Yolcu360 Blog
izmir-etkinlik-takvimi-kasim-1
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > İzmir Etkinlik Takvimi Kasım 2022

İzmir Etkinlik Takvimi Kasım 2022

İzmir Kasım ayında da renkli ve canlı. Birbirinden güçlü sesleri ile müziğin vazgeçilmezleri, tiyatronun duayen isimleri hepsi İzmir Kasım etkinliklerinde sizler ile buluşuyor. 

İzmir Etkinlikleri

 • Armağan Çağlayan ile Röportaj – 25 Kasım

Türkiye’nin önemli televizyon yapımcıları arasında olan Armağan Çağlayan, YouTube kanalında da yaptığı röportajlarla da gündeme damgasını vuruyor. İşte tıpkı sosyal medyada gerçekleştirdiği bu sıradışı röportajlara şimdi sahnede devam ediyor. Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda meraklı hayranları ile bir araya gelen Armağan Çağlayan 25 Kasım günü izleyici karşısına geçiyor. Saat 20.30’da gerçekleşecek olan bu etkinlik için şimdiden biletleri araştırmanızı öneriyoruz. 

İzmir Konserleri

izmir-etkinlik-takvimi-kasim-2.jpg

Kulaklarımızın pasını silecek birbirinden ünlü isimlerin bir araya geldiği İzmir konserleri bizleri bekliyor. 

 • Karsu – 3 Kasım

Kariyerinde emin adımlarla ilerleyen dünyaca ünlü sanatçımız Karsu, yeni şarkılarını sevenleri ile söylemeye geliyor. İzmirli müzik severlerin beğenisine sunacağı yeni ezgiler ile unutulmaz bir gece yaşatacak gibi gözüküyor. 3 Kasım saat 21.00’da İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde benzersiz bir konser vermeye geliyor. 

 • 90’lar Gecesi – 5 Kasım

Unutulmaz şarkıları, sıradışı moda anlayışı ile özlediğimiz 90’lar rüzgarı İzmir’de esiyor. Dönemin unutulmaz isimlerinin bir araya geldiği 90’lar Gecesi’nde gönlünüzce eğlenmek için biletler tükenmeden alın. Sibel Alaş’tan, Reyhan Karaca’ya; Ümit Sayın’dan, Jale kulağınızın pasını silecek tüm isimler sizleri bekliyor. 5 Kasım saat 22.00’da başlayacak olan müzik dolu eğlence için sizleri Ooze Venue’ye davet ediyoruz. 

 • No Land ve Peyk – 11 Kasım

İran, Azeri ve Türk kültürünü bir araya getiren benzersiz bir grup. Farklı coğrafyaları temsil ediyor olmaları sebebi ile No Land (Ülkesiz) ismini tercih etmeleri de muazzam bir detay. Türk rock müziği denilince akıllara gelen isimlerden biri olan Peyk ile No Land, İzmir kasım konserlerinde sahne alıyor. Bu benzersiz ikilinin konseri Ooze Venue’de 11 Kasım saat 21.00’da başlayacak. 

 • Manuş Baba – 12 Kasım

Ahmed Arif’in benzersiz şiirini ezgileştiren isim Manuş Baba, İzmirli hayranları ile buluşuyor. “Dağlarına bahar gelmiş memleketimin.” diyerek içimizi umutla dolduran Manuş Baba 12 Kasım saat 21.00’da sizleri sesiyle büyülemeye geliyor. Ooze Venue’ede gerçekleşecek olan konsere tüm duygulu kalpler davetlidir. 

 • Hakan Şensoy ve Kandemir Basmacıoğlu – 7 Kasım

Orkestra şefi olarak tanıdığımız Hakan Şensoy kemanı, Kandemir Basmacıoğlu ise piyanosu ile sahneye çıkıyor. 7 Kasım Pazartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirecekleri resitalde sevenleri ile buluşuyor. Kusursuz bir program hazırlayan ekip, içerisinde eserlerini ilk kez İzmir’de seslendirecekleri parçalar da yer alıyor. 

 • Levent Yüksel – 12 Kasım

“Zalim senin Allahın yok mu?” diyerek yüreklerimizi yakan o ses. Levent Yüksel, hüzünlü vedaların anlatıcısı, aşkın en yoğun haline tanık sanatçı. 12 Kasım saat 21.00’da Sold Out Performance Hall’de sahneye çıkıyor. En beğenilen parçalarını siz değerli konukları için seslendiriyor. 

 • Zakkum – 9 Kasım

Dostlar ile bir araya gelip şöyle bir keyiflenirken hep Zakkum dinlenir. “Anason kokarken sofralar”, “Ben ne yangınlar gördüm hiçbiri öldürmedi.” diyerek İzmir Kasım aktivitelerinde adından söz ettirmeye geliyor. 19 Kasım günü Sold Out Performance Hall’de sahneye çıkacak olan ekibin hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Cumartesi günü, saat 21.00 için bir an önce biletlerinizi almanızı tavsiye ediyoruz.

 • Madrigal – 25 Kasım

“Seni Dert Etmeler” şarkısı ile genç nesillerin yeni gözdesi Madrigal. 25 Kasım Cuma günü İzmir konserlerinde sahneye çıkıyor. 22.30’da başlayacak olan konser Ooze Venue’de gerçekleşecek. Sevenleri ile buluşacak olan Madrigal konseri için biletler tükenmeden acele etmenizi tavsiye ediyoruz.

 • Adamlar – 25 Kasım

Adamlar ekibini hepimiz çok sevdik. Türk Edebiyatı’nın usta isimlerinden esinlendikleri şarkı sözleri ile gönlümüzde tahta sahip oldular. Orhan Pamuk’tan Kara Kitap, Turgut Uyar’ın şiirleri, Yusuf Atılgan’dan Aylak Adam gibi usta yazarlar yollarına ışık tutuyor. 25 Kasım günü Hangout PSM’de sahneye çıkacak olan grup için bir an önce biletlerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Saat 22.00’da başlayacak olan konsere geç kalmayın. 😉 

 • Dolu Kadehi Ters Tut – 5 Kasım

2014 yılında kurulan grup günümüzün sevilen şarkılarına imza atıyor. İlk albümleri “Polonya’nın Başı Belada” ile müzik dünyasına giriş yapan Dolu Kadehi Ter Tut ekibini hepimiz çok sevdik. Nitekim kısa sürede en çok dinlenen projelerinden biri olmayı başardı. Kendi adlarını taşıyan ilk albümleri “DKTT” ise 19 Mart 2021’de müzik marketlerde yerini aldı. “Yapma N’olursun”, “Hiç İyi Değilim”, “Gitme” gibi şarkıları ile bilinen grup alternatif rock müziğe yön veriyor. 5 Kasım günü İzmir konserlerinde sahneye çıkacak olan Dolu Kadehi Ters Tut, İzmirli sevenleri ile bir araya geliyor. Konser saat 22.00’da Hang Out PSM’de başlayacak. 

 • Yaşar – 18 Kasım

“Bilmem hatırlar mısın? Gözlerim ne renkti?” diyerek “Kumralım” şarkısı ile akıllara kazınan Yaşar, adeta 90’lardan fırlamışçasına geliyor. Türk pop müziğinin yaşayan efsanesi Yaşar tıpkı ilk günkü sıcaklığı ile bizleri neşelendirmeye geliyor. 18 Kasım saat 21.00’da sahne alacak olan Yaşar’ı Sold Out Performance Hall’de keyifle dinleyebilirsiniz. 

İzmir Tiyatroları

izmir-etkinlik-takvimi-kasim.jpg

 • Burda Olan Burda Kalır – 2 Kasım

Can Yılmaz ve Zafer Algöz’ün YouTube kanalı üzerinden sevenleri ile buluştuğu bir organizasyon. Aynı ad ile şimdi stand up gösterisine dönüşüyor. “Burda Olan Burda Kalır” diyerek İzmir etkinliklerinde adından söz ettirmeyi başarıyor. Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda sahneye çıkacak olan ikili için şimdiden biletler tükenmeye başladı. 2 Kasım saat 21.00’da gerçekleşecek olan bu eğlenceli stand-up gösterisini kaçırmayın. 

 • Sunay Akın İle Yüz Yüze – 16 Kasım

Modern tiyatronun tek kişilik dev kadrosu Sunay Akın. Kültürümüzün unutulmaya yüz tutmuş değerlerini bilginin ışığında sizlere tasvir ediyor. Anlatımlar, hikayeler, şiirler derken uzun soluklu bir gece sizleri bekliyor. Diksiyonuna aşık olduğumuz Sunay Akın İzmirli konukları için sahneye çıkıyor. Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda gerçekleşecek olan gösteri saat 20.30’da başlayacak. Bizden söylemesi 16 Kasım günü kimselere söz vermeyin. 

 • Ağaçlar Ayakta Ölür – 17 Kasım

Çocuklarını bir uçak kazasında kaybetmiş olan bir aileden geriye kalan tek şeyleri torunlarıdır. Ancak, geleneklerine bağlı olan dede katı kurallıdır. Hırsızlık yapan torununu yakalayan dede, artık torunu ile bağlarını kopartır. Nevra Serezli’nin oynadığı “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunu ile tüm bu gerçekler gözler önüne seriliyor. 17 Kasım Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda gerçekleşecek olan etkinlik için İzmirliler çok heyecanlı. Saat 20.30’da izleyici karşısına geçecek olan ünlü sanatçılar eşliğinde keyifli bir akşam geçireceksiniz.

 • Piraye – 20 Kasım

Nazım Hikmet’in büyük aşkı, ölümsüz sevdası Piraye seyirci ile buluşuyor. 1933’ten 1950’ye kadar geçen hapishane yıllarında Piraye’ye olan aşkını kalem kalem satırlara döktüğü mektuplardan alıntılar yapılıyor. Nazım yazdı Piraye ağladı. Nazım yazdı Piraye aşkından soldu gitti. Sevginin en saf haliydi onlarınki. Aşkın belki de en duru halini satırlarında işledi. İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde ölümsüz aşka tanıklık etmeye davet ediyoruz. 20 Kasım saat 20.30’da gerçekleşecek olan Piraye oyununa sizler de davetlisiniz. Yüzyıllık aşkın şahidi olmak isterseniz sizleri de bekleriz. 

 • Sır Oyunu – 12 Kasım

Fransa başta olmak üzere pek çok ülkede beğeni toplayan Cesar Ödüllü Alexandre De La Patelliere & Matthieu Delaporte’nin yazdığı “Le Pronom” uyarlaması olarak perdeye geliyor. Sır Oyunu’nun başrollerinde Tayanç Ayaydın, Emel Çölgeçen, Anıl Çelik, Tolga Güleç ve Şeyma Gökçe Cengiz oynuyor. 12 Kasım günü, saat 20.30’da gerçekleşecek olan tiyatro İzmir Kasım aktivitelerinden biri. Dram ve durum komedisinin harmanlandığı tiyatroda; aileye, aşka ve dostluğa dair her şeyi bulmak mümkün. Sıradan bir aile yemeğinde gelişen sıra dışı olaylar, zamansız ortaya saçılan itiraflar derken ardından yükselen tansiyonla birlikte yaşanan absürtlükleri konu alıyor. Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda şimdiden yerinizi ayırmanızda fayda var.

 • Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – 20 Kasım

 Stefan Zweig’ın ölümsüz eseri “Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu” adlı romanı İzmir tiyatrolarında yerini alıyor. 20 Kasım günü, saat 17.00’da gerçekleşecek olan bu muhteşem performans, Çağdaş Serter tarafından sahnelere taşınıyor. İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde sizleri bekliyor. 

 • Cervantes Don Kişot’u Arıyor – 12 Kasım

Artık yaratıcılığını kaybeden bir yazarın tükenmenin eşiğine geldiği süreci işliyor. Nitekim akıl sağlığını yitiren yazar akıl hastanesine kaldırılıyor. Burada tanıştığı bir hasta sayesinde içinde bulunduğu psikolojik travma onun için problem olmaktan çıkıyor. Dram türünde bir eser olan Cervantes Don Kişot’u Arıyor 12 Kasım günü Tiyatro Arge Sahnesi’nde İzmirli sanat severler ile buluşuyor. 

 • Karlar Ülkesi Buz Dağları – 6 Kasım

Hayal güçlerimizi zenginleştirmenin ve insan fikirlerinin ne kadar imkansız olursa olsun çok güçlü olduğunu dile getiriyor. Doğada bulunan ağaçlardan, denizlere hayatın tüm parçasının yegane bir güzellik olduğunu ve asla zarar verilmemesi gerektiğine vurgu yapılıyor. Bilge Topal, Can Yücel, Çelen Genç’in sahneyi paylaştığı Karlar Ülkesi Buz Dağları, İzmir etkinlikleri listesinde yerini alıyor. 6 Kasım saat 17.00’da gerçekleşecek olan oyun Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda sanat severler ile bir araya geliyor. 

 

İzmir Etkinlik Takvimi Aralık 2022

Birbirinden Keyifli İzmir Etkinlikleri İçin Kiralık Araç Mı Arıyorsunuz?

İzmir araç kiralama seçeneklerinde birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Yorum ekle