Yolcu360
Türkiye Gezi Rehberi

Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi Rehberi

⏱: 5 dk

Bu yıl kendiniz için bir değişiklik yapın ve kış tatili için Sivas‘ı seçin. Sivas’da bulunan Yıldız dağı kayak merkezi her yıl birçok yerli ve yabancı turisti ağırlamakta. Sivas kayak merkezinin inanılmaz manzarasına karşı kayak yapmak mı? Kulağa oldukça heyecanlı geliyor. Araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak, Sivas Yıldız dağı kayak merkezi için yola çıkmaya ne dersiniz? Bizce hiç beklemeden kış tatiliniz için rotanızı bu harika yere çevirin. Kış turizmi için birçok alternatife sahip olan tesise giderek, sevdiklerinizle eğlenceli bir anıya evet demek istemez misiniz?

Yıldız dağı kayak merkezi nerede?Yıldız dağı kayak merkezi fiyatları / Yıldız dağı kayak merkezi otelleri  ve Yıldız dağı kayak merkezine nasıl gidilir? gibi bilgilerin detaylı bir şekilde yer aldığı kayak merkezi yazısı Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı.

Yıldız dağı kayak merkezi nerede?

Yıldız Dağı Kayak Merkezi, Sivas ilinin Yıldızeli ilçesine bağlı Yakupoğlan köyü içerisinde yer almakta. Yaklaşık 2552 metre yüksekliği olan Yıldız Dağı ve Sivas merkezi arasında 58 kilometrelik bir mesafe var. Sivas merkezi üzerinden araba kiralama ile Sivas Karaçayır Yolu üzerinden 1 saat 14 dakika içerisinde kayak merkezine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Günlük araç kiralama için Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama opsiyonlarını değerlendirebilirsiniz.

Yıldız dağı kayak merkezi

2006 yılında ilk kez Türkiye’de en güzel ve en turistik kayak merkezi kurulması amacıyla Yıldız Dağı, kayak potansiyeli ve kış turizmi açısından incelenmeye başlanmış. 2010 yılında ise Yıldız dağı, kış sporları turizm merkezi olarak ilan edilmiş. Hemen ardından bölgede planlama ve çalışmalar başlatılar, Yıldız dağı kayak merkezi için hikayeye adım atılmış. Yıldız dağı kayak merkezi inşa edilirken buranın ne kadar geniş ve gerçekten verimli bir turistik yer olacağı belliymiş. Çünkü kayak merkezinin imar planında teleksi, 2 telesiyej,  1 konaklama tesis alanı, 2 tane yeme-içme alanı, teknik alt yapı, park, spor, ticaret, kayak evi, yönetim merkezi, dini tesis, güvenlik, oto park alanları ve  helikopter mevcut.

Hatta planlanırken sadece kış turizmi için değil, yazında değerlendirilebilecek bir alan inşa edilmesi hedeflenmiş. Bu kapsam dahilinde tesis içerisinde futbol, basketbol ve tenis sahaları gibi spor alanları yer almakta. Herşeyden öte Yıldız dağı kayak merkezi gerçekten de yılın tüm mevsimleri için hizmet vermekte. Buraya ne zaman gelirseniz gelin yapacak bir dolu şey bulabilirsiniz. Örneğin, dağ bisikletine binebilir ya da yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Su sporlarına ilgi duyanlar üzülmesin. Onlar için de her şey düşünülmüş. Sivas araç kiralama seçeneklerini inceleyerek kolay bir ulaşım sağlayarak buraya gelebilir ve Yıldız Gölet’inde su sporları imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Aylık araç kiralama için Sivas araç kiralama olanaklarına bakabilirsiniz.

Sivas Yıldız dağı kayak merkezi

Buranın açılışı hem bölge halkı hem de Türkiye için o kadar önemli bir olay ki biz ne kadar anlatırsak anlatalım, buranın 2013 yılında temeli atılırken nasıl bir coşku ile karşılandığını tahmin edemezsiniz. Hatta sloganı bile “Sivas’ın Rüyası Gerçekleşiyor”. Gerçekten büyük bir heves, istek, azim ve vizyonla burası herkesin her mevsim gidebileceği bir alan olarak inşa edilmiş. O kadar ince ve zarif bir şekilde düşünülmüş bir plan ki kayakçıların seviyelerine göre rahat ve zevkli bir şekilde kayıp, faydalanabileceği birbirinden farklı eğimli veya yüksek pistler ve kod farklı pistler üzerinde teker teker düşünülmüş. Kar kalitesi ve karın kalış süresine bakıldığında ise Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri arasında yerini almış. Ayrıca Yıldız dağı kayak merkezi pistleri, Uluslararası Kayak Federasyonu’nun kayak pistleri parametrelerine de tam anlamıyla uymakta.

Sivas kayak merkezi içerisinde Çermik kaplıcası da bulunmakta. Yani termal turizmi de burada mevcut. Aynı zamanda yazın geldiğinizde Yıldız gölünde dalış yapabilir veya balık da tutabilirsiniz. Ailecek gidiyorsanız çocuğunuzla uçurtma uçurarak ona inanılmaz keyifli bir anı bırakabilirsiniz. Yıldız dağı kamp olanaklarından da faydalanabilirsiniz. Sabah inanılmaz güzel bir manzara gözlerinizi açarak, doğanın kucağında rahat bir nefes alabilirsiniz. Açıkçası İstanbul gibi büyük şehirlerden kaçarak, buraya nefes almaya gelmek gerçekten harika bir fikir. Dikkat! Buraya kamp açarak, Yıldız dağı piknik hashtagi ile bu güzel ortamın fotoğrafını çekerek sosyal medya hesaplarınızda paylaştığınızda takipçilerinizi kıskandırabilirsiniz. Bizden uyarması. 🙂

Yıldız dağı kayak merkezi fiyatları

 • Kızak ve sınırsız yürüyen bant: 10 TL
 • Kayak takımı: tam 40 TL, öğrenci 30 TL.
 • Kask ve kayak gözlüğü: İkisi beraber günlük 20 TL. Teker teker almak istiyorsanız 10 TL.
 • Band: 10 çıkış 5 TL.
 • Telesiyej: Tam için tek çıkış 5 TL. Öğrenci için 3 TL. Tam için  5 çıkış 25 TL. Öğrenci için 5 çıkış 15 TL. Tam için 10 çıkış 45 TL. Öğrenci için 10 çıkış 30 TL. Tam için günlük ücreti ise 70 TL. Öğrenci için günlük çıkış 50 TL.
 • Snowboard: Tam için 45 TL. Öğrenci için 35 TL.

Yıldız dağı kayak merkezi içerisinde 5 adet profesyonel pist, 3 adette acemi pist bulunmakta. Yıldız dağı kayak merkezi pist uzunluğu:

 • P1: 870 m
 • P2: 870 m
 • P3: 2160 m
 • P4: 1650 m
 • P4/B: 1150 m
 • P5: 1600 m
 • Kızak Pisti ve Acemi Pisti: 356 metre
Yıldız dağı kayak merkezi otelleri

Yıldız dağı kayak merkezi içerisinde Yenihan oteli mevcut. Otel içerisinde 38 oda bulunmakta. Bu odalardan 36 tanesi standart oda,  2  tanesi de junior suite oda. Toplam da otel 110 yatak kapasiteli. Konaklama kapsamında sauna ve kablosuz internet imkanları da sunulmakta.

Yenihan oteli dışında bir yer de kalmak istiyorsanız, sizler için birkaç öneri hazırladık:

 • Sivas Otel Revag Palace – Pulur, Atatürk Caddesi Kepçeli Mevkii No:91, Sivas Merkez/Sivas
 • Sivas Sultan Otel – Sularbaşı, Eski Belediye Sokak No:18, Sivas Merkez/Sivas
 • Sivas Büyük Otel
 • Köşk Otel Sivas
 • Buruciye Otel
Yıldız dağı kayak merkezine nasıl gidilir?

İstanbul Sivas arası kaç km? O-4 ve E88 üzerinden iki şehir arası mesafe 885,6 kilometre olup, kiralık araba ile ulaşım sağlamak isteyenler İstanbul araç kiralama seçeneklerine göz atarak, 10 saat içerisinde Yıldız dağı kayak merkezi ve Sivas’a varılabilir.

Kayseri Sivas kaç kilometre? Araba kiralama opsiyonlarından yararlanarak, Yıldız dağı kayak merkezine ulaşmak için Kayseri araç kiralama fırsatlarını tercih ederek D260 üzerinden 196,9 kilometrelik yolu 2 saat 22 dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Ankara Sivas kaç kilometre? Ankara ve Sivas arasındaki mesafe 440,2 kilometre. Ankara’dan Yıldız dağı kayak merkezi rotasına doğru yola çıkanlar, araç kiralama için Ankara araç kiralama fırsatlarına göz atabilir ve  D200/E88 üzerinden 5 saat 9 dakika içerisinde şehre ulaşabilirler. Aynı zamanda, oto kiralama imkanları sayesinde keyifli bir şekilde Sivas gezilecek yerleri de keşfedebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Samsun: Amazonlar’ın şehri / Karadeniz / Amazon Adası

Yolcu 360

Sinop Gezi Rehberi / Sinop’ta Görülecek Yerler / Sinop’ta Ne Yenir?

Yolcu 360

Ödemiş Bozdağ Kayak Merkezi Nerede?

Yolcu 360

Yorum Bırak