Yolcu360
Türkiye Gezi Rehberi

Kartalkaya Kayak Merkezi 2021 Fiyatları

⏱: 3 dk

Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu’dadır. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlere yakın olması dolayısı ile oldukça rağbet gören yerlerden. Dolayısı ile özellikle hafta sonları ve okulların ara tatillerinde kalabalık oluyor. Kartalkaya otelleri yaklaşık olarak 2000 metre yükseklikte bulunuyor. Aralık’ta başlayan kayak sezonu Nisan’a kadar devam ediyor. Kartalkaya Kayak Merkezi’nin en güzel yanlarından biri de kesinlikle burada sizi bekleyen doğa harikaları… Kayak tatilinizi 1 gün erken kesip Sarıalan Yaylası, Gölcük Tabiat Parkı, Sülüklü Göl, Abant Gölü, Saban Gölü, Bolu Travertenleri ve Yedigöller Milli Parkı gibi güzellikleri gezebilirsiniz. Kartalkaya Kayak Merkezi 2021 fiyatları yazısı sizler için Elitfukara tarafından hazırlandı. Sizde araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak yola çıkmaya ne dersiniz? 🙂

Kartalkaya Kayak Merkezi’ne Ulaşım

Kartalkaya Kayak Merkezi’ne Bolu merkezden araba ile 45 dakikada ulaşabilirsiniz.. Kış lastiğiniz ve zinciriniz olduğu sürece sıkıntısız bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bolu araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Kartalkaya Kayak Merkezi Pistleri / Kartalkaya Kayak Merkezi 2021 Fiyatları

  • Kartal Otel Pistleri: 2 başlangıç pisti, 6 kolay pist, 8 orta zorlukta pist, 7 zor pist olmak üzere toplam uzunluğu 20 km olan 23 pist bulunmaktadır.
  • Dorukkaya Pistleri: Kolay, orta ve zor pistler olmak üzere toplam 15 pist bulunmaktadır. Türkiye’de ilk olan Snowpark da bulunuyor.

Kartalkaya Kayak Ekipmanı Kiralamak

Kayak ekipmanlarınız yoksa ya da eksikse kiralayabiliyorsunuz. Ekipman kiralama işini dilerseniz kayak merkezinde bulunan otellerden dilerseniz de kayak merkezine çıkarken yol üstünde bulunan kayak evlerinden halledebilirsiniz. Fiyatlar kalitesine senesine göre değişiklik göstermektedir ama fiyatlar ortalama aşağıdaki gibidir.

  • Kayak pantolonu 35 TL
  • Kayak montu 35 TL
  • Kask 25
  • Gözlük 25
  • Kayak ve board kiralama 65 TL – 140 TL arasında değişmektedir
Kartalkaya Kayak Merkezi 2021 Skipass Ücretleri

Pistlerde günlük kayak ücretleri her yerde olduğu gibi hafta içi, hafta sonu ve otel yoğunluğuna göre değişkenlik gösteriyor. Ancak genel olarak fiyatlar aşağıdaki gibidir.

Kartal Otel ve Grand Kartal Otel pistlerinde 2021 sezon ücreti; Hafta içi 200 TL, hafta sonu 250 TL.

Saat 12.30 ve sonrasında kaymak isterseniz ücreti; Hafta içi 170 TL, hafta sonu 220 TL.

Dorukkaya Ski & Mountain Resort pistlerinde 2021 sezon ücreti; Hafta içi 225 TL, hafta sonu 250 TL.

Kartalkaya: Kar tatili için ideal bir seyahat rotası / Bolu yazısı için tıklayınız.

Kartalkaya’da Yemek

Kayak tatillerinde en vazgeçilmezler her zaman için sucuk ekmek ya da köfte seçeneği… Tabii menü bunlarla sınırlı değil, otellerin kafelerinde istediğiniz yemekleri yiyebilirsiniz. Kartalkaya pistlerindeki kafelerde de dinlenip bir şeyler içip ısınabilirsiniz. Dilerseniz de Kartalkaya yolu üzerinde çok güzel restoranlar bulunuyor. Bu restoranları da tercih edebilirsiniz.

Kartalkaya’da Konaklama

Kartalkaya, konaklama konusunda sıkıntı yaşayamayacağınız yerlerden. Ancak İstanbul Ankara gibi büyük şehirlere yakın olması dolayısıyla yoğun tercih edilen kayak merkezlerinden biri olduğunu unutmamak gerek.

Kartal Otel, Dorukkaya Ski & Mountain Resort, Grand Kartal Otel, Kartaltepe Boutique Hotel, Kaya Palazzo, Golden Key Kartalkaya kalabileceğiniz otellerdir. Her şey dahil imkanı sunuyorlar. Otellerin ayrı ayrı ekstra sunduğu imkan ve fiyatlarına bakarak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Abana : Sahili ile Bodrum’u aratmayan Karadeniz cenneti / Kastamonu

Yolcu 360

Büyükada Gezilecek Yerler | Büyükada Turu | Büyükada’da Ne Yenir?

Yolcu 360

Karagöl Yaylası : Bulutların üstünden dünyaya bakmak / Giresun

Yolcu 360

Yorum Bırak