Yolcu360
Araç inceleme

Ford Kuga Özellikleri ve Fiyatı

Ford Kuga özellikleri ve fiyatı nasıl? Sıfır Ford Kuga fiyatı ve ikinci el Kuga fiyatı nasıl? Peki kiralık Kuga fiyatları nasıl? Ford Kuga ne kadar yakar ya da Kuga’nın bagajı ne kadar büyük…Bu ve benzeri soruların yanıtları Ford Kuga inceleme yazımızda. 

Ford Kuga Özellikleri ve Fiyatı 

Sınıfının en çok tercih edilenleri arasında yer alan SUV Ford modeli Kuga hakkında bilgi arayanlar ve Kuga kiralamak isteyenler için biraz araştırma yaptık. Detaylı bir Ford Kuga analizi için okumaya devam edin…

Ford Kuga hakkında analizimize Kuga tasarım özellikleri ile başlıyoruz. Ardından Kuga’nın iç mekan özellikleri, motor özellikleri ve fiyat özelliklerine bakalım…

Ford Kuga tasarım özellikleri

Tasarım konusunda en iddialı kompakt SUV seçeneklerinden biri Kuga.  iddialı tasarımı ile dünya genelinde çok tutulan Kuga, kaslı görünümü ve iri far tasarımıyla SUV sevenlerin ilgisini fazlasıyla çekiyor. Kuga, tasarım açısından sportif görünümü önemsiyor. Ayrıca arkadaki ikili egzoz çıkışı dinamizmi artırırken egzozun üstünde yer alan koruma çıtasında farklı renk kullanılması önle arkanın bütünlük içinde olmasını sağlamış. Bu arada ilk Kuga modelini hatırlayanlar bilir, bu kadar iddialı bir tasarımı yoktu. Yenilenmiş halinde bu görünüme tamamen veda etmiş olması dinamik bir Kuga sahibi olmak isteyenlerin gözünü bu yöne çevirmesini sağlayabilir.

Ford Kuga iç mekan özellikleri

Yaşam alanı oldukça geniş ve konforlu olan Kuga, diğer Ford modelleri ile ortak parçalara sahip. Aracın iç mekanındaki çoğu kumanda ve şalter ve daha fazlası, diğer Ford modellerinde de görebildiğimiz detaylar. Aracın 2690 mm’lik dingil mesafesi sayesinde önde ve arkadaki yaşam alanı oldukça geniş. Koyu renkler nedeniyle ferahlık hissi biraz az olsa da cam tavan bu olumsuzluğu gideriyor. 

Ford Kuga’nın Bagajı

Bagajı ellerimiz doluyken de ayak hareketiyle açabiliyorsunuz. Bu, yenilik değil elbette ama büyük lüks. Arkasında yolcularının tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir bagaj kapasitesine sahip olan Kuga, konfor odaklı olmasının en iyi örneğini bagajda gösteriyor. Kuga’nın bagaj kapasitesi 406 lt. 

Kuga’nın İçinde Malzeme ve İşçilik Kalitesi

İç mekanda kullanılan malzeme kalitesi açısından Kuga, 2019 yılında kendini epeyce bir üst sınıfa doğru taşıdı.Kuga’nın konsolunda kaliteli plastik malzeme kullanılmış. Konsolun alt kısımlarında sert malzemeye yer verilmiş. Parça birleşim yerlerinde işçilik seviyesinin yüksek olduğu araç, iç mekana tıkırtıların yansımamasıyla da beğeni topluyor. Kuga’nın zengin donanımı da iç mekandaki konforu artıyor.

Ford Kuga motor özellikleri

Ford Kuga’da iki tip motor sunuluyor:

 • Dizel otomatik Kuga
 • Benzinli otomatik Kuga 

120 HP güç ve 300 Nm tork üreten motor araca ihtiyaç duyduğu gücü sunma konusunda sorunsuz. İlk hareket anında biraz ağırkanlı olan motor turbo devreye girdiği anda beklenen performansı sunuyor. Powershift otomatik şanzımanla kombine edilen Kuga bu sayede konfor konusunda da çok başarılı bir model halini alıyor. 

Kuga’Nın vites geçişleri sarsıntısız ve hızlı. Yakıt tüketimi konusunda da oldukça iyi. Fabrika verisi 100 km’de ortalama 4.8 litre tüketen Kuga normal kullanım koşullarında da en fazla 6 litre ile yetiniyor. Ayrıca motorun sessiz çalışma karakteri var. Üstelik atak kullanım yaptığınız anlarda bile motor sessizliğini korumayı başarıyor.

Ford Kuga Euro NCAP’ten Kaç Yıldız Aldı?

Ford Kuga Euro NCAP çarpışma testine 2012 yılında alındı. Euro NCAP çarpışma testinden Kuga’nın aldığı puan: 5 yıldız. 

 • Yetişkin yolcu güvenliğinden yüzde 94 
 • çocuk yolcu güvenliğinden yüzde 86
 • yaya güvenliğinden yüzde 70 
 • güvenlik yardımcılarından yüzde 100 aldı. 

Ford Kuga Fiyat Özellikleri Nasıl?

Ford Kuga fiyatı 231 bin TL’den başlıyor. Kompakt SUV segmentinde yarışan Kuga’nın fiyat etiketi donanım paketine göre değişiyor. Akıllı bagaj kapağı istendiğinde 5.600TL/ metalik renk istendiğinde 1500TL fark ödemek gerekiyor. 

Kiralık Ford Kuga Fiyatları Nasıl? 

Kiralık Ford Kuga fiyatları, aracın km bilgisine, model yılına ve ilgili rent a car firmasının fiyat politikasına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca sezon – bölge gibi veriler de fiyata etki eder. Ford Kuga kiralamak için yolcu360.com üzerinden hızlı ve kolay bir biçimde araştırma yapabilirsiniz.  

Ford Kuga Teknik Özellikleri

Ford Kuga motor özellikleri, yakıt tüketimi ortalaması ve diğer detaylara bakalım. 

Ford Kuga Motor Özellikleri

 • 1.5 lt /Motor Hacmi: 1499 cc / Silindir Adedi: 4 /Maksimum Güç: 120 HP/Maksimum Tork: 300 Nm
 • 0-100 km/s Hızlanma: 12.4 sn / Maksimum Hız: 171 km/s
 • Ön frenleri: Hava kanallı disk /Arka: Disk

Ford Kuga Yakıt Tüketimi Miktarı

 • Yakıt Türü: Dizel 
 • Şehir İçi: 5.1 lt/100 km
 • Şehir Dışı: 4.6 lt
 • 100 km /Karma: 4.8 lt/100 km
 • CO2 Emisyonu: 124

Ford Kuga Boyutlar

 • Uzunluk: 4524 mm 
 • Genişlik: 1856 mm 
 • Yükseklik: 1701 mm 
 • Dingil Mesafesi: 2690 mm
Facebook Yorum

İlgili Yazılar

Trion Model H Özellikleri | En Heybetli Araba

Yolcu 360

Yeni Renault Clio Özellikleri ve Fiyatı

Yolcu360

Volvo XC40 T3 FWD Momentum İncelemesi

Yolcu360

Yorum Bırak