Yolcu360 Blog
Pırlanta Plajı
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Çeşme’nin En Güzel Plajları

Çeşme’nin En Güzel Plajları

En iyi 6 Çeşme Plajı Listesi: Çeşmenin en güzel plajları hangileri sorusuna yanıt veren her Çeşmeli, Altınkum, Ildır, Pırlanta, Ayayorgi gibi plajları sıralar. Bu plajları bu kadar çekici yapansa mavi bayraklı kumsalları ve berrak suları

Çeşme’nin en güzel plajları hangileri? Çeşme gezisine çıkınca hangi plajları tercih etmeli? Çeşme’de denize girilecek yerler içinde en iyi plajlar hangileri? Çeşme’de nerede denize girmeli? Çeşmenin en güzel plajlarını listeledik…

Çeşme’nin En Güzel Plajları

Önce Arabayla Ege Turu Rotası içeriğimize bir bakın!

Çeşme, yaz aylarında ki ziyaretçi sayısı ile İzmir’in göz bebeğidir. Tam bir yaz turizmi devi olan Çeşme, birçok ünlü ismi de kendine çekmektedir. Mavi bayraklı plajları, doğası, kumrusu ve sayılamayacak pek çok güzelliğiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakmayı başardı. Sessizlik arayanlar için koyları, daha hareketli zaman geçirmek isteyenler için gece hayatı da oldukça popüler. Gerek ücretli gerek ücretsiz çok fazla plaj seçeneği sunan Çeşme’nin en güzel plajları listesi şöyle…

Çeşme Ilıca Plajı1- Ilıca Plajı

Ilıca, Çeşme denince akla gelen ilk plaj. Çeşme’nin diğer plajlarına göre suyu daha sıcak ve dalgalı. Plajın kumu ise o kadar yumuşak ki üzerinde dolaşmak bile terapi etkisi yaratabilir. Dilerseniz sadece havlunuzu serip keyfini çıkartabilir ya da ücretli şezlonglardan yararlanabilirsiniz. Çevresinde birçok işletme de bulunduran Ilıca -Çeşme arası 8 km. Ilıca – İzmir Merkez arası 81 km.

Pırlanta Plajı2- Pırlanta Plajı

Sabit bir şekilde esen rüzgârı ve dalgalı bir yapısı olan plaj, en çok sörf yapanlar tarafından rağbet görüyor. Adı pırlanta gibi parlayan kumundan geliyor. SIT alanı olmasından dolayı el değmemiş bir güzelliğe sahip. Denizi 250 metre boyunca uzanıyor ve son zamanlarda uçurtma sörfü (Kitesurf) yapanların sıklıkla uğradığı yer olmayı başarıyor. Çiftlikköy’de bulunan Pırlanta Plajı, İzmir’e 94 km uzaklıkta yer alıyor.

3- Altınkum Plajı

Altınkum Plajı, Çeşme Yarımadası’nın güneyinde bulunuyor. 3 kilometre boyunca uzanan altın renkli sahil şeridine sahip. Suyu soğuk olan bu plaj havanın sıcaklığından bunalıp ferahlamak için iyi bir seçenek olabilir. Rüzgâra ters yönde kaldığı için denizi dalgasız ve pürüzsüz. Deniz gözlüğü takmadan denizin dibini görebileceğiniz kadar da berrak. Plaj Çeşme’ye 10 km uzaklıkta. İzmir Merkez’e olan uzaklığı ise 95 km.

Ayayorgi4- Ayayorgi Koyu

Bu koy çevresinde çok fazla beach club ve gece kulübü bulundurmaktadır. Eğlenmek isteyen tatilciler için Çeşme’nin en uygun koyu denebilir. Gündüzleri beach club olarak çalışan mekânlar, geceleri kulüp olarak devam ediyor. Güneşlenirken aynı zamanda müzikte olsun eğlencede diyenler için ilk tercih edilen koy Ayayorgi Koy’u. Ayayorgi Çeşme’ye sadece 1 km uzaklıkta. İzmir Merkez’e olan uzaklığı ise 90 km.

Boyalık Plajı5- Boyalık Koyu

Çeşme’nin en çok turist çeken koylarından biridir. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda sahil şeridiyle Çeşme Yarımadası’nın kuzeyinde yer alır. Suyun sıcaklığından dolayı Ilıca Plajı ile karşılaştırılır Boyalık Koyu. Yanı başında bulunan işletmeler ve kamp alanlarıyla oldukça fazla tercih edilmekte. Çeşme’ye 4 km, İzmir Merkez’e 83 km uzaklıkta.

Kocakarı Plajı6- Kocakarı Plajı

Kocakarı Plajı Çeşme’nin popüler plajlarından değil fakat gidenlerin çok sevdiği sessiz sakin bir plaj. Suyunun berraklığıyla bilinir. Özellikle Mayıs ve Haziran aylarında ayrı bir güzel olduğu söylenir. Dalyan’da bulunan plaj Çeşme’ye 5 km uzaklıkta.

 

Yorum ekle