Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Ankara Etkinlik Takvimi Kasım 2022

Ankara Etkinlik Takvimi Kasım 2022

Ankara Kasım ayı bir başka renkli. Sonbaharı coşkuyla karşılayan şehirde birbirinden eğlenceli aktiviteler sizleri bekliyor. Karşınızda Ankara etkinlik takvimi Kasım 2022!

Ankara Etkinlikleri

Ankara etkinlikleri Kasım ayında da hız kesmeden devam ediyor. Özellikle çocukları yakından düşünen birbirinden keyifli etkinlik minik canları bekliyor. 

 • Ankara Çocuk Şenliği

ankara-etkinlik-takvimi-kasim.webp

20 Kasım saat 11.00 itibari ile başlayacak olan Ankara Çocuk Şenliği minik dostlarını bekliyor. Şirinler, Elsa ve Pinokyo başta olmak üzere daha pek çok çocuklar favori çizgi karakterleri ile buluşuyor. Eğlendirirken öğreten şenlik Ankara kasım aktivitelerinden biri. Yenimahalle Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleşecek olan gösteriler için çocuklarınıza şimdiden yer ayırmanızı tavsiye ediyoruz. 

Ankara Konserleri

ankara-etkinlik-takvimi-kasim-1

Ankara’nın serin akşamlarına ne iyi gelir? Elbette içimizi ısıtacak sıcacık konserleri. İşte eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Kasım ayı Ankara konserleri listemiz.

 • Grup Seksendört – 5 Kasım

Hepimizin gençlik döneminden duymaya alışık olduğu meşhur Seksendört şarkıları geliyor. 1999 yılında müzik hayatına başlayan Seksendört kısa zamanda müzik dünyasında adından söz ettirmeyi başarıyor. Özellikle “Ölürüm Hasretinle” şarkısı büyük yankı uyandırıyor. 5 Kasım akşamı saat 21.00’da Ankara Milyon Performance Hall’de sevenleri ile buluşuyor. 

 • Eda Baba – 9 Kasım

Ahmet Kaya’dan “Bir ince pusudayım.” diyerek başladı müzik hayatına. Youtube’da yayınladığı cover’lar ile tanıdık onu. “Her şey seninle güzel.” dedi ve milyonların kalbini kazanmayı başardı. 9 Kasım günü IF Performance Hall’de Ankaralı sevenlerini bekliyor. Saat 21.00’da başlayacak olan müzik ziyafeti için şimdiden biletlerinizi almayı öneriyoruz. 

 • 90’lar Türkçe Pop Partisi – 5 Kasım

“İşte kuzu kuzu geldim.”, “Aya benzer yüreğim.” “Zalim ocağında sevdam ağlıyor.” demeden 90’lar Türkçe pop gecesinden bahsedemeyiz öyle değil mi? Ne kadar çok özledik 90’ları. Tarkan’ı, Çelik’i ve daha nice güçlü sesi. O halde size müjde! Ankara kasım ayında 90’lar Türkçe pop partisinde geçmişi yaşıyoruz. IF Performance Hall’de 5 Kasım Cumartesi saat 21.00 itibari ile başlayacak olan 90’lar Türkçe Pop Partisi her Cumartesi sizleri bekliyor. Renkli kıyafetler, hareketli müzikler kısacası 90’lara ait her şey burada. Kasım ayı boyunca devam edecek olan bu benzersiz partiyi kaçırmamalısınız. 

 • Karsu – 9 Kasım

Hollandalı sanatçıyı aslına bakarsanız biraz geç tanıdık. Kendisi oldukça başarılı bir şarkıcı. Aynı zamanda şarkı yazarı ve piyanist. Müzik hayatı babasının restoranında müşterilere piyano çalarak başladı. Yıllar sonra adını New York’ta duyuran Karsu’nun adeta geleceği değişti. 2010 yılında ilk albümünü çıkaran yetenekli sanatçı geçtiğimiz yıllar içerisinde de 3 albüm çıkardı. 2019 yılı itibari ile yayınladığı son albümü “Karsu” ile dünya turnesine çıkan güzel şarkıcı 9 Kasım saat 20.30’da Congresium’da Ankaralı sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Biletleri şimiden satışa çıkan ünlü sanatçı için elinizi çabuk tutmalısınız. 

 • Faun – 10 Kasım

Folk müzik ile pagan mitolojisinin birlikteliğini yansıtan Faun, 10 Kasım Perşembe günü ilk kez Ankaralılar ile buluşuyor. 1998 yılında kurulan topluluk, pagan folk ve Orta Çağ müziği yapıyor. Eski çağlarda kullanılan enstrümanlardan yararlanan grubun şarkı sözleri Almanca, Latince ve İskandinav dillerinden alıntı. 2019 yılında “Marchen & Mythen” adlı albümleri ile müzik dünyasında adını duyuran Faun grubunu mutlaka deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz. Jolly Joker’de mistik ve folklorik bir akşam yaşayacaksınız. Aynı zamanda benzersiz ışık gösterileri ve eşsiz notaları ile unutulmaz konserler arasında olacağa benziyor. 

