Yolcu360
Dünya Gezi Rehberi Gezi Rehberleri Türkiye Gezi Rehberi

Kasımda Gezilecek Yerler: Kasımda Aşk Başkadır Dedirten En Romantik Yerler!

⏱: 5 dk

Kasımda gezilecek yerler konusunda aşk dolu bir maceraya başlıyoruz. Sonbaharın sonlarına gelirken, ülkemizin birçok yerinde hüzünlü renkler bizi bekliyor. Fakat hüzünlü dediğimize bakmayın, sonuçta Kasımda aşk başkadır!

kasımda gezilecek yerler, balayı rotaları, kapadokya'da fotoğraf çeken çiftKasım Ayında Balayı için Nereye Gidilir? En Güzel 3 Balayı Rotası

İlk önceliğimiz kasım balayı rotaları. Sonbaharın son anlarını yaşıyoruz. Yani Türkiye’de birçok yerde soğuk havalar hissedeceğiz. O nedenle kasım ayı balayı tavsiyeleri konusunda önerimiz daha çok otel içinde vakit geçirebileceğiniz bir denetim tatili planlamanız.

1 – Kapadokya: Rüya Gibi Bir Balayı İçin!

Kasımda Türkiye’de balayına nereye gidilir? Bu sorunun birinci cevabı, tabii ki Kapadokya. Konsept otelleri ve fantastik manzaralarıyla Kapadokya’da rüya gibi bir balayı yaşayabilirsiniz.

2 – Kıbrıs: Balayında Eğlence Peşindekilere!

Kasım ayı balayı önerilerimizde ultra konfor ve lüksle tatil yapabileceğiniz otellerin olduğu rotalar var. Bunlardan ikincisi eğlence hayatıyla meşhur Kıbrıs. Kıbrıs otelleri bir balayında arayabileceğiniz tüm lüksleri sunuyor.

3 – Muğla: Balayında Baş Başa Kalmak İsteyenlere!

Kasım ayında balayına gitmeyi düşünüyorsanız, Muğla’nın dillere destan butik otellerinde baş başa bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle Yalıkavak’ta inanılmaz butik oteller var!

kasımda gezilecek yerler, 4 erkek arkadaş doğa tatilindeKasımda Ege’de Gezilecek Yerler

Kasım ayında Ege’yi gezmeyi planlıyorsanız, aşağıdaki rotaları mutlaka gezi programınıza ekleyin!

1- Gelibolu

Doğası ve tarihiyle pek meşhur Gelibolu, tertemiz havası ve ayrıca muhteşem manzaralarıyla sizi bekliyor.

2 – Kazdağları: Kasımda Gezilecek Yerler

Türkiye’nin en temiz havası Kazdağları’nda. Burada kasımda tatil yaparken oksijeni doya doya ciğerlerinize doldurabilirsiniz. Ayrıca bölge boyunca birçok kendin pişir kendin ye tesisi var. Aklınızda bulunsun!

3 – Ayvalık

Yaz mevsiminde yazlıkçıların merkezi Ayvalık, kasım ayında tenha fakat çok güzel. Özellikle deniz manzaraları muhteşem! Ayrıca bu dönemde otel fiyatları daha ucuz.

kasımda gezilecek yerler, yol, otobanKasım Ayında Yurt İçinde Tatile Gidilecek Yerler: İlk 3 Rota!

Kasım ayında Türkiye’de nereye tatile gidelim? Öncelikle nasıl bir tatil istediğimize karar vermeliyiz. Denize mi girmek istiyoruz? Muhteşem sonbahar manzaraları mı görmek istiyoruz? Ya da her şey dahil bir tatilin keyfini mi hayal ediyoruz?

1 – Antalya: Kasım Ayında Denize Girilecek Yerler

Kasımda tatile gidilecek yerlerin ilk sırasında Antalya var. Kasım’da denize girmeyi düşünüyorsanız, Antalya’da bu mümkün. Kasım sonunda pastırma sıcağı gördüğümüz Antalya’nın birçok sahilinde ılık suların tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca burası hala bir tatil merkezi. Yani diğer yazlık bölgeler gibi tenhalaşmıyor.

