Yolcu360
Türkiye Gezi Rehberi

En Güzel Sahiller Yazı Dizisi

⏱: < 1 dk

Türkiye’nin en güzel sahilleri hangileri? Türkiye’de denize girmek için en güzel yerler nereleri? En güzel sahiller yazı dizisi ile Türkiye’nin en güzel plajlarını tanıyalım mı?

En Güzel Sahiller Yazı Dizisi

Türkiye’de denize girilecek yerler listesi yapsak bu, yaklaşık 100 farklı yeri tanıtmak anlamına gelirdi. Evet, 100 tane muhteşem sahil var bu ülkede. Yani mesela Fransa’nın en güzel sahilleri deseniz; 3 tane, İtalya’nın en güzel plajları deseniz 22 tane hatta pırıl pırıl kıyıları olsa da Yunanistan’da bile bizdeki kadar çok denize girilecek farklı alternatif yok…”Kıymetini bilelim” diyerek Türkiye’nin en güzel sahilleri yazı dizisine başlıyoruz.

Türkiye’nin En Güzel Sahilleri

yolcu360.com ekibi olarak kolay ve avantajlı bir biçimde araç kiralama hizmeti sunmak üzere sürekli yeni ofislerin online verilerini sisteme eklemek, sistemi geliştirmek üzere çalışıyoruz. Diğer yandan kiraladığınız araçla seyahat etmenin keyfini sürün istiyoruz. Bu amaçla başta ülkemiz olmak üzere her bir köşeyi tanıtacak seyahat içerikleri hazırlıyoruz.

Gerçek gezginlerin kaleminden dünyayı keşfedeceğiniz blog makaleleri paylaşıyoruz. Diğer yandan belirli bir konuda seyahat etmek isteyenler için yazı dizileri de çalışıyoruz. “Çalışıyoruz” dedik; çünkü biz, diğer bloglardan farklı olarak arama motorundan aldığımız bilgileri değil bu alanda hazırlanmış değerli akademik araştırmaları, tezleri, kitapları okuyarak size içerik sunuyoruz.

Daha önce Nilhan Aras’ın tüm dünyada gastronomi alanında değerli kaynak olarak gösterilen Gaziantep Deyince adlı kitabından yararlanarak Gaziantep’te Ne Yenir Yazı Dizisini hazırlamıştık. Şimdi de Atlas Dergisinin on farklı akademisyenler birlikte hazırladığı 50 Antik Sahil kitabından yararlanarak Türkiye’nin en güzel sahillerini tanıtmak istiyoruz.

Türkiye’nin En Güzel Plajları

Türkiye’de denize girilecek yerlerin sayısı yüzden fazla. Ama hepsi plaj değil. Bu nedenle bizim ana konumuz taşlık, kayalık ya da kumsalı olan sahiller. Edirne’nin Enez sahilinden başladık aşağıya doğru imdik ve Kastamonu’nun Cide sahilinde noktayı koyduk. Bakalım, Türkiye’de denize girmek için en güzel sahiller hangileri

 

İlgili Yazılar

İzmir’in En Güzel 5 Plajı

Yolcu 360

Adana gezi rehberi / Adana’da mutlaka yapmanız gereken 5 şey

Yolcu 360

Meram Bağları Gezisi | Meram Bağları Nerede?

Yolcu 360

Yorum Bırak