 • Cem Adrian – 11 Kasım

Son yılların duygusal şarkılarına imza atan başarılı sanatçı Cem Adrian, Ankara konserlerinde yerini alıyor. 11 Kasım, 20.30 günü Congresium Ankara’da sahne alacak olan ünlü isim sevenlerinin yüreğine dokunmaya geliyor. “Kül olur kalbindeki zamanla.” “Ben seni çok sevdim.” diyerek hem kalbimizde hem de akıllarda yer etmeye kararlı görünüyor. Ankara Kasım aktivitelerinden olan Cem Adrian konseri için şimdiden biletlerinizi almanızda fayda var. 

 • Ayna – 11 Kasım

7’den 70’e herkesin severek dinlediği efsanevi grup Ayna, 11 Kasım’da Ankara’ya geliyor. “Akdenizliyiz” şarkısı ile tatillerin vazgeçilmezi, “Severek Ayrılanlar” şarkısı ile bizleri hüzünlendiren grup Ayna. Dinlediğimiz her şarkısında bizleri geçmişe götürmeyi başaran, kalplerimizi sıcacık yapan grup Ayna IF Performance Hall’de saat 21.00’da sizleri bekliyor. 

 • Ezginin Günlüğü – 16 Kasım

Yılların eskitemediği grup Ezginin Günlüğü. “Ebruli”, “Eksik Bir Şey” şarkıları ile her dönemin gözdesi. 16 Kasım saat 20.00’da MEB Şura Salonu’nda Ankaralı sevenleri ile buluşuyor. Siz de bu unutulmaz gecenin bir parçası olmak istiyorsanız biletlerini bir an önce almayı unutmayın.

 • KÖFN – 24 Kasım

Her ne kadar yeni bir grup olsa da şarkılarını çoktan ezberledik bile. Özellikle “Bir Tek Ben Anlarım” şarkısıyla genç kitlelerin gönlünü fethetmeyi başardı. Türkiye konser turnesinde şimdi sırada Ankara var. 24 Kasım saat 21.00’da IF Performance Hall’da sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. KÖFN ile eğlenmek ve unutulmaz bir gece geçirmek istiyorsanız 24 Kasım’a kimse söz vermeyin. 

Ankara Tiyatroları

ankara-etkinlik-takvimi-kasim-2

Sanatın en güzel anlatımı olan tiyatrolar, duygularınızı yeşertmeye geliyor. Sevinci, kederi ve aşkı bir arada yaşadığımız anlar için Kasım ayı Ankara tiyatroları listemiz.

 • Çingeneler Zamanı

Ankara tiyatroları 1 Kasım itibari ile başlıyor. Çingeneler Zamanı ile perdelerini aralayan tiyatro sahnesine davetlisiniz. Sinema eleştirmenleri tarafından tam not alan eser 1988 yılına götürüyor. Nitekim 1988 yılında Emir Kusturica’nın yönetmenliğini yaptığı Çingeneler Zamanı tekrar bizlerle buluşuyor. Aşkın seçim yapmak olmadığını, sahip olduklarınla yetinmenin de aslında büyük bir zenginlik olduğunu gözler önüne seriyor. 1980’li yıllarda Yugoslavya’da geçen bir hayat hikayesinin anlatıldığı Çingeneler Zamanı oyunu aşkı, hüznü kısacası hayatın gerçeklerini tüm çıplaklığı ile bizlere aktarıyor. 

 • Kuvayı Milliye Destanı – 4 Kasım

Edebiyatımızın en değerli sanatçılarından biri olan Nazım Hikmet’in unutulmaz eseri Kuvayı Milliye Destanı sahneleniyor. Cumhuriyet’in kuruluşuna şahitlik eden ve yapılan mücadeleleri ele alan Kuvayi Milliye Destanı 4 Kasım saat 20.00’da Ankara Ortaoyuncuları Tiyatrosu Ünal Çeken Sahnesi’nde gerçekleşecek olan oyun sizleri etkisi altına alacağa benziyor. 

 • Bir Delinin Hatıra Defteri – 5 Kasım

Dünya edebiyatının ünlü yazarı Nikolay Gogol’dan kült bir eser. Şizofreni hastası bir adamın kendi iç dünyasının anlatıldığı bu oyunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz. 5 Kasım günü sahnelenecek olan Bir Delinin Hatıra Defteri için biletlerini şimdiden almalısınız. Sanki gerçekmişçesine duyguların yoğunluğu ve repliklerin keskinliği sizleri etkisi altına alacak. Ankara Yeni Sahne’de gerçekleşecek olan bu tiyatroyu mutlaka seyretmelisiniz. 

 • Süt Kardeşler – 6-7 Kasım

Türk Tiyatrosu’nun vazgeçilmez ikilisi olan Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler geliyor. Bizzat Nejat Uygur tarafından uyarlanan değerli eser Süt Kardeşler yeniden seyirci karşısına çıkıyor. 6 Kasım tarihinde Ankara Devlet Tiyatrosu Şinasi Sahnesi’nde ve 7 Kasım tarihinde Ankara Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde seyircisi ile buluşacak olan Süt Kardeşler ekibi çin biletler hızla tükeniyor. Bahriyeli iki askerin maceralarını Geleneksel Türk Tiyatrosu