konuya dair önemli bir bilgidir. Zira, sıfır araç satışı, ikinci el araç satışı ve araç kiralama hizmeti birbirini besleyen iş alanlarıdır ve çok da birbirlerinden ayrılmazlar. Bu önemli bilgileri paylaştıktan sonra Kiralık araç günlük km sınırı nedir sorusuna dönelim.


Öncelikle bu konuda yani
araç kiralamada günlük km sınırı konusunda çok net bir formül sunmak yanlış olur. Çünkü rent a car firmalarının şirket içi politikaları söz konusu detaylara etki ederek bazı farklılıklara sebep olabilir. Ancak rekabet koşulları ve sektörün belirli standartlara göre yürümek üzere aldığı ortak karara şirketlerin gösterdiği saygı düşünülürse kiralık aracın km sınırı konusunda genel prosedür benzerdir.

Kiralık Araç Günlük Km Sınırı

Günlük araç kiralama için genellikle km sınırı konulmaz. Ancak aylık ve daha uzun süreli kiralamalarda km sınırı olabilir. Uzun dönem araç kiralama başka bir deyişle kurumsal araç kiralama süreçlerinde uygulanan km sınırı için ilgili oto kiralama şirketi ofisi sizi mutlaka bilgilendirecektir.

Yolcu360.com’da ve uygulamasındaki filtreleme seçenekleri içinde km sınırı da bulunuyor. Seyahat planınıza uygun olarak buradan 4000 km’ye kadar km sınırını genişleterek kiralık araba listeleyebilirsiniz. Km sınırı olmayan kiralık araç arayışınızda 4000 km gibi seçenekler de olduğunu unutmayın. 


Şirketlerin Günlük Kiralama Sınırları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi günlük km sınırı günlük araç kiralamada pek görülmez başka bir deyişle istenmez. Ancak bu konuda dikkatli olmak üzere aracı kiralarken sözleşmeyi dikkatlice okumak önemlidir. Çünkü bazı özel durumlarda böyle bir sınır olabilir ve rent a car şirketi sizden sınırı aşmanız halinde erk ücret talep edebilir. Kiralık araç günlük km sınırı nedir size açıklamaya çalıştık. Araç kiralamada günlük km sınırı var mı sorusunun cevapları ve kiralık araba km sınırı nasıl oluyor, km sınırı olmayan kiralık araç var mı gibi merakınızı umarız karşılamışızdır. İyi yolculuklar!

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle