Yolcu360 Blog

Audi Dikiz Aynasını Kaldırdı!

Dikiz aynası olmayan araba olur mu? Dikiz aynası hiç olmasa ne olur ki? Audi dikiz aynasını kaldırdı! Sizde araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Audi marka bir aracı deneyimlemeye ne dersiniz? 🙂

Audi Dikiz Aynasını Kaldırdı!

Audi e-Tron modelinde dikiz aynalarını kaldırdı ve sanal dikiz aynası koydu. Uzun yıllardır, otomotiv dünyasında konuşulan, tartışılan bir konu vardı: dikiz aynaları kalsa mı? Dikiz aynaları olmaksızın ya da onların verdiği görüş olmaksızın güvenli sürüş imkansız. Ancak dikiz aynaları aracın dışında bir çıkıntı olarak bulunmak zorunda değil. Araç içindeki kameralarla bu iş yapılamaz mı?

Audi, bunu denedi. Üstelik seri üretimle uygulamaya koydu. Audi e-Tron modelinde artık dikiz aynası olmayacak. Onun yerine sanal aynalar olacak. Nasıl mı?

Araçtaki görüş açıları için kapı kolları üstüne konumlanan kameralar kullanılacak. Kameranın açısı içinde tıpkı dikiz aynası kontrolü gibi bir sistem sunulacak. Aslında dikiz aynasının konumu değişiyor sadece. Dikiz aynası aracın dışında değil içinde yer alıyor.

Dikiz aynası, araç dışında bir çıkıntı yaparak dar alanlarda sürücüyü zorlayan bir unsurdur. Ancak bu unsur aynı zamanda güvenli sürüş için elemdir. Audi’nin hayata geçirdiği bu sanal dikiz aynaları ile ufak dikiz aynası kazaları da önlenmiş olacak.

Yeni Audi A3 Sedan Özellikleri ve Fiyatı için tıklayınız.

Audi e-Tron’un sanal dikiz aynalarını beğenmeyenler var!

Bu bir ilk. Audi, aslında bu ilk olmanın handikapını göze alıyor. Alıyor ki seri üretime geçti. Ancak dikiz aynasız e-Tron’u test edenlerin bazı notları var:

  • Park etmede görüş açısı sürücünün bilgisi dışında otomatik olarak değişiyor.
  • Fotoğraf kalitesi yüksekse de ekran çok parlak ve göz alıyor.
  • Ekranlar biraz aşağıda konumlanmış.
  • Hala gelişmesi gerekiyor, şimdilik eski tarz aynalar daha güvenli.

2020 Audi RS7 İncelemesi için tıklayınız.

Araba Kiralama İşlemini Yolcu360.com Üzerinden Nasıl Yaparsınız?

  • Öncelikli olarak yolcu360.com’a girin.
  • Ana Sayfa açıldığında nereden alacaksınız butonunu görüyorsunuz hemen altında ise farklı yerde bırakmak istiyorum kutucuğu bulunuyor. Öncelikle aracı nereden kiralamak istediğinizi girin. Eğer aynı yere aracı teslim edecekseniz bu adımda başka bir işlem yapmanıza gerek yok.
  • Eğer tek yön araç kiralama yapıp aracı farklı bir yere bırakmak istiyorsanız, hemen butonun aşağısındaki farklı yerde bırakmak istiyorum kutucuğuna tıklayın. Kutucuğa tıkladıktan sonra karşınıza nerede bırakacaksınız butonu çıkacaksınız. Bu kutuya aracınızı bırakmak istediğiniz lokasyonu girin.
  • En son olarak alış ve bırakış tarihlerini de yine aynı ana sayfa üzerinde belirledikten sonra en iyi fiyata bul butonuna tıklayın.
  • Sizin için en ideal araç ve rent a car firmaları işte karşınızda! 🙂

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle