Yolcu360
Türkiye Gezi Rehberi

Palandöken Kayak Merkezi 2021 Fiyatları

⏱: 3 dk

Palandöken, Erzurum’a bağlıdır. Özellikle Türkiye, kış turizm’inde çok önemli bir yere sahiptir. Ülkede birçok kayak merkezi bulunurken Palandöken Kayak Merkezi son yıllarda en gözde kayak merkezi haline geldi. Palandöken pistleri, dünyanın en uzun ve en dik pistleri arasında yer almaktadır. New York Times gazetesinde yayınlanan bir haberde dünyadaki 41 kayak merkezi arasında 18. sırada gösterilmiştir. Palandöken Kayak Merkezi 2021 fiyatları yazısı sizler için Elitfukara tarafından hazırlandı. Sizde araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak yola çıkmaya ne dersiniz? 🙂

Palandöken Kayak Merkezi 2021 Fiyatları

Palandöken’in bir diğer tercih edilme sebeplerinden biri de kesinlikle uçaktan indikten sonra kayak merkezine ulaşım kolaylığı. Havalimanından 20 dakika, şehir merkezinden ise 5 dakika mesafe uzaklıkta olması.

Pandemi dönemi, hafta sonu yasaklarından yeterince bunalmışken kayak en güzel kaçışlardan biri haline geldi.

Erzurum Gezilecek Yerler yazısı için tıklayınız.

Palandöken Kayak Merkezi’ne Ulaşım

Palandöken Kayak Merkezi’ne birçok farklı şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Fakat en rahat olanı tabiki araba. Palandöken Kayak Merkezi’ne araba ile ulaşım oldukça kolay. Kış lastiğiniz olduğu sürece yollar sürekli temizlendiği için sıkıntısız bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi Pistleri

Erzurum’da kar yağışı genellikle Ekim ayında başlar. Kayak mevsimi de Kasım ayında başlayıp Nisan sonuna kadar devam eder. Palandöken’nin bu kadar sevilmesinin bir diğer yanı ise kesinlikle tüm sezon toz kar özelliğine sahip olması.

Palandöken Kayak Merkezi Türkiye’nin en uzun pistine sahiptir. 12 km’lik pistinde; 8 kolay, 9 orta, 3 zor ve 4 doğal olmak üzere toplam 24 pist bulunmaktadır. Tüm pistlerinde aynı anda 12 bin civarı kişiye kayak yapma imkanı sunulmaktadır. Pistler, 2000 ile 3176 metre yükseklikleri arasında bulunuyor. 3000 metrenin üzerinde bulunan zirve Ejder Tepesi’dir. Ejder Tepesi’ne çıkmak isteyenler Gondol lift ile ulaşabilirler.

Erzurum Havalimanı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Palandöken Kayak Ekipmanı Kiralamak

Palandöken’de kayak ekipmanları hafta içi 60-100 TL arası hafta sonu ise 95-115 TL arasında kiralayabilirsiniz. Kayak ekipmanlarının kalitesine göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Palandöken de gece kayağı da yapılabildiği için ekipmanlar 19.30’a kadar sizde kalabiliyor. Eğer kalacağınız gün sayısı belliyse ve her gün kayak yapacaksanız buradan bir dolap alabilirsiniz. Böylelikle her gün farklı bir ekipman kiralamak yerine, ilk geldiğiniz gün kiraladığınız ekipmanlarla çıkış yapana dek kullanabilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi 2021 Skipass Ücretleri
 • Tek çıkış: 15TL
 • 10 çıkış: 100 TL
 • 25 çıkış: 190 TL
 • 50 çıkış: 300 TL
 • Hafta içi gündüz sınırsız: 80 TL
 • Hafta sonu gündüz sınırsız: 95 TL
 • Hafta içi tam gün (gündüz, gece): 100 TL
 • Hafta sonu tam gün (gündüz, gece): 110 TL
 • Gece Kayağı: 35 TL
 • Sezonluk skipass ücreti: 1000 TL

0-6 yaş aralığındaki çocuklar, kimlik kartı gösterilerek tüm telesiyej ve kızak pistinde ücretsiz kart sahibi olabilirler.

Palandöken’de Yemek

Erzurum yemek kültürü açısından oldukça zengin bir şehir olduğundan hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. Restoran dışında kafelerde vakit geçirmek isteyenlerdenseniz de özellikle gençlerin tercih ettiği Kapsül Ejder Store Kafe’yi tercih edebilirsiniz.

Bir Elit Fukara tavsiyesi olarak da Erzurum’a gelmişken Cağ Kebabı yemeden kesinlikle dönmeyin.

Palandöken Nerede? | Palandöken Kayak Merkezi yazısı için tıklayınız.

Palandöken’de Konaklama

Palandöken, konaklama konusunda sıkıntı yaşayacağınız bir yer değil. Kayak Merkezi etrafında otelden dağ evine birçok seçenek bulabilirsiniz.

 • Dedeman Ski Lodge: Otel pistlerin başlangıç noktası olduğu için konum olarak oldukça iyi.
 • Dedeman Palandöken: Otel Dedeman Ski Lodge’ye göre biraz daha yukarda bulunuyor. Pistin daha orta kısımlarında bulunuyor.
 • Sway Hotel: Palandöken’in gözde otellerinden. Kayak merkezindeki oteller arasında en yüksek tepesinde bulunuyor. Fiyat olarak da en pahalısı…
 • Polat Erzurum Resort: Son dönemlerde çevremde de oldukça tercih edilen otellerden…
 • Palan Hotel: Uygun fiyatlı otel arayışında olanların kalabileceği bir otel.
 • Hotel Zade: Şehir merkezinde kalmak isteyenlerin kalabileceği otellerden biri.

Pandemi dönemi yaptığınız seyahatlerde kurallara uymayı unutmayın. Sağlığınız her şeyden çok daha önemli…

 

İlgili Yazılar

Pamukkale Travertenleri | Denizli Gezilecek Yerler

Yolcu 360

Şeytan Sofrası ve Şeytan’ın ayak izi / Ayvalık gezi rehberi

Yolcu 360

Pamukkale gezi rehberi / Türkiye’nin beyaz gelinciği / Denizli

Yolcu 360

Yorum Bırak