Yolcu360
Honda-Civic-Sedan
Araç inceleme

Dizel Otomatik Honda Civic Sedan İncelemesi

Dizel Otomatik Honda Civic Sedan çok çekici bir seçenek olmuş. 2018’in en dikkat çekeci sedan karoserlerinden biri olan Honda Civic’i inceledik. Dizel Civic sahibi olma hayalini dizel otomatik Civic seviyesine çıkaran bu son seçenek gerçekten iyi olmuş. Dizel Otomatik Honda Civic Sedan incelemesi ile aracın tasarım dili, motor özellikleri, yakıt tüketim miktarı gibi detayları gözden geçirdik. 

Dizel Otomatik Honda Civic Sedan İncelemesi

Honda-Civic-SedanDizel otomatik Honda Civic sedan testi arayanlar için çok detaylı bir incelem yaptık. Civic 2018 modelinin dizel otomatik versiyonunu teknik özellikleri açısından inceledik. İşte detaylar..

Dizel Otomatik Honda Civic Sedan İnceleme

Kompakt sedan araç segmentinde çok fazla seçenek var. Ancak hem tasarım detayları güçlü, hem marka algısı yüksek, hem iç mekanı geniş hem de dizel otomatik sedan seçeneği çok fazla yok. Bu segmentte en fazla motor seçeneğini sunan bir kaç modelden biri olan Honda Civic sedan fiyatı 160 bin TL bareminden başlıyor. Şimdi, yeni Civic dizel otomatik versiyonu teknik açıdan, fiyat açısından ve Civic yorumları açısından inceleyelim.

Honda Civic Sedan Fiyatı Nasıl?

Yukarda da bahsettiğimiz gibi Honda Civic sedan sıfır km fiyatı 60 bin Tl bareminden başlıyor. Eğer Honda Civic Sedan Elegance alacaksanız 157.600Tl, Executive alacaksanız 170 bin TL gibi rakamları gözden çıkarmanız gerek.

Honda-Civic-SedanHonda Civic Ne Kadar Satılıyor?

Bu konuda Honda Türkiye otomobil ve motosiklet sayış müdürü Serdar Akman, Otohaber dergisine bir demeç vermiş. Diyor ki;Türkiye’de 2017-2018 otomobil satışlarındaki %39’luk düşüşe rağmen Honda, pazar payını %12 arttırdı. Filo satışlarını hesaba katmazsak 2018 Ocak-Mayıs aralığında Honda Civic satışları lider.

Yeni Honda Civic Dizel Otomatik Yorumları Nasıl?

Profesyonellerin Civic dizel otomatik yorumlarına baktığımızda; dizel motorun kesinlikle daha fazla konfor sunduğunda hem fikirler. 9 ileri geleneksel tip tork konvertörü şanzımanı akıcı kılmış. Vites geçişleri çok iyi zamanlanmış. Manuel kullanımda pek çok sürücünün yaptığı hataları yapmayarak otomatik şanzımanın ayrıcalığını hissettirmiş; diyorlar.

Yeni Honda Civic Sedan Boyutlar

Aracın toplam uzunluğu 4648mm. Genişliği 1799mm ve yüksekliği 1407mm. Dingil mesafesi ise 2698mm. Depo kapasitesi 46 litre. Honda Civic sedan bagajı 519litre.

Honda Civic Sedan Ne Kadar Yakıyor?

Dizel otomatik Honda Civic sedan yakıt tüketimi ortalaması da başarılı. Pek çok yeni Civic dizel sedan kullanıcısı bu konuda aracı övmüş. Honda Civic otomatik yakıt tüketimi 46 litrelik depo ile 4,1 litre.

Dizel Otomatik Honda Civic Sedan Motor Özellikleri

Sıralı, turbo, önde ve enlemesine konumlanan motor, dizel. Silindir/subap sayısı: 4/16. Motor silindir hacmi: 1597cc. Maksimum güç: 88kW/120Hp 4000d/d.

Otomatik Dizel Civic Ne Kadar Hızlı?

Dizel otomatik Honda Civic sedan hızlanma verisi 0-100km/s: 10,7s. Maksimum hızı ise 200km/s.

Dizel otomatik Honda Civic sedan hızlanma verisi, yakıt tüketim miktarı ve motor seçenekleri ile güçlü bir seçenek olmuş. Özellikle Türkiye pazarı için çok iyi bir sedan otomobil alternatifi oluşturuyor. Dizel otomatik araba kiralamak üzere yolcu360.com üzerinden fiyat araştırması yapabilirsiniz. Kiralık otomatik Civic fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgede örneğin Ankara’da uygun fiyata kiralık dizel araç arayışında ya da İzmir Bornova araç kiralama arayışında avantajlı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Citroen C3 Aircross 1,2 Puretech EAT6 Shine İncelemesi

Yolcu360

Range Rover Velar D240 İncelemesi

Yolcu 360

DS 7 Crossback BlueHDi 180 İncelemesi

Yolcu360

Yorum Bırak