Yolcu360
Mercedes A48V
Güncel

Mercedes A48V Yakında Yollarda!

Mercedes markası, sadece geleceğin tasarım ve konfor trendlerini belirlemekte kalmıyor; geleceğe yön verecek motor teknolojileri de geliştiriyor. Almanya merkezli otomobil tedarikçisi SEG otomotiv iş birliği araç geliştiricisi FEV ve RWTH Üniversitesi içten yanmalı motor alanında Mercedes için yeni bir konsept geliştirdi. Bu aracın geleceğin motor teknolojilerine yön vereceği konuşuluyor. Detaylar şöyle…

Mercedes A48V Yakında Yollarda!

Bugün hibrit araç teknolojileri eskiye oranla gerçekten çok fazla gelişti. Ancak hala hibrit otomobil almak isteyen biri ya da elektrikli araç almayı düşünen biri para formas/ ekonomik sürüş ikilisinden birini seçmek zorunda. Ancak otomotiv dünyası bu durumu değiştirecek hamleler yapıyor. Zira, dünya genelindeki bütün otomotiv şirketlerinin elektrikli motorlar için en az bir tane arge üssü var. Bunlardan biri de Mercedes’in çalışmalarını kapsayan proje üssü. Buradan geçtiğimiz ay bir proje duyurusu yapıldı.

SEG Otomotivin İ BRM cihazı tarafından tahrik edilen 48V mild hibrit ile sürüş daha verimli hale geliyor. Proje kapsamında çok güçlü bir 48V motor çalışıyor.

12v şarj dinamosu ile çalışan sistem, az maliyetli olmasıyla dikkat çekiyor. Kullanılan BRM cihazı da CO2 emisyonunu düşürüyor.

Markanın RWTH Aachen Üniversitesi ile birlikte geliştirdiği motor, çok gelişmiş bir motor cevap süresine sahip.

Kullanılan BRM Cihazı aynı zamanda oldukça konforlu bir start/ Stop sistemine sahip. BRM yüksek tork kapasitesi klasik 12V start stop sistemlerinde yaşanabilecek rahatsız edici titreşimleri önlüyor.

 

İlgili Yazılar

Otoban Hız Sınırı ve Hız Limitleri 2019

Yolcu 360

Çocuklu Aileler İçin Tatilde Rahat Ettirecek Öneriler

Yolcu 360

LPG’li Araçlar Kapalı Otoparklara Girebilecek!

Yolcu360

Yorum Bırak