Yolcu360
Araç inceleme

Peugeot Landtrek Özellikleri | Peugeot Pickup İnceleme

⏱: 3 dk

Peugeot Landtrek özellikleri nasıl? Peugeot pickup modeli ne zaman Türkiye’ye gelecek? Peugeot Landtrek hakkında bilgi arayanlar buraya…Kiralık pick-up araçları ise yolcu360.com’dan görebilirsiniz.

Peugeot Landtrek, Çinli otomobil üreticisi Changan Auto ile Fransız otomobil devi Peugeot işbirliğinin güzel bir sonucu. F70 temelli yeni Peugeot pickup seçeneği, segmentinin öncülerinden biri olmaya odaklanıyor. 

Peugeot’un pikap modeli Peugeot Landtrek epeyce ses getirecek gibi görünüyor. Markanın bir süredir pickup üretme isteğinin sonucu olan Peugeot Landtrek, güçlü ve maceralı bir arazi aracı havasına sahip. Taşıma kapasitesi, tasarımı ve iç mekan konforu ile oldukça iyi bir işçiliğin sonucu olan Peugeot Landtrek’in özelliklerine bakalım…


Peugeot Landtrek Pickup Özellikleri Nasıl?

Peugeot Landtrek’in özelliklerini incelediğimizde güçlü, teknolojik ve karizmatik bir arazi aracının geniş ve konforlu yükleme alanı ile birleştiğini görüyoruz. Boyutları oldukça iri olmasına rağmen bazı teknik hesaplamalarla park ve manevra konusunda avantajlı bir seçenek olarak da tanımlanabilir. Ülkemize ne zaman geleceği belli olmayan Peugeot Landtrek hakkında diğer detaylar şöyle…

Peugeot Landtrek Tasarım Özellikleri Nasıl?

Tasarımda genel olarak marka ismi ve logosuna geniş yer verilmiş. Markanın SUV modelleri ile başlayan yeni Peugeot tasarım anlayışının çizgilerini net olarak taşıyor. Aslan logosunu barındıran geniş ön ızgara ile dikkat çekici detay oluyor. tampona kadar uzanan LED gündüz aydınlatmaları çok güçlü bir görünüm yaratıyor. 

Peugeot Landtrek yan tasarımına baktığımızda klasik pick-up görünümü hakim. Tasarımda kabartma detayları ve ütü izleri ile güçlü ve karakter sahibi bir hava var. Alt tampon korumaları, tavan rayları ve basamaklı yapı da arazi aracı kullanımına vurgu yapıyor. 


Yükleme alanı kapağında da kabartma ve marka ismi ile logosu büyük şekilde eklenmiş. Büyük stopların çamurluklara doğru uzanması da önemli ve güçlü gösteren ayrıntılar arasında yer alıyor. Arka tamponun 180 derecelik yükleme alanı konforu için iptal edilmiş olması da bu segment için önemli bir yenilik olarak hemen göze çarpıyor. 

Modelin tek kabinli ve çift kabinli seçenekleri var.  Tek ve çift kabin seçeneği önemli bir ayrıcalık olarak karşımıza çıkıyor. 

 • Tek kabinli Peugeot Landtrek boyu: 5,33 metre
 • Çift kabinli Peugeot Landtrek boyu: 5,39 metre
 • Aks aralığı: 3,18cm olarak açıklanmış. 

Peugeot Landtrek İç Mekan Özellikleri Nasıl?

Peugeot Landtrek’in iç mekanında kullanılan detaylar, genel olarak SUV modeller ve yeni Prugeot modelleri ile benzer. İki kollu direksiyon da buna güzel bir örnek. 

Peugeot Landtrek İç Mekan Konforuna Dair Özellikler
 • Apple CarPlay ve Android Auto detsteği var
 • Varsiyona bağlı olarak 6 koltuk sunuluyor.
 • Gösterge ekranı olarak 10 inçlik dijital gösterge ekranı kullanılmış.
 • BlueTooth bağlantısı var. 
 • USB girişleri ve 10 gb sabit diske sahip. 


Peugeot Landtrek Güvenlik Donanımı Nasıl?

Peugeot Landtrek güvenlik donanımı konusunda otomobilleri aratmıyor. Peugeot Landtrek güvenlik donanımında dikkat çeken detaylardan bazıları şöyle:

 • Yokuş iniş desteği
 • ASR
 • Trailler salınım sistemi
 • Şerit takip uyarı asistanı
 • 360 derece kamera sistemi

Peugeot Landtrek Motor Seçenekleri

Peugeot Landtrek pikap modelinin dizel ve benzinli olmak üzere iki seçeneği var. Bunların motor özellikleri şöyle:

 • Dizel Peugeot Landtrek: 

1,9 litrelik dizel motor: 150 beygirlik 350 Nm tork çıkışı olan ortalama yakıt tüketimi 7,8 litre olan ve hem 4X4 hem 2 çeker seçeneği var.

 • Benzinli Peugeot Landtrek:

2,4 litrelik turbo benzinli ünite: 210 beygir güç ve 220 Nm tork çıkışı var. 6 ileri manuel ya da 6 ileri otomatik şanzıman seçeneği var. 


Peugeot Landtrek Fiyatı Ne ve Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

Önce Güney Amerika daha sonra Afrika pazarına sunulacak. Markanın yaptığı açıklamaya göre Peugeot Landtrek Türkiye pazarına gelmeyecek. Dolayısıyla Peugeot Landtrek fiyatı da belli değil. 

Peugeot RCZ Fiyatı | Peugeot RCZ Özellikleri

Peugeot 508 GT-Line Özellikleri ve Fiyatı

Peugeot 301 Özellikleri ve Fiyatı

İlgili Yazılar

Citroen AMI İncelemesi ve Özellikleri

Felat Delibalta

2021 Audi A3 Sedan İncelemesi: Audi’nin Yeni Nesil Sedanı 

Felat Delibalta

Porsche 911 GT3 İncelemesi: Kusursuz Spor Araba

Felat Delibalta

Yorum Bırak