Yolcu360 Blog
sehir-bisikleti
Yolcu360 Blog > Bilgi > Faydalı bilgiler > En İyi Şehir Bisikleti Listesi

En İyi Şehir Bisikleti Listesi

En iyi şehir bisikleti hangisi? Cevap vermek zor. Çünkü en iyi şehir bisikletleri konusunda birçok seçeneğiniz var. 

Günümüzde birçok bisiklet çeşidi buluyor. Bu çeşitliliğin fazla olmasıyla birlikte, insanlar her modeli her çeşidi henüz keşfetmemiş olabiliyor. Bisiklet almaya karar verdiğiniz noktada bu araştırmaya girmek sizi en doğru ürüne ulaştırır. O halde şehir bisikleti nedir sorusuyla başlayalım.

en iyi şehir bisikleti hangisi, golden gate köprüsü manzarası

En İyi Şehir Bisikleti Listesi: Markalar

Günlük hayat, sürekli ulaşım ihtiyacı doğuruyor. Bu amaçla özel araç ya da toplu taşıma en çok tercih edilen iki seçenek. Pandemi ile birlikte kalabalık ortamlara girmek istemeyen insanlar, kendilerine alternatif yollar aramaya başladılar. Bu yüzden toplu ulaşımı kullanmak yerine insanlar bisiklet kullanımını artırdılar. Bisiklet ve scooter kullanımı özellikle pandemi sürecinde arttı. Bu durum da insanların bisiklet konusunu daha çok araştırmalarına sebep olmuştur.

En iyi şehir bisikleti markaları hangileri ya da nasıl bir bisiklet almalı soruları için öne çıkan modellere bakalım…

En iyi şehir bisikleti listesi, Kron TX 100

Kron TX 100

Tam bir fiyatıyla, sağlamlığıyla ve performansıyla oldukça kullanışlı bir bisiklettir. Hobi amaçlı olarak gezilerinizde ve şehir içinde istediğiniz yere kolaylıkla gidip gelmenizi sağlayacak kolay hızlanan ve çok yormayan bir şehir bisikletidir.

Bianchi travel 506 şehir bisikleti

Bianchi Travel 506 28″ 21V HD 2021

Bianchi markası çok bilindik olmasıyla birlikte sağlam bisikletleriyle de gündemden hiç geri kalmıyor. Markanın bu modeli gerek çukurlu yerlerde gerek engebeli yerlerde kullanıcılarına sorun yaşatmıyor.

salcano istanbul 27, en iyi şehir bisikleti

Salcano İstanbul 27

Bu bisiklet modeli 90’lı yılların görüntüsüyle sizi biraz maziye götürüyor. En iyi bisiklet markaları arasında yer alan Salcano İstanbul 27 şehir bisikleti hem güvenilir hem şık görünüşü ile eğimli yollar için çok elverişlidir.

Mosso Legarda 2024

Mosso Legarda 2024 CT MSM H

Yeni başlayan bir bisiklet sürücüsü değilseniz, bisiklet sürme konusunda belli başlı tecrübe edinmiş birisi iseniz, bu model profesyonelliğe ilk adımınızı atmanızı sağlar. Bisiklette bulunan hız ve mesafe göstergesi aynı zamanda bakım zamanı geldiğinde kullanıcıyı uyarması sürücü açısından oldukça kullanışlı bir özellik halini alır.

Corelli Schule en iyi şehir bisikleti

Corelli FRK Schule

Her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeldir. Bu bisiklet modeli uygun fiyatlı modeller arasında yer alırken gün geçtikçe tercih edilme oranı da artıyor. Şehir içinde hızlı bir şekilde kullanabileceğiniz bu bisiklet aynı zamanda seri manevra yapabilme özelliğine de sahiptir.

Decathlon Elops 100

Decathlon Elops 100 City Bike

Bisiklet sürmeye yeni başlayanlar için en uygun modeller arasında yer alır. Hem fiyatıyla hem de unisex bir model olmasıyla tercih edilenler arasında yerini alır. Bu bisiklet görünümü, sizlere vintage esintisini yaşatır. Bisikletin yapısı gereği tekerlekleri hassas ve selesi serttir.

Çevrenizden veya internetten şehir bisikletleri tavsiyeleri ile doğru seçime ulaşmak alıcıya kolaylık sağlayabilir. En iyi şehir bisikleti markaları olarak sıralanan bu modeller sayesinde sürüşünüzü gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda özgür bir birey olarak hareket edebilirsiniz. Can güvenliğiniz açısından alacağınız tedbirler ile birlikte seçeceğiniz model ile hayalinizdeki her yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Şehir Bisikleti Nedir?

Şehir bisikleti, yaşadığınız şehir içerisinde işinize, okulunuza, keyfi gezilerinize veya spor yapmaya giderken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu bisiklet türü, şehir içinde genellikle düz yollarda kullanılır. İnce yapısı ve büyük lastikleri genellikle 28” jant olarak biliniyor. Bu bisikletlerin bir avantajı hafifliği iken diğer bir avantajı da az güç ile daha fazla yol gidilebilmesidir. Bu durum da kişinin çok yorulmasını engelliyor.

Herhangi bir yokuş çıkarken ya da hız yaparken zorlanmayacağınız ortaya çıkıyor. Şehir bisikletleri düz ve amortisörlü olarak iki şekilde bulunabiliyor. Amortisörsüz olarak tercih edilen düz bisikletler, hafifliği ile şehir içinde sürüş açısından kullanıcıya daha fazla kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda istediği şekilde manevra yapmasına da olanak tanıyor. Amortisörlü şehir bisikleti kullanımı ise, gittiğiniz yoldaki engebe ve taşlardan daha az etkilenmenizi sağlıyor. Fakat amortisörlü bisiklet çeşitlerinin, şehir içinde çok fazla ihtiyaç duyulmadığı görülüyor.

Rutin bir yaşantıda işe gidip gelirken trafikte çok zaman kaybedilmesi insanları fazlasıyla yorar. Şehir bisikletleri ile daha rahat ve sağlıklı bir yolculuk gerçekleşir. Bu bisikletlerin şehir içi ulaşımda insanları trafikten kurtarması büyük bir avantaja dönüşüyor. İnsan vücudunun hareket etmesini sağlayan şehir bisikletleri birçok kişi tarafından tercih edilme sebebi oluyor. Böylelikle insanlar hem trafikte zaman kaybı yaşamıyor hem de spor anlamında kendisine birçok fayda sağlıyor.

Şehir Bisikleti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çoğu insan hangi bisikleti nerede ve hangi amaçla kullanacağını bilmediği için yanlış bisiklet seçimi yaparak, kendi sağlığına zarar verebiliyor. Örneğin; insanların şehir içinde kullanması gereken şehir bisikleti yerine dağ bisikleti kullanması, insana gereksiz efor harcatırken kişinin dizlerini de yıpratabiliyor. Bu yüzden bisikletin hangi amaçla ve nerede kullanılacağını araştırmak oldukça önemlidir.

Avrupa’nın bisiklet şehirleri yazımızdan devam etmeye ne dersiniz?

Sizin İçin En İyi Şehir Bisikleti Hangisi?

Peki, şehir bisikleti alırken nelere dikkat edilmeli? Öncelikle şehir bisikletinin özelliklerini ve hangi amaca hizmet ettiğini bilmek gerekiyor. Bu durum insanların seçimlerini kolaylaştırır. Aynı zamanda ihtiyaçlarına göre uygun olan bisikleti bulmalarına yardımcı olur. Bisikletin hafif olması büyük bir avantajdır. Özellikle bisikletinizi günlük olarak işe gidiş gelişlerinizde veya sadece gezi gibi amaçlar için kullanışlıdır. Bisikletinizin hafif olması size ekstra kolaylık sağlar. Herhangi bir yere kaldırmak veya elinizde taşımak kolaylaşır.

Bisikletin bir sepeti veya bagajının olması da büyük konfor sunabiliyor. Genellikle okula giderken veya alışveriş yapmak için dışarı çıkanlar kullanır. Böylelikle insanlar eşyalarını rahatlıkla taşır. Dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri bisikletin modelidir. Her farklı model kullanımı, farklı bir sürüş içindir. İkinci olarak dikkat edilecek nokta ise, alacağınız bisikletin tekerleklerinin sağlamlığıdır. Genellikle dağ bisikletlerinde kullanılan malzemeler şehir bisikletlerinde de kullanıldığı için aralarında sağlamlık konusunda pek bir fark bulunmuyor. İkisi de oldukça sağlam malzemelerden üretilmiştir.

Şehir Bisikleti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bisikletlerde karşımıza çıkan diğer önemli noktalardan biri ise Gidon ve sele boyunun yapısıdır. Bisikletinizin gidon yapısı kişinin omuz yapısının genişliğinde olması gerekir. Sele boyu ise, doğru ayarlandığı takdirde pedal kullanımını kolaylaştırır. Aynı zamanda kullanıcının bisikleti daha rahat sürmesini sağlar. Konfor arayanlar ve genellikle bel ağrısı çekenler ise amortisörlü bisikletleri de tercih edebilirler.

Şehir bisikletinin önemli parçalarından biri de lastikleridir. Günümüzde şehir bisikletleri için birçok lastik çeşidi üretilmiştir. Bisiklet düz ve uzun yolda kullanılacaksa daha ince ve tırnaksız lastikler seçilir. Bunun sebebi ince ve tırnaksız lastiklerde sürtünme daha az olur. Bu sayede kişiler de daha az efor harcar. Bunun aksine tırmanış yapma gibi yönelimlerde bulunan insanlar da vardır. Bu kişilerin daha kalın ve tırnaklı lastikler seçmesi yerinde olur.

En İyi Şehir Bisikleti: Fiyatlar

Günden güne insanların bisiklete olan tutkusunun artması ile bisiklet çeşitliliği de fazlasıyla çoğalmıştır. Bisikleti oluşturan her bir unsur çok önemlidir. Bu unsurlardan en önemlileri fren takımı, jant, tekerlek, vites ve gidon yapısıdır. Bisikletin içinde barındırdığı parçalar, kaliteli malzeme yapısı ile fiyat değişikliğine sebep olur. Bu yüzden bu değişikliği şehir bisikletleri fiyatları konusunda da görmek mümkündür. Genel olarak bisikletlerin fiyatını etkileyen faktörlerden birisi de, bisikletin ağırlığıdır. Bisiklet ne kadar hafif olursa fiyatının da o kadar arttığını görürüz.

Bisiklet satın almaya karar verdiğinizde, ilk olarak kullanım amacınızı göz önüne almanız gerekir. Bu durum sizi istediğiniz bisiklete yönlendirecek ilk adımdır. İkinci adım olarak  şehir bisikletleri yorumları da araştırmacılar için oldukça yol gösterici olur. Böylece kişiler, insanların deneyimlerinden faydalanıp fiyat performans konusunda kendilerine en uygununu seçebilirler.

yolcu360 blog arama banner

Şehir içi Ulaşımınızda Yolcu360 Yanınızda!

Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

yolcu 360 huawei app indirTrabzon'da Araba Sürme YerleriTrabzon'da Araba Sürme Yerleri

Yorum ekle