Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Ankara Etkinlik Takvimi Aralık 2022

Ankara Etkinlik Takvimi Aralık 2022

Ankara Aralık etkinlik takvimi karşınızdayız. 2022 bitmeden kaçırmamanız gereken konserler, sergiler ve daha fazlası için Ankara etkinlik listemize göz atmalısınız. 

Ankara Aralık Etkinlikleri

ankara-etkinlik-takvimi-aralik.jpg

 • Aphrodisias – Ara Güler 30 Eylül 2022-28 Şubat 2023

Ara Güler adına yaptırılan müzenin ilk sergisi bu ay gerçekleşiyor. “Aphrodisias-Ara Güler” isimli sergi Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde sanat severler ile buluşuyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Volkswagen’in sponsorluğunda gerçekleşen sergide birbirinden ilginç kareler yer alıyor. Serginin ana konusu ise Ara Güler’in 1958 yılında Geyre Köyü’ne gerçekleştirdiği ziyaret sonucu yaptığı fotoğraf çekimleri. Aynı zamanda Geyre köyü UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmeye hak kazanmıştır. Günümüzde Aphrodisias Arkeolojik Alanı olarak tescillenen bu bölge Ara Güler’in kadrajında da yerini almayı başarıyor. 30 Eylül’de sanat severler ile buluşan sergi 28 Şubat’a kadar ziyaretçilerini bekliyor. 

Saat: 10.00-18.00

Yer: Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi

 • Rüyanın Öte Yakası – 14 Ekim-11 Aralık 

Özlem Tekdemir tarafından Galeri Vitrin için hazırlanan Rüyanın Öte Yakası isimli sergi Ankara etkinleri listemizde yerini alıyor. Tıpkı üç boyutlu çocuk kitaplarında olduğu gibi tasarlanan sayfalar ismini Le Guin’in “Rüyanın Öte Yakası” kitabından alıyor. Buradaki gibi rüya ile gerçek arasında kalan sürreal alana sesleniyor. Gerçeğin peşinde geçen kısa hayatlar, rüyalarda aranan gerçeklik ve rüyayı gerçek kılmanın getirdiği umut hali ele alınıyor. Kısacası gerçek ile düş arasında bir bağ kurmayı hedefleyen bir sergi. 

Yer: Galeri Vitrin- Goethe Institut Ankara

 • Filmmor Festivali – 1 Aralık- 18 Aralık 2022

Filmmor bu sene 20. yaşını kutluyor. Ankara’da gerçekleşecek olan festivalde onlarca film yer alıyor. 20 yıllık geçmişinden derlediği bir film seçkisi olacak. 20 yıldan 20 kadının katıldığı söyleşi ile başlayacak olan festival şimdiden heyecan uyandırmayı başardı. Şehrin çeşitli yerlerinde gösterimler gerçekleşecek. 

Saat: 18.00-22.00

Ankara Aralık Konserleri

ankara-etkinlik-takvimi-aralik-.jpg

 • Duman – 3 Aralık 2022

1999 yılında İstanbul’da bir araya gelen grup kısa zamanda geniş kitlelere seslenmeyi başardı. Yayınladıkları ilk albümleri “Eski Köprünün Altında” ile müzik listelerine hızlı bir giriş yaptı. Pek çok gencin merakla beklediği Duman konseri şimdi Ankara’ya geliyor. Müzik piyasasında yıllar geçse de yeri hiç değişmeyecek olan grupların başında yer alıyor. Aralık ayında iz bırakan şarkılarını sevenleri ile söylemeye geliyor. 

Saat: 20.00

Yer: IF Armada Ankara

 • Feridun Düzağaç – 8 Aralık 2022

Rock müziğin popüler ismi Feridun Düzağaç sevilen şarkılarını dinleyicileri ile buluşturuyor. Ankara konserleri listemizde mutlaka katılmanızı önerdiğimiz bir konser. “Alev Alev”, “Beni Bırakma”, “Dipteyim Sondayım Depresyondayım” şarkıları ile gönüllerde taht kuran değerli sanatçının her geçen yıl hayran sayısı artıyor. Aynı zamanda söz yazarı da olan sanatçı müzik hayatına pek çok başarı sığdırıyor. 2009 yılında Kral Tv Video Müzik Ödülleri’nde “Beni Bırakma” şarkısına çektiği klip ile “Yılın Klibi” ödülüne layık görüldü. Bunun yanı sıra 2014 yılında ise Radyo Boğaziçi tarafından “En İyi Rock Sanatçısı” seçildi. 

Saat: 21.00

Yer: 6:45 KK Ankara

 • Berkay – 10 Aralık 2022

2010 yılında müzik hayatına giriş yapan Berkay, 7’den 70’e farklı kitleleri etkisi altına alıyor. “Ele İnat” isimli ilk albümü ile müzik listelerini sallamayı başardı. “Aşk Sadece” isimli ikinci albümü ile de 2012 yılında müzik hayatına hız kesmeden devam etti. Kendisini özellikle “Gel Gel” ve “Benim Hikayem” şarkıları ile tanıyoruz. Aralık ayında Ankaralı sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor.

Saat: 21.15

Yer: Congresium Ankara

 • Melike Şahin – 14 Aralık 2022

Büyüleyici sesi ve eşsiz sahne performansı ile Melike Şahin kulaklarınızın pasını silmeye geliyor. Güçlü ses, vurucu şarkı sözleri ile buluşuyor ve ortaya benzersiz bir müzik keyfi çıkıyor. 

Saat: 21.00

Yer: Congresium Ankara

 • Yüksek Sadakat – 14 Aralık 2022

Hüzünlü anlarımıza eşlik eden romantik şarkıların sahibi Yüksek Sadakat Ankara etkinlik takviminde yerini alıyor. “Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer”, “Aşk Durdukça”, “Döneceksin Diye Söz Ver”, “Haydi Gel İçelim” şarkıları ve daha fazlası için bu konseri kaçırmamanızı öneriyoruz. 