2 – Mardin: Kasımda Gurme Turu için Kasımda Gezilecek Yerler

Kasımda Türkiye’de nerede tatil yapılır sorusuna yanıt aramaya devam ediyoruz. Sonbaharda otantik bir tatil düşünüyorsanız, Mardin çok iyi fikir. Kendine has mutfağı ve tarihi evleriyle burası kasımda bir başka!

3 – Sapanca ya da Abant: Kasımda Villa Tatili!

Peki, kasım ayını muhteşem orman ve dağ manzaralarıyla kaplı bir villa ya da dağ evinde geçirmeye ne dersiniz? O zaman rotanızı Sapanca ya da Abant’a çevirin!

kasımda gezilecek yerler, sonbaharda trabzon yayla manzaralarıKasımda Gezip Görülecek Yerler: Kasım Rotaları

Neden aklıma geliyor istasyon büfesindeki duruşun. Hava soğudu -kasımın son günleri- kar yağacak, bembeyaz olacak unutulmuşluğum” demiş Edip Cansever. Kasım, hüzün ve özlemi hatırlatıyor. Ama öyle bir aydır ki Kasım, aslında en güzel manzaralara ve anlara tanıklık edersiniz. O yüzden Kasım’ı hüzün ve özlemden uzaklaştırarak, eğlenceli anılarla hatırlayabileceğiz bir ay olsun istedik.

Blaundus Antik Kenti: Kasımda Gezilecek Yerler

Uşak Blaundus Antik Kenti hakkında kısa bilgi olarak hemen şunu belirtelim. Öncelikle antik kent, derin ve dik vadiler ile çevrili yarımada şeklinde bir toprak parçası üzerinde. Ayrıca antik kentin önemli yapıları arasında stadyum, kale, tiyatro, tapınaklar ve kaya mezarları yer almakta. Bunun yanı sıra Uşak gezi rehberi dahilinde mutlaka gezilmesi gereken kentin günümüze ulaşan kalıntıları ise tek taraflı oturma kademeleri olan stadyum, kuzey surlarının giriş kapısı kemeri, sur duvarlarının bazı bölümleri, darphane ve Roma İmparatoru Claudius’un mabedi.

Blaundus antik kenti nerede?

Uşak’ın Ulubey ilçesindeki Sülümenli köyü sınırlarında bulunmakta. Ayrıca Uşak il merkezine uzaklığı yaklaşık 40 kilometre. Eskişehir Havalimanı araç kiralama veya Eskişehir merkez araç kiralama seçeneklerine bakarak, burayı rahatlıkla gezebilirsiniz.

Karabük

Karabük’te gezebileceğiniz yerler arasında Safranbolu Evleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve ayrıca Yörük Köyü gibi birçok tarihi yerler mevcut. Hadrianapolis Antik Kenti ise Karabük’te gezilmesi gereken yerlerin başında gelmekte. Erken Bizans ve Roma dönemine ait kalıntıları içeren antik kent, üç tane erken Bizans kilisesine ve ayrıca sarnıç kalıntısına sahip. Karabük gezi rehberi için Kastamonu araç kiralama imkanlarını inceleyerek, her bütçeye uygun olan fırsatları yakalayabilirsiniz.

Buruciye Medresesi

Sivas gezilecek yerler arasında bulunan Buruciye Medresesi, 1271 yılında Selçuklu döneminde inşa edilmiş. Medrese; fizik, kimya ve astronomi alanlarında eğitim merkeziymiş.

yolcu360 blog arama bannerİnanç turizmi açısından Sivas gezebileceğiniz tarihi yerler arasındaki Buruciye medresesi nerede diye düşünüyorsanız, Sivas şehir merkezinde Tarihi Kent Meydanı kısmında bulunmakta. Ayrıca Sivas araç kiralama seçeneklerine göz atarak, Sivas gezisi için konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rize Zil Kalesi

Türkiye’deki tarihi kaleler arasında bulunan Zil kale, Trabzon Komninosları zamanında yerel yöneticiler tarafından yaptırıldığı düşünülmekte. Zil Kale’nin yapılış tarihi ise bilinmemekte.

