Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Belgrad Gece Hayatı / Belgrad En İyi Gece Kulüpleri

Belgrad Gece Hayatı / Belgrad En İyi Gece Kulüpleri

Vizesiz seyahat imkanı sunan Belgrad gece hayatı ile de cezbedici şehirlerden biri… Uygun fiyatlı yurt dışı gezi noktalarından biri olan Sırbistan Belgrad gece hayatı ile dikkat çekiyor. Birbirinden renkli ve eğlenceli Belgrad gece kulübü unutulmaz anlara sahne olurken Belgrad en iyi gece kulübü hangisi oldukça merak ediliyor. Peki Belgrad geceleri nasıl? Belgrad gece hayatı pahalı mı? Instagram’da baskadunyalardavar hesabının yazarları Merve&Furkan bu yazıda sizler için paylaşıyor.

Belgrad Gece Hayatı

Sırbistan denildiğinde akla gelen ilk şehirlerden biri olan ülkenin başkenti Belgrad, Türk gezginlerin yurt dışı seyahatleri için en çok ilgi gösterdiği destinasyonlardan biri. Nasıl olmasın? Gittiğiniz bir yerde gezerken görmek isteyeceğiniz her şey Belgrad’da mevcut. Sava ve Tuna Nehirleri’nin ortadan ikiye ayırdığı bu şehir, hem modern yüzüyle hem de tarihi zenginlikleri ile ziyaretçilerine eşsiz deneyimler sunuyor.

Üstelik Sırbistan ülkemiz vatandaşlarına vizesiz seyahat imkanı da sunuyor ve Euro kullanmadıkları için diğer Avrupa ülkelerine göre nispeten daha uygun fiyatlı. Yani Belgrad sokaklarında kültürel etkinliklerden, tarihi binalara, enfes manzaralardan yöresel lezzetlere, geniş caddelerde salına salına yürümekten devasa parklarda nefes almaya kadar her şeye doymanız için bütün imkanlar seferber olmuş durumda. 🙂

Belgrad Geceleri

Tüm bunları okuyup Belgrad’a gitmek için iyice gaza geldiyseniz eğer size şehrin en meşhur yönlerinden biri olan Belgrad gece hayatını anlatmaya başlayabilirim demektir. Ee oralara kadar gitmişken Avrupa’nın en büyük eğlence merkezlerinden biri haline gelen bu kentin gece hayatının tadına bakmadan olmaz. Sırbistan Belgrad gece hayatı ile oldukça dikkat çekmeye başladı. Özellikle Belgrad geceleri size birbirinden eğlenceli anlar sunuyor. O yüzden sizlerle Belgrad gece hayatının en popüler üç kulübünü paylaşacağım. Öyleyse, hadi başlayalım!


Belgrad Geceleri için Tüyolar!

Belgrad gece hayatı ününü ülke sınırlarının dışına çoktan çıkarmış durumda. Sadece ülkemizde değil, özellikle Sırbistan’a komşu olan Bosna-Hersek, Hırvatistan ve Slovenya gibi Avrupa’nın birçok noktasından da sırf gece hayatı için Belgrad’a akın eden birçok insan var.

  • Yani buraya kadar geldiyseniz bunun tadını çıkarmanız lazım. Diyelim ki seyahatinizi hafta sonuna planlayamadınız. O zaman şansınızı mutlaka ama mutlaka Sava Nehri’nin kenarında bulunan mekanlarda deneyin.
  • Her ne kadar gideceğiniz mekanlar Avrupa’nın en güvenli gece kulüpleri arasında gösterilse de en nihayetinde gece hayatı, dikkatli olmanızda fayda var.


Belgrad En İyi Gece Kulüpleri

Bu konularda anlaştıysak, o zaman Belgrad gezisi sırasında gitmenizi tavsiye edebileceğim gece kulüplerini anlatmaya başlayabilirim.

  • Klub 20/44 Belgrade Nightclub

Belgrad’ın en meşhur gece kulüplerinden biri olan Klub 20/44 Belgrade Nightclub için geceleri şehrin kalbinin attığı yer desem çok da abartmış olmam sanırım. Sava Nehri’nin kenarında bulunan gözde eğlence merkezlerinden biri olan bu mekan, özellikle yaz aylarında çılgın partileri ve efsane Dj performansları ile meşhur. Belgrad gece hayatı için hazırlayacağınız gidilecek mekanlar listesinde mutlaka bulunmasını tavsiye ederim.

  • Sound

Sound, Belgrad’daki gece kulüpleri arasında farklı konseptiyle dikkat çeken mekanlar arasında. Öncelikle işletmenin sadece yaz aylarında hizmet verdiğini belirtmekte fayda var. Ayrıca, menüde göreceğiniz rakamlar da kentin genel uygun fiyatlı duruşuna da biraz aykırı. Yani Sound’a gidecekseniz size abartı gelebilecek hesaplara kendinizi hazırlamanız lazım. Son olarak mekanın kılık kıyafet konusuna da özen gösterdiğini eklemeliyim. Yani öyle evden çıktığınız gibi buraya giderseniz, kapıdan geri çevirilirsiniz. 🙂

kaynak:facebook.com/belgradesound/
  • Hype Gece Kulübü

Hype, son yıllarda Belgrad’da adını en çok duyuran gece kulüplerinden biri. Sadece 25 yaş ve üzeri misafirlerin mekana kabul edildiği bu gece kulübünde kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti ön planda. Yani Belgrad’da bulunan birçok yere göre çok daha nezih bir ortam var burada diyebilirim. Eğlenirken bu tarz kaliteli mekanlarda bulunmayı da göz önünde bulunduranlardansanız Hype tam size göre olabilir. Bu arada işletmenin sadece Çarşamba, Cuma ve Cumartesi geceleri açık olduğunu da belirteyim.

kaynak: hypebelgrade.com
Belgrad’a Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Birincisi, seyahatinizi hafta içine planlamayın. Biliyorum, hafta sonu uçak biletleri pahalı ama hafta içi ne yazık ki kent o kadar hareketli değil. Belgrad nasıl gidilir? sorusuna birkaç yöntemle cevap verebiliyoruz. Öyle ki Türkiye’den Sırbistan başkenti Belgrad’a; uçak, tren, otobüs ya da özel araçla gidebilirsiniz.

  • yolcu360.com’dan uygun fiyatlı İstanbul araç kiralama yaparak Mahmutbey gişelerinden TEM otoyolunu takip ederek 3 şeritli asfalt yolla Kapıkule Bulgaristan sınırına ulaşabilirsiniz. Burası yaklaşık 250 Km. Kapıkule sınır kapısından geçerek, Belgrad, Budapeşte, Krakow ve Varşova şehirlerinden geçerek güzel seyirli bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle