Yolcu360
2018 TESLA Satış Rakamları Açıklandı
Otomotiv Haberleri

Elektrikli Otomobillere Yeni Pil Teknolojisi

⏱: 2 dk

Elektrikli otomobillere yeni pil teknolojisi çok önemli. Diğer yandan elektrikli araç teknolojisi gelişmeye öyle açık ki onun ulaşacağı noktaları hayal bile edemiyoruz. Bugün için menzil ve batarya ağırlığı en büyük engeller. Elbette şarj istasyonu sayısının yetersizliği, seri üretimin az olması gibi engeller de var. Diğer yandan bahsettiğimiz gibi elektrikli araçlar için sürekli yeni haberler geliyor. Bunlardan biri de yeni pil tasarımı. Haberin detayları şöyle…

Elektrikli Otomobillere Yeni Pil Teknolojisi

TESLA markası, elektrikli otomobiller için öncü oldu. Aslında TESLA ilk elektrikli otomobilleri üretmedi ama bu işi markalaştıran o oldu. Bugün Mercedes, BMW, Volvo, Audi ve daha pek çok maka elektrikli otomobil üretiyor. Ancak elektrikli otomobillerin menzilleri hala yeterli değil. 400km menzil maalesef yeterli güveni sunamıyor.

Innolith AG şirketi, geçtiğimiz aylarda 1.000 Wh kg özellikte bir pil geliştirdi.  1.000 Wh kg şarj edilebilir pil, bugün hiç bir elektrikli aracın ulaşamadığı bir menzil demek. Bu da söz konusu bataryaya sahip araçların menzil sorununu aşması anlamına geliyor.

Menzil sorunu çözüldüğünde elektrikli otomobillerin önündeki tek güçlü engel de kalkacaktır.

 Elektrikli otomobil satışları katlanarak artıyor yazısı için tıklayınız.

Araç Kiralama İşlemini Yolcu360.com Üzerinden Nasıl Yaparsınız?

  • Öncelikli olarak yolcu360.com’a girin.
  • Ana Sayfa açıldığında nereden alacaksınız butonunu görüyorsunuz hemen altında ise farklı yerde bırakmak istiyorum kutucuğu bulunuyor. Öncelikle aracı nereden kiralamak istediğinizi girin. Eğer aynı yere aracı teslim edecekseniz bu adımda başka bir işlem yapmanıza gerek yok.
  • Eğer tek yön araç kiralama yapıp aracı farklı bir yere bırakmak istiyorsanız, hemen butonun aşağısındaki farklı yerde bırakmak istiyorum kutucuğuna tıklayın. Kutucuğa tıkladıktan sonra karşınıza nerede bırakacaksınız butonu çıkacaksınız. Bu kutuya aracınızı bırakmak istediğiniz lokasyonu girin.
  • En son olarak alış ve bırakış tarihlerini de yine aynı ana sayfa üzerinde belirledikten sonra en iyi fiyata bul butonuna tıklayın.
  • Sizin için en ideal araç ve rent a car firmaları işte karşınızda! 🙂

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İlgili Yazılar

Araç Kiralama Şirketi Kurmak: Rent a Car Şirketi Nasıl Kurulur?

Yolcu360

Elektrikli Araba Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Çalışırlar?

Felat Delibalta

Çip Krizi Nedir? 

Felat Delibalta

Yorum Bırak