Alacahöyük / Çorum: Kasımda Gezilecek Yerler

Çorum’da gezilecek yerler arasında olan Alacahöyük, Çorum gezi rehberi planlamanızda en başlarda yer almalı. Çorum turu için gezebileceğiniz tarihi yerler arasındaki yer içerisinde blok evler, sokaklar, büyük ve ayrıca küçük su kanalları ve şehir suru bulunmakta. Alacahöyük Kral Mezarları ise yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı konumunda. Anıtsal sfenksler ile sizi karşılayan kral mezarları, binlerce yıllık bir tarihin eseri.

yolcu360 blog arama bannerAlacahöyük nerede?

Çorum merkez ilçesinden yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan Alacahöyük,  Çorum merkezden araç kiralama seçeneklerinden yararlanılarak ile kolayca gezilebilir. Ayrıca buraya minibüs seferleri de var.

Yolcu360 mobil uygulamasını aşağıdaki bağlantılar üzerinden indirebilirsiniz.

yolcu 360 huawei app indirTrabzon'da Araba Sürme YerleriTrabzon'da Araba Sürme Yerleri

Saint Pierre Kilisesi

Hatay’da gezebileceğiniz yerler arasındaki kilise, Hac dağının eteklerinde sizi bekliyor. Öncelikle Hristiyanlık dininin 3 hac noktasından biri olan yapı, ayrıca ilk Katolik kilise unvanına sahip. Bunun yanı sıra Aziz Petrus’un Hristiyanlığı yaymak için ilk dini toplantıyı burada yaptığı düşünüldüğü için önemli bir inanç merkezi niteliğinde. Ayrıca buraya Hatay araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak, kolayca ulaşabilirsiniz.

Kasımda Yurt Dışı Tatili için Nereye Gidilir?

Şimdi sıra kasım ayında yurt dışı tatil önerilerinde. Kasım ayında Avrupa’da nereye gitmeli? Peki, Asya’da? Sizin için 3 önerimizi derledik.

1 –  Venedik, İtalya: Kasımda Aşk Başkadır!

Kasımda aşk başkadır diyorsak, bu ay özelinde aşkın şehrine gidebiliriz. İtalya’nın en romantik şehri Venedik, kasım ayında soğuk ama çok keyifli.

2 – Strazburg, Avusturya: Kasım Ayında En İyi Yurt Dışı Rotaları

Sonbaharın en güzel yönlerinden biri nedir? Mesela sıcacık kahve keyfi. O zaman neden dünyanın kahve merkezi Avusturya’da gitmeyelim? Mesela Strazburg.

3 – Şarm el Şeyh, Mısır: Kasımda Denize Girmek İsteyenler için Kasımda Gezilecek Yerler

Kasımda yüzme hayaliniz varsa, Kızıldeniz’in en güzel sahilleriyle kaplı Şarm el Şeyh sizi bekliyor! Burada kasımda deniz çok sıcak! Ayrıca Şarm el Şeyh tam bir tatil şehri. Özellikle sahil kısmında oteller ultra lüks…

İlgili Yazılar

İstanbul’da En İyi Lahmacun Nerede Yenir: En İyi 20 Lahmacuncu

Felat Delibalta

Dünyanın En İyi Hostelleri: Ucuz ve Keyifli Konaklama Arayanlara

Felat Delibalta

İstanbul’daki En İyi Vegan Restoranlar: Leziz ve Sağlıklı!

Felat Delibalta

Yorum Bırak