Saati: 22.00

Yer: 6:45 KK Ankara

 • 90’lar Türkçe Pop Partisi – 10-17-26 Aralık 2022

2022 yılını eğlenceli 90’lar şarkıları ile uğurluyoruz. 90 yılların unutulmaz parçaları hafta sonlarınızı neşelendirmeye geliyor. Eğer siz de müzik ve dansın bir arada olduğu 90’lar Türkçe Pop Partisi’ne gelmek istiyorsanız bir an önce biletlerinizi almalısınız. 

Saat: 21.00

Yer: IF Performance Hall

Ankara Aralık Tiyatroları

ankara-etkinlik-takvimi-aralik-2.jpeg

 • Sefiller – 2 Aralık Cuma

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri Sefiller, şimdi Ankara’da seyirci karşısına çıkıyor. 18. YY’da Fransa’yı anlatan bu eser tüm gerçekliği gözler önüne seriyor. İnsanın içinde var olan duyguların sonsuzluğu ve sınırsızlığını ele alan Victor Hugo yüzyıllar geçmesine rağmen hala okunuyor. Adalet duygusunu, sevgiyi ve acının umuda dönüşmesini iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir oyun sizleri bekliyor. 

Saat: 20.00

Yer: Cüneyt Gökçer Sahnesi Ankara

 • Sokrates’in Son Gecesi – 2-9 Aralık 2022

Sokrates’in o meşhur sözü ile başlıyor oyun. “En iyi bildiğim şey, hiçbir şey bilmediğimdir.” Böylesine iddialı bir giriş bizlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Nitekim pek çok şeyin kaynağıdır bu söz. İnsanın kendi bütününe bakınca aslında bir hiç olduğunu hatırlatır çoğu zaman. İçinde bulunduğumuz an mutlu hissederken dışarda olup bitenleri göz ardı ettiğimizi söylüyor. Aslına bakarsanız Sokrates bizim kendimize söylemeye korktuğumuz, cesaret edemediğimiz gerçekleri kulağımıza fısıldıyor.  

Saat: 20.00

Yer: Çankaya Sahne

 • Küçük Prens Müzikali – 9 Aralık 2022

Antoine De Saint Exupery tarafından kaleme alınan dünya edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan Küçük Prens Ankara tiyatrolarında Aralık ayında sahneleniyor. Öğretirken eğlendiren ve genç zihinlere ilham kaynağı olan maceraları ile eşsiz bir müzikal. Sadece küçük tiyatro severler değil aynı zamanda biz yetişkinler için de büyük bir etki uyandıran Küçük Prens’i sakın kaçırmayın. 

Saat: 20.00

Yer: Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi İnce Mehmet Tiyatro Salonu

 • Don Kişot – 3-25 Aralık 2022

Yeldeğirmenlerine karşı savaşan, amansız bir kavgaya tutuşan kahramanımız Don Kişot, Ankaralı çocuk izleyicileri ile buluşuyor. Ankara tiyatroları arasında çocuk seyircilerin keyifle katılacağı bir etkinlik. Kendisine karşı çıkan, yol vermeyen her şeyi kılıcı ve atı ile alt etmeye çalışan bir kahramanın hikayesi Don Kişot. Tıpkı yel değirmenleri günlük hayatımızda karşımıza çıkan, imkansız görünen tüm zorlukların üstesinden gelmeyi öğütlüyor.

Saat: Günün farklı saatlerinde gösterimler mevcut

Yer: Karadavut Sanat Merkezi

 • 1001 Gece Masalları – 3 Aralık 2022

Dünyaca ünlü eser “1001 Gece Masalları” yüzyıllar geçmesine rağmen halen adından söz ettirmeyi başarıyor. Büyük bir coğrafyayı etkisi altına alan bu eser adeta  insanlığın ortak mirası olarak sayılıyor. Şehrazat ve Şehriyar arasında geçen masallar sadece 1001 gece değil yüzyıllardır anlatılıyor.

Saat: 15.00

Yer: İrfan Şahinbaş Sahnesi

 • Bir Delinin Hatıra Defteri – 3 Aralık 2022

Metin Zakoğlu’nun dünyaca ünlü yazar Gogol’dan uyarladığı bir eser “Bir Delinin Hatıra Defteri” Ankara etkinlik takviminde yerini alıyor. Sıradışı bir tiyatro sizleri bekliyor. Kimin deli, kimin akıllı, kimin seyirci, kimin oyuncu olduğunu anlayamayacağınız bir hikaye sarmalı adeta. Öyle ki anlatılan hikayelere bir taraftan kahkahalar atarken bir taraftan da ağlarken bulabilirsiniz kendinizi. Metin Zakoğlu birbirini tekrarlayan Gogol üslubunun tam tersi enerjisi hiç bitmeyen bir anlatımla seyircisini yakalıyor. Bir Delinin Hatıra Defteri oyununda izleyici de oyuncu da sizsiniz.

Saat: 20.00

Yer: Ankara Yeni Sahne

 • Morgue Sokağı Cinayeti – 3-21 Aralık 2022

Edgar Allen Poe’nin aynı ismi taşıyan kitabından uyarlanan eser seyircisi ile buluşuyor. Birbirinden ilginç diyalogları, dikkat çeken anlatımı ile Morgue Sokağı Cinayeti’nin etkisinden uzun süre çıkamayacağa benziyorsunuz. 

Saat: 20.00

Yer: Cermodern Tiyatro Salonu 

Ankara’da Kiralık Araç mı Arıyorsunuz?

Ankara araç kiralama seçeneklerinde birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle