Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Hayalleri Süsleyen Karavan Modelleri

Hayalleri Süsleyen Karavan Modelleri

Hayalleri Süsleyen Karavan Modelleri

Yaz, Kış demeden keyifli ve eğlenceli hem de evdeki konforunuzdan da minimum düzeyde feragat ederek tatil yapmanın tek yolu karavanlardır şüphesiz. İçerisinde yatağınızın, koltuklarınızın, banyo ve tuvaletinizin hatta mutfak ve televizyonunuzun bulunduğu karavanınızla birçok yeri hem yorulmadan hem de rahat bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Yolcu360 bu karavanı öneriyor! Şimdi tıkla hemen kirala!

Karavan Nedir?

Temelde aracınızın arkasına takarak ya da aracın kendisi olarak kullandığınız yer değiştirebilir ev konforunda çadırlardır diye özetleyebiliriz. Aracınızın arkasına bağlanan çekme karavanlar ya da aracınızın kasasına oturtularak hazırlanan motokaravanlar evinizde yer alan her türlü modern ve konforlu bileşeni içinde barındırıyorlar. Böylelikle de hemen her gün farklı bir yerde tatilini geçirme imkanı sağlarken evdeki rahatınızı da kaçırmamış oluyorsunuz.

Karavanın Tarihçesi

Ortaçağ ve öncesinde de çeşitli örnekleri bulunmakla birlikte bizim bildiğimiz şekliyle karavanlar 1810’lu yıllarda tasarlanmaya başlıyor. Önceleri sirk çalışanlarının konaklaması için düşünülen ama kısa sürede çingene toplumu tarafından benimsenerek hareket edebilen ev olarak kullanılıyorlar. Çingenelerin birçok ekleme ile geliştirdiği bu fikir 1900’lerin başında otomobilleri ve motorların gelişmeye başlamasıyla farklı bir yapıya bürünüyorlar. Son yüzyılda değişik tipte ve farklı ihtiyaçlara cevap verme niteliğine sahip pek çok karavan üretiliyor.

Karavan Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Karavan, günlük yaşam konforuna yönelik bir araç olduğundan öncelikle ihtiyaçlarınızı karşılayan tipte bir karavan seçmeniz gerekiyor. 3 kişilik bir aile için 5 kişilik karavana pek de gerek duymayacağınıza eminiz. Bu nedenle de tam ihtiyaçlarınızı karşılayacak tipte bir karavan tercih etmeniz avantaj sağlıyor.

Özellikle ikinci el karavan alımlarında ön plana çıkan sistemin doğru çalışırlığı durumunu da kontrol etmelisiniz. Nasıl bir ev alırken ya da kiralarken içini dışını inceliyorsanız karavanlar için de aynısı geçerlidir. Elektrik sisteminin, havalandırmanın, banyo ve tuvaletin, mutfağın, su ve gaz sisteminin doğru çalıştığından emin olmadan karavanı almaya niyetlenmeyin diye uyarmalıyız sizi.

Karavan Kiralama Nasıl Oluyor?

Karavan kiralamanın araç kiralamaktan farkı yok sayılır. Bireysel olarak birilerinden kiralayabileceğiniz gibi karavan kiralama işi yapan rent a car firmalarından da yararlanabilirsiniz. Karavan kiralama şirketlerini tercih ederseniz çok daha güvenli bir süreç yaşayabilirsiniz. Zira, olası sorunlarda aynı araç kiralama firmalarında olduğu gibi sorunlarınıza kısa sürede çözüm üretebiliyorlar.

İstediğiniz tarih aralığını, ihtiyacınız olan karavan tipini seçerek ödemenizi nakit ya da kredi kartı ile yapabiliyorsunuz. Ülkemizde yeni bir kiralama sistemi olmasına rağmen bu alanda hizmet veren bir çok firma bulunuyor. İnce eleyip sık dokuyarak size en uygun karavanı ve karavan kiralama firmasını karşılaştırmalı olarak inceleme şansına da sahipsiniz.

Kiralık Karavan

Kiralık karavan bulmak artık eskisinden daha kolay Yolcu360’ın sunduğu seçenekler arasında bulunan L200 Crawler ile siz de muhteşem bir karavan yolculuğuna çıkabilirsiniz. Özellikle kampçıların gözdesi olan bu karavan sizin için konaklama masraflarını sıfıra indiriyor. Dilediğiniz yerde durup konaklayabileceğiniz bu kamp canvarını mutlaka bir kez olsun deneyimleyin. Karavan kiralamak için tercihiniz L200 olursa, hem 4X4 performansını hem de karavan keyfini bir arada yaşayabilirsiniz.

Yorum ekle