Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Bursa Etkinlik Takvimi Kasım 2022

Bursa Etkinlik Takvimi Kasım 2022

Bursa’da yaşıyorsanız çok şanslısınız. Bursa Kasım 2022 etkinlik takvimi ile karşınızdayız.

Kasım Ayında Bursa’daki Etkinlikler

bursa-etkinlik-takvimi-kasim-2

Eğlenceli vakit geçirirken yeni bilgiler öğrenebileceğiniz, farklı dünyalara keşfe çıkacağınız Bursa Kasım aktivitelerini sizler için araştırdık.

 • Armağan Çağlayan ile Size Anlatacaklarım Var – 1 Kasım

Son günlerde Türkiye’de epey popüler olan yapımı Armağan Çağlayan’a ait olan bir etkinlikle karşınızdayız. YouTube kanalında gerçekleştirdiği “Size Anlatacaklarım Var” gösteri sayesinde milyonları etkisi altına almayı başardı. Şimdi ise sosyal medyadan gerçekleştirdiği bu sıra dışı röportajları sahneye taşıyor. 1 Kasım saat 20.30’da başlayacak olan gösteri Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. 

 • Yasemin Sakallıoğlu – 8 Kasım

Genellikle sosyal medyada yaptığı tiplemeler ile tanıdığımız Yasemin Sakallıoğlu şimdi Bursalı seyircisi ile bir araya geliyor. Genç komedyen kadın-erkek ilişkilerini ve aile bağlarını komedi çerçevesinde ele alıyor. İlişkilerdeki psikolojik yansımaları çarpıcı bir dille ele alarak tüm gerçekleri gözler önüne seriyor. Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda gerçekleşecek olan tek kişilik Yasemin Sakallıoğlu gösterisi 8 Kasım günü, saat 21.00’da başlayacak. 

 • Bursa 3. Kitap Fuarı – 18-27 Kasım

Bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan Bursa Kitap Fuarı 18-27 Kasım tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile hazırlanan kitap fuarı Bursa etkinlikleri arasında yerini alıyor. Her gün sabah 10.00’da açılan fuar akşam 20.00 itibari ile son bulacak. Çeşitli yazarların ve yayınevi temsilcilerinin de katılım gerçekleştireceği Bursa 3.Kitap Fuarı’nı ziyaret etmelisiniz. 

 • Cemal Nadir Karikatür Sergisi – 10 Kasım’a Kadar

Karikatür sanatçılarından biri olan Cemal Nadir’in sergisi 10 Kasım’a kadar ziyaretçilerini bekliyor. Mizahın en güzel yansıması olan karikatürleri ile bizlerde ufak da olsa bir tebessüm bırakıyor. Bursa etkinliklerinden olan sergi Nazım Hikmet Kültür Evi’nde tüm sanat severleri bekliyor. 

 • Nazif’in Düğmeleri 

Hayatımızda ufacık bir yer kaplayan ama zaman zaman da büyük bir öneme sahip olan düğmelerin hikayesi. Balkanlardan Bursa’ya kadar uzanan yaşanmışlık dolu bir serüveni dile getiriyor. 4.000 adet düğmenin bulunduğu Nazif’in Düğmeleri sergisi 1 Nisan 2023’e kadar sizleri bekliyor. Metalden, ahşaba; deriden, sedefe kadar akıl almaz pek çok farklı malzemeden üretilen düğmeler burada sergileniyor. Bunun yanı sıra her düğmenin hikayesinin yer aldığı bölümler de var. Bursa Kent Müzesi’nde gerçekleşecek olan bu etkinlik için sabırsızlanıyoruz. 

Bursa Konserleri Kasım 2022

bursa-etkinlik-takvimi-kasim-1.jpg

Kasım ayını Bursa duygusal şarkılar eşliğinde karşılıyor. Bursa konserleri ile sonbahara merhaba diyoruz.

 • Bülent Ortaçgil ve Hüsnü Arkan – 5 Kasım

Yılların eskitemediği usta sanatçı Bülent Ortaçgil, dillerden düşmeyen besteleri ile Bursa konserlerinde sahneye çıkıyor. Aynı zamanda kendisine Hüsnü Arkan’ın benzersiz tınıları da eşlik ediyor. 5 Kasım saat 19.30’da Milyon Performance Hall Bursa’da gerçekleşecek olan konsere hepiniz davetlisiniz.

 • Rubato – 5 Kasım

Rubato sevilen şarkılarını Bursalılar ile seslendirmeye geliyor. 5 Kasım akşamı saat 21.00’da duygu yüklü şarkılara eşlik etmek isterseniz sizleri Bursa Jolly Joker’e bekleriz.

 • Emre Aydın – 11 Kasım

“Git, gideceksen bekleme.” dedi nefretimizi dile getirdi; “Bu kez anladım. Kuru dallardan yapma bir köprüden geçiyorum.” dedi tedirginliğimizi ve üzüntümüzü dile getirdi. Genellikle aşk şarkıları ile tanıdığımız Emre Aydın, gençlik duygularımıza tercüman oldu. 11 Kasım saat 21.00’da Bursa’da sevenleri ile bir araya geliyor. Tüm gece içinizdeki yüklü duyguları gökyüzüne haykırmak isterseniz sizleri Bursa Jolly Joker’e bekliyoruz. 

 • Berkay – 11 Kasım

Şimdiye kadar Berkay konserine gitmediyseniz, mutlaka gitmenizi tavsiye ediyoruz. Enerjisi, hareketli sahne performansları ve dillere pelesenk olmuş şarkıları ile 11 Kasım günü Berkay şehrinize geliyor. Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda gerçekleşecek olan konser açılışı saati ise 21.15. 

 • Hakan Altun – 12 Kasım

Duygusal şarkıların, aşkın prensi Hakan Altun, Bursalı hayranları ile buluşuyor. “Telefonun başında çaresiz bekliyorum.” şarkı sözleri ile akıllara kazınan Hakan Altun 12 Kasım saat 21.00’da Jolly Joker Bursa’da sahneye çıkıyor. En duygusal parçalarını sizler için seslendiriyor.

 • Karsu – 13 Kasım

Kariyeri basamaklarını hızla tırmanan Karsu, Bursa Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda sizlerle buluşuyor. Dünya çapında nam salmış sanatçımız Karsu, yeni şarkılarını sevenleri ile söylemeye geliyor. 13 Kasım saat 20.00’da gerçekleşecek olan konser için şimdiden biletlerinizi almanızda fayda var.

 • Mark Eliyahu – 16 Kasım

Hepimiz Cem Adrian ile gerçekleştirdiği muhteşem düeti “Kül” ile tanıdık onu. Yüreklere dokunan ezgileri ile bizi alıp, götürdü. Mark Eliyahu, dünyaca ünlü tar ustası ve müzikolog olan Piris Eliyahu’nun oğlu. 16 Kasım günü Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda sizlere harika bir gece yaşatmaya geliyor. Saat 20.00’da başlayacak olan konser için biletler şimdiden satışa çıktı.

 • Gökhan Türkmen – 18 Kasım

“Şimdi çatı katında inziva vakti.” dedi ve bir anda tüm Türkiye’nin en çok dinlediği şarkılardan biri olmayı başardı. Şimdi sevilen şarkılarını hayranları ile seslendirmek için Bursa’ya geliyor. 18 Kasım saat 21.30’da Milyon Performance Hall’de sahneye çıkacak olan Gökhan Türkmen’i yakından dinlemek için hepiniz davetlisiniz.

 • 90’lar Gecesi – 19 Kasım

Yılların eskitemediği şarkıları ve sıra dışı dansları ile özlediğimiz 90’lar rüzgarı Bursa’da esiyor. Döneme damgasını vuran isimlerin bir araya geldiği 90’lar Gecesi’nde gönlünüzce eğlenmek için biletler tükenmeden alın. Sibel Alaş’tan, Reyhan Karaca’ya; Ümit Sayın’dan, Jale kulağınızın pasını silecek ve sizleri 90’lara alıp, götürecekler. tüm isimler sizleri bekliyor. 19 Kasım saat 22.00’da başlayacak olan müzik dolu eğlence için sizleri Milyon Performance Hall’e davet ediyoruz. 

 • Seksendört – 25 Kasım

Pek çoğumuzun gençlik döneminde tanıştığı meşhur Seksendört grubu Bursa’ya geliyor. 1999 yılında müzik hayatına giriş yapan Seksendört kısa zamanda müzik dünyasında adından söz ettirmeyi başarıyor. Nitekim “Ölürüm Hasretinle” şarkısını hala büyük bir keyifle dinliyoruz. 25 Kasım akşamı saat 21.00’da Jolly Joker Bursa’da sevenleri ile buluşuyor. 

 

Bursa Tiyatroları Kasım 2022

bursa-etkinlik-takvimi-kasim

7’den 70’e herkesi etkisi altına alan Bursa tiyatrolarından Kasım etkinlikleri içerisinde sizlere bahsedelim.

 • Kraliçe Shakespeare – 1 Kasım

Ataerkil toplum yapısında yaşamaya çalışan kadının sıkışmışlığını işliyor. Bir taraftan dini söylemler bir taraftan gelenekler derken kadının her geçen gün çöküşü işleniyor. Nitekim bu anlatımda Kraliçe I. Elizabeth üzerinden Shakespeare alıntıları yapılıyor. 1 Kasım saat 20.30’da gerçekleşecek olan oyunda kadının varoluşu anlatılıyor. Bursa Akademik Odalar Birliği’nde gösterime girecek olan eser Shakespeare’nin eserlerine de vurgu yapıyor. 

 • Sır – 2 Kasım

Pek çok uluslararası ödüle layık görülen Sır oyunu şimdi Bursa’ya geliyor. Tiyatro severlerin ilgi ile takip ettiği gösterilerden biri olan oyun için biletlerinizi şimdiden alın. 2 Kasım saat 20.30’da perdelenecek olan Sır oyununa hepiniz davetlisiniz. Tayanç Ayaydın, Tolga Güleç, Şeyma Gökçe Cengiz, Anıl Çelik ve Emel Gölgeçen’in başrollerini paylaştığı eser Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde sizleri bekliyor. 

 • Anne – 5 Kasım

Fransız yazar Floran Zeller’ın yazdığı Anne oyunu sahneye taşınıyor. Nitekim yazarın “Baba”, “Oğul” isimli kitaplar da serinin diğer kitapları olarak karşımıza çıkıyor. Modern aile yapısında annenin üstlendiği rolü ele alıyor. Ataerkil aile yapısı içerisinde annenin hayatının  yok oluşunu anlatıyor. Kadının varoluşsal problemlerinin tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren bu eser bir kez daha hayatı sorgulamamıza sebep oluyor. Oscar ödüllü Floran Zeller’ın kaleme aldığı hayat mücadelesi bizleri derinden etkilemeyi başarıyor. Dünyanın hemen hemen her yerinde derin yankı uyandıran Anne, 5 Kasım saat 20.30’da Bursa’da izleyici karşısına çıkıyor. Bursa Akademik Odalar Birliği’nde gerçekleşecek olan bu benzersiz oyunu sakın kaçırmayın. 

 • Mahşer-i Çümbüş – 9 Kasım

Modern doğaçlama tiyatrosunun öncüsü olarak nitelendirebileceğimiz Mahşer-i Cümbüş ekibi 9 Kasım günü Bursa’ya geliyor. Saat 20.30’da başlayacak olan kahkaha tufanı Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde sergilenecek. Eğlenceli ve bol kahkahalı bir gece geçirmek istiyorsanız şimdiden yerlerinizi ayırtmalısınız.

 • Ölü Ozanlar Derneği – 27 Kasım

Dünyaca ünlü Amerikalı yazar N. H. Kleinbaum’un benzersiz eserinden Ölü Ozanlar Derneği. Ergenlik çağına ayak basan birkaç gencin maceralarını ele alıyor. Yatılı okulda geçen hayatları, okul ve ailelerin baskıları ile dayanılmaz bir hal alıyor. Genç yaştaki beyinlere yüklenen yüksek başarı beklentisi onları daha da etkisi altına alıyor. 27 Kasım günü Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan bu etkinliği kaçırmayın. Saat 20.00’de başlayacak olan Bursa tiyatrolarından Ölü Ozanlar Derneği için biletlerinizi şimdiden almayı unutmayın.

Birbirinden Keyifli Bursa Etkinlikleri İçin Kiralık Araç Mı Arıyorsunuz?

Bursa araç kiralama seçeneklerinde birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

 

Yorum ekle