Yolcu360 Blog
Kavacik Hidiv Kasrı
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > İstanbul Kavacık Hakkında Bilgi

İstanbul Kavacık Hakkında Bilgi

İstanbul Kavacık hakkında bilgi mi arıyorsunuz; Kavacık nerede, Havalimanından Kavacık’a nasıl gidilir, Kavacık’tan araç kiralama yapabilir misiniz…

İstanbul Kavacık Hakkında Bilgi

Kavacık, Türkiye Cumhuriyeti’nin nüfus olarak en kalabalık şehri, metropolü İstanbul’un Beykoz ilçesindeki bir semt. İstanbul Boğazı’na, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yapımından sonra, 1980’lerden itibaren gelişmeye başlamış, daha öncesinde ormanlık arazi olan bu bölge, köprünün yapımı ile birlikte gittikçe gelişmiş ve bugün Beykoz’un, hatta Asya yakasının en önemli iş ve yaşam merkezlerinden biri haline gelmiş. Bu gelişme tabii ki zaman içinde bölgede konut fiyatlarının artmasına ve genel olarak yaşamın pahalılaşmasına, civarın lüksleşmesine de sebep olmuş. Ayrıca, semtin nüfusu yaklaşık 25 bin kadar.

İstanbul araç kiralama seçeneklerini inceleyerek, İstanbul turu için yola çıkmaya hazırlanın. 🙂

İstanbul’daki Havalimanlarından Beykoz Kavacık’a Nasıl Gidilir?

Kavacık Hakkında

Bilindiği üzre İstanbul’da iki adet büyük havalimanı var. Bunlardan bir tanesi Bakırköy’ün Yeşilköy kısmında bulunan Atatürk Havalimanı ve diğeri Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı. Türkiye’nin en büyük havalimanı olan Atatürk Havalimanı’ndan yıllık milyonlarca yolcu iç ve dış hatlar yönlerinde seyahat ediyorlar. Bakırköy’de bulunan bu dev havalimanından Beykoz, Kavacık’a gitmek içinse farklı güzergahlar tercih edilebiliyor. Öncelikle, O – 7 otoyolu ile E-80’e ulaşıp, otoyolu takip ederek Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden ulaşabilirsiniz Kavacık’a. Bu pek büyük ihtimalle daha az trafik sıkışıklığının olacağı bir güzergah. Ama şehrin içinden ilerlemeniz gerekiyorsa veyahut bunu farklı sebeplerle tercih ediyorsanız metro ve saire gibi yollar ile metrobüs veya otobüs duraklarına ulaşıp pek çok toplu taşıma aracı ile Kadıköy, Üsküdar ve saire gibi semtlerden kalkan araçlarla Kavacık’a ulaşabilirsiniz. Bu yolculuğun pek çok aktarma ile oldukça yorucu olabileceğini ve uzun sürebileceğini belirtelim.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kavacık’a ulaşmak içinse 4. Levent Metro – Sabiha Gökçen Havalimanı durakları arasında hizmet veren E-3 otobüs hattını tercih edebilirsiniz. Bu hattın Kavacık Köprüsü durağında inmeniz gerekiyor.

İstanbul araç kiralama için İstanbul Ataköy araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Kavacık’ta Gezilecek Yerler Nereler?

İstanbul Kavacık Haritada

Kavacık’ta, hatta tüm Beykoz’da “gezilecek yer” denince belki de ilk akla gelen nokta olan yer Otağtepe. Fatih Sultan Mehmet’in de İstanbul’u feth edeceği zaman ilk hazırlıklarını yaptığı, İstanbul Boğazı’nı ayaklarınızın altına seren, bu manzarası ile de gönülleri feth eden  bir mevki Otağtepe. Otağtepe Parkı bu yerin eski adıyken, artık Fatih Korusu Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi olarak anılıyor. Güneşi doğrudan alan bir yer olduğu için yaz aylarında iken öğle vakitlerinde ziyaret etmemenizi veya ziyaret ederken dikkatli olmanızı da tavsiye edelim.

Önceleri, ulaşım problemleri dolayısıyla pek de kolay ulaşılamayan bu nokta, günümüzde gerek Kavacık merkezinden kalkan minibüs ve dolmuşlarla gerekse Asya yakasının çeşitli noktalarından kalkan otobüslerle rahatlıkla ulaşılabilir hala gelmiş.

Kiralık araba İstanbul için İstanbul Şişli araç kiralama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Kavacık’ta Ne Yenir?

Kavacık’ta, özellikle de Otağtepe’de bulunan güzel manzaralı restoran veya kafelerden birinde  bir pazar kahvaltısı yapmanızı tavsiye ederiz.

Kavacık Hakkında

Kavacık Fatih sultan Mehmet Köprüsü’nün yapımından sonra hızla gelişerek Asya yakasının iş ve yaşam merkezi haline gelmiş bir semt. Burası Fatmagül’ün Suçu Ne gibi pek çok dizi – film çekimine ev sahipliği yaptığı gibi, yine pek çok büyük şirketin ofislerinin bulunduğu bir iş merkezi konumunda.

Rent a car İstanbul için İstanbul Ümraniye araç kiralama seçeneklerine bakabilirsiniz.

Yorum ekle