Yolcu360 Blog
izmir-yoga-

En İyi 10 İzmir Yoga Stüdyosu

İzmir yoga stüdyolarında çok sayıda seçenekle karşılaşabilirsiniz. Peki, İzmir’in en iyi yoga stüdyoları hangileri? Günümüz şehir insanı, daha sağlıklı ve fit olmak için farklı yöntemler deniyor. Bilim diyor ki sağlıklı ve uzun bir ömür için yeterli ve kaliteli uyku, zihinsel ve duygusal mutluluk, yeterli egzersiz ve iyi beslenme önemli. Bir uzakdoğu felsefesinden doğan ritüel olan yoga da bu saydıklarımızın bir bütünü gibi. Tam da bu nedenle yogayı sadece bir egzersiz gibi düşünmek yanlış. Yoga; beslenmeden uykuya, cinsel yaşamdan, huzura, bakış açısını iyileştirmekten bedeni yönetmeye uzanan bir yaşam biçimi. Yoga ile hayata bambaşka bir bakış açısı kazandırabilir, şifalanabilir ve daha huzurlu hissedebilirsiniz. İzmir’de yoga yapmak için bir stüdyo arıyorsanız çok sayıda seçenek var. Ama önce bir yoga stüdyosu nasıl olmalı ve yoga stüdyosundan neler beklemelisiniz sorularına cevap verelim. 

Yurt içi ve yurt dışında yüzlerce lokasyonda, binlerce marka ve modelde aracı dakikalar içerisinde kolayca kiralamak için Yolcu360’ın kiralık araç seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Yoga Stüdyosu Nasıl Olmalı ve Olmamalı?

izmir-yoga-

İzmir’de Yoga stüdyosu arıyorsanız, pek çok farklı seçenekle karşılaşabilirsiniz. İzmir yoga salonlarını gezerken ve karar vermeye çalışırken eğitmenin yeterliliği, salonun özellikleri ve fiyat politikası sizin için belirleyici olacaktır. Eğitmenin yeterliliğini aldığı belgeleri sorarak öğrenebilirsiniz. Elbette fiyat bilgisi de sizinle paylaşılacaktır. Değerlendirmeniz gereken konulardan biri olan yoga salonunun özellikleri ise sandığınızdan daha önemli. Hemen dikkat etmeniz gerekenlere bakalım.

 • Havalandırma

Yoga yaparken temiz hava alabilmek önemli. Bu nedenle havalandırması olan, iklimlendirme araçları yeni ve çalışır durumda olan ve mümkünse bir hava temizleyici cihaza sahip salonları tercihe din. 

 • Alan Genişliği

Dar bir alanda birden fazla insanın yoga yapması zordur. Hatta başkalarına elim, kolum, bacağım çarpacak endişesi sizin bütünleşmeye odaklanmanızı önler. Bu nedenle alanın ne kadar geniş olduğuna mutlaka bakın. 

 • Ortam Ambiyansı

Yoga yaparken ortamın ambiyansı da önemlidir. Tercihen doğada ya da doğa manzarası olan bir yerde olmak istenir. Ama büyük şehirlerde bu, çok kolay değil. En azından canlı bitkilerle enerjisi yükseltilmiş, dekorasyonu minimalist ve duvar boyası temiz, zemini temiz bir alanda olmak önemli. 

 • Ulaşım

İzmir’de yoga salonu ararken size en yakın merkezleri incelemenizi de önerebiliriz. Böylece yoga sırasında yaşadığınız rahatlamayı trafikte gerginliğe dönüştürmemiş olursunuz 🙂

İzmir Yoga Salonları

izmir-yoga-

İzmir, yoga gibi kişisel gelişime de dokunan eğitimler konusunda zengin seçenek sunan bir kent. İzmir’in en iyi yoga salonları ise Bayraklı Adalet Mahallesi, Mansuroğlu Mahallesi, Alsancak merkez, Karşıyaka Alaybey ve Bostanlı İskele gibi noktalardadır. Ayrıca Urla’da ve Seferihisar’da yoga salonlarına rastlayabilirsiniz. 

 • Yoga Academy İzmir

Şehrin farklı noktalarında birden fazla yoga merkezi olan Yoga Academy, sistemli bir çalışma ile işliyor. Buca, Foça, Urla, Alsancak, Karşıyaka, Bostanlı, Bayraklı, Gaziemir’de merkezleri var. 

 • İzmir Belediyesi Yoga Kursları

İzmir Belediyesinin spor, egzersiz ve diğer pek çok konuda etkili bir kurs sistemi var. Hemen her ilçede belediyeye ait tesislerde farklı eğitimler hem çocuklara hem de yetişkinlere veriliyor. İlçenizin belediyesine giderek, arayarak ya da mail atarak yoga kursları hakkında bilgi alabilirsiniz. 

 • İzmir Yoga

Konak’ta yani şehrin merkez ilçesindeki kurs, yoga konusunda etkili eğitmenlerle çalışıyor. İzmir Yoga kursunun adresi: ​​Kültür Mahallesi 1377. Sokak N.Çiftçi, Apt. No:7, 35220 Konak/İzmir

 • YogaSpace İzmir

Konak’ta tarihi bir Rum evinde verilen kurslar, odaklanmak için harika bir seçenek sunuyor. YogaSpace İzmir, Alsancak 1480 sokak No:7 Konak – İzmir adresinde. 

 

izmir-yoga-

 • Hara Yoga İzmir

Çankaya merkezdeki Hara Yoga, farklı tekniklerle ve uzman eğitmenlerle yogayı herkesin deneyimlemesi için çalışıyor. İsmet Kaptan Mahallesi 1372 sokak No: 15 Kat:6 Daire: 601 Nükhet Hanım İş Merkezi Çankaya İzmir adresinde. 

 • Tara Yoga İzmir

Karşıyaka Şemikler’de yoga stüdyosu arayanlar için Tara yoga güzel bir seçenek sunuyor. 6295/2 sokak Sevgi Apartmanı Şemikler Karşıyaka -İzmir adresindeki merkez, yoga için hazırlanmış bir stüdyo. 

 • Yoga Kalp İzmir

Yoga üzerine uzmanlaşmış eğitmenlerden ders almak üzere İzmir’de Yoga Kalp stüdyoyu da değerlendirebilirsiniz. 1748 sokak Temizocak Apartmanı Karşıyaka – İzmir adresinde konumlanan salon, özellikle eğitim kalitesi ile öne çıkıyor. 

 • YogaKioo İnstitute İzmir 

Sistemli eğitim anlayışı ile dikkat çeken YogaKioo İnstitute, Bostanlı’da. Kolay ulaşım imkanı olan stüdyo, çok sayıda eğitmen de yetiştirmiş. 6347 sokak No:7 Bostanlı Karşıyaka – İzmir adresindeki merkezde keyifle yoga yapabilirsiniz. 

 • Bizim Bahçe Urla Yoga İzmir

Yogayı yeşillikler içinde bir yerde yapmak bir de üstüne deniz kokusu almak isterseniz Bizim Bahçe Urla Yoga merkezini incelemelisiniz. Bizim Bahçe Urla Yoga stüdyosu, yeşillikler içinde huzur dolu bir mekan sunuyor. 

 • Wellness Yoga İzmir

Eğitmenlik kursları da sunan kurum, profesyonel bir rehberlik sağlıyor. Şehrin farklı yerlerinde çok sayıda merkezi olan Wellness Yoga ile kendi yolculuğunuz için yeni ve köklü bir başlangıç mümkün olabilir. 

Yoga Nedir ve Ne Değildir?

izmir-yoga-

Yoga ile ilgili çok sayıda önyargı ve yanlış bilinen konu var. Yoganın film, dizi ve sosyal medya içeriklerindeki imajı da bunun ana nedeni. Peki, gerçekten yoga nedir ve ne değildir? Birkaç maddede yoga hakkında yanlış bilinenlere değindik. 

 • Yoga Bir İnanç Değildir!

Bazı insanlar özellikle Budizmle olan bağından dolayı yogayı bir inanç ya da inancın ritüeli sanıyor. Örneğin namaz kılmak gibi bir eylem olarak görüyor. Ancak yoga bir inanç değildir. Bir inancın ibadet türü de değildir. Bu konu da çok önemli. 

 • Yoga Bir Stil Değildir!

Sosyal medyanın da etkisiyle şık tayt crop takımları ile poz veren fit kadın görselleri ile yoga adeta eşleşmiş gibi. Bu da pek çok insanın stilini vurgulamak, kendi imajını güçlendirmek üzere yogaya yönelmesine neden oluyor. Oysa yoganın kendisi gösterişe çok uzaktır. Başkalarına göstermek için yapılana karşı olan bu felsefeyi benimsediğinizde yoganın bir stil aracı olmadığını fark edeceksiniz. 

 • Yoga Mutlu Olma İlacı Değildir

Pek çok insan yoga yapan kişileri bir tür “ermiş” gibi görürler. Film ve dizilerin de bunda etkisi var 🙂 Sanskritçede “birleşme” anlamına gelen yoga, kişinin düşünceleri ile davranışlarını birleşitmeyi amaçlar. Kendine ihanet sendromunu azaltarak mutluluk verebilir ama doğrudan bir muluk aracı değildir. 

İzmir’deki yoga merkezlerinden size uygun bir seçeneği tercih ederek haftada en az bir gün bir ya da 2 saatinizi yogaya ayırmak, size çok iyi gelebilir. Daha esnek, daha güçlü hissedeceğiniz gibi beden ve zihin bütünlüğü için de güzel bir adım atmış olabilirsiniz. 

Yorum ekle