Yolcu360 Blog
lastik oteli fiyatı
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Otomotiv Haberleri > Lastik Oteli Nedir? Lastik Oteli Fiyatı 2022 Listesi

Lastik Oteli Nedir? Lastik Oteli Fiyatı 2022 Listesi

Lastik oteli fiyatları 2022 listesiyle karşınızdayız.

Araba satın alırken aklımızdaki ihtiyaçları karşılayan ve en güzel olanını almak isteriz. Kaç kilometrede ne kadar benzin yaktığı, yol tutuşu, vites tipi veya tasarımı bizim için önemli kriterler arasında. Tüm isteklerimizi bir arada bulunduran aracı satın aldıktan sonra iş bitmez.

Otonuzun periyodik bakımlarını yaptırmak, yaz dönemi yaz lastiği, kış dönemi için ise kış lastiği taktırmak hem aracımız hem de bizim için güvenli ve konforlu bir sürüş olanağı sağlar. Peki lastiklerinizi değiştirdiğiniz dönemlerde lastiklerinizi saklayabileceğiniz uygun koşullara sahip misiniz?

Lastik Oteli

kış lastiği, lastik oteli fiyatı

Mevsim değişikliklerine yakın dönemlerde pek çok araç sahibi araba lastiklerini değiştirir. Ancak oto sahipleri için bu durum biraz sıkıntılı. Çünkü çıkarılan oto lastiklerinin nerede saklanacağı sorusu akılları kurcalar. Eğer lastiklerinizi sağlamak için gerekli koşullara sahip değilseniz, işte tam olarak lastik otelleri bunun için var. Lastik otelleri, size lastikleriniz için doğru koşullar altında saklayabileceğiniz alan sunar.

Oto Lastik Saklama Koşulları Nasıl Olmalı?

Lastik Otelleri hakkında bilgi vermek gerekirse, lastiğiniz için en uygun ve doğru koşulları sağlar. Lastikler karanlık, temiz, kuru ve havalandırması olan bir alanda muhafaza edilmeli. Lastik sağlığının korunması için aşırı sıcak ve nemli bir ortamda bulunmamalı. Lastikleriniz ışığa ve suya maruz kalmamalı.

İşte lastik otelleri bu gibi hususlara dikkat ederek lastiklerinizi korur. Lastiklerinizi uygun ortamlarda saklarsanız, unutmayın ki üretim tarihinden sonra yaklaşık 10 yıl boyunca kullanabilirsiniz. Her bütçeye uygun lastik oteli fiyatları mevcut. Seçtiğiniz lastik otelinden Lastik oteli fiyat 2022 konusunda bilgi alabilirsiniz.

Yaz lastiği Takma Zamanı

kış lastiği, lastik oteli fiyatı

2020-2021 yılı için araçlarda yaz lastiği uygulaması 1 Nisan itibari ile başlamıştı. Güvenli sürüş için yaz lastiğinizi takmanızı öneririz. Yaz lastiği nasıl olmalı / Yaz lastiği ve kış lastiği arasındaki fark nedir diye merak ediyorsanız yaz lastiğinin yapısı kauçuk birleşimine ve sırt desenlerine sahip. Böylece yaz lastikleri daha sığ oyuklardan oluşur.  Yaz lastiği, hava +7 derecenin üstündeyken daha geç ısınır. Kış lastiği ise soğuk havalarda yola daha iyi tutunur ve daha çabuk ısınır.

2021-2022 Yılı Kış Lastiği Uygulaması Ne Zaman Başlayacak?

kış lastiği, lastik oteli fiyatı

Kış lastiği, havaların soğuması ile artan don olayları, yağış ve kar için özellikle tasarlanmış. Kış ayında fren mesafesini uzattığı için hem sizin hem de trafikte ki araç sahipleri için daha güvenli bir sürüş sağlar. Bu nedenle kış lastiği uygulamasına geçilmiş. Kış lastiği uygulaması zorunluluğu 2021-2022 yılı için kış lastiği takma zamanı 1 Aralık 2021ve 1 Nisan 2022 arasında.

Lastik Oteli Nerede?

kış lastiği, lastik oteli fiyatı

Bazı illerde bulunan sizin için faydalı olabileceğini düşündüğümüz lastik otelleri hakkında bilgi vermek istedik 🙂

Lastik Oteli İstanbul

Bridgestone Lastik Otel: Maslak mah atatürk oto sanayi sitesi 1.kısım 45 sk no 44, Sarıyer
Art Lastik Merkez: Gülbahar, Galata Deresi Cd. 51/B, Şişli
Anka Oto Lastik: Yakuplu, Hürriyet Blv No:37/A,  Beylikdüzü
Lastik Park: Şeyhli, Mevlana Cd. 37/A,  Pendik/İstanbul
Barış Otomotiv:  İnönü Mah. Kayışdağı Cad. 280/A Ataşehir
Keskin Otomotiv : İçerenköy Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cd. No:93 Kadıköy
Aracınızın lastiklerini değiştirdiğiniz zaman periyodik bakımda yaptırayım diyorsanız ve birkaç gün aracınızdan uzak kalacaksanız İstanbul araç kiralama, İstanbul Beşiktaş araç kiralama veya İstanbul Bostancı araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak konforlu ulaşım olanağınızı devam ettirebilirsiniz.

Lastik Oteli İzmir

Arslanoğlu Ticaret: Mithatpaşa Cd. N:48/B Narlıdere, İzmir
Aracınız için kış lastiği uygulamasına geçerken, oto check up yaptıracaksanız ve aracınızın birkaç gün için bakım da oması gerekiyorsa İzmir Alasancak araç kiralama fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Lastik Oteli Konya

Michelin – Latif Arı Otomotiv:  İhsaniye Mah, Elmalı Cd. No: 246,  Selçuklu

Continental – Erdoğanlar: Musalla Bağları, Çakırlı Cd. No:32,  Selçuklu

Araç bakım döneminde araçsız kaldım diye sıkıntı etmenize gerek yok! Çünkü Konya araç kiralama seçeneklerine göz atarak, her bütçeye uygun araç kiralama yapabilirsiniz.

lastik oteli fiyatı, siyah pegueot 508

Kayseri Lastik Oteli

Kayseri Lastik Oteli Pegasus Lastik: Tacettin Veli, Kartal Blv. No:46,  Melikgazi/Kayseri

Kayseri’ye il dışından geliyorsanız Kayseri araç kiralama ile istediğiniz oto kiralama imkanlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca Kayseri gezi rehberi kapsamında şehrin güzelliklerini keşfedebilirsiniz. 🙂

Malatya Lastik Oteli

Yurpaş Oto Lastik: Şifa, Terminal Cad. No:57/A,  Malatya Merkez

Şanlı Ticaret: Fatih Mah. Yeni Sanayi Sitesi Yeşiltepe Yolu Kömür Tevzi Kavşağı D:3-4, D:5, Hekimhan

Oto Lastik Oteli Ankara: Ankara Lastik Oteli

Prolas Profesyonel Lastik Hizmetleri: Bahçelievler, shell benzinliği içi, Emek Mahallesi, Bişkek Cd. No:99, Çankaya

Ümitköy Keyifli Oto Lastik: Çayyolu Mh., Çayyolu Köyiçi, 2661/1 Sok. No:10

Araba kullananların mutlaka bilmesi gerekenler

Yorum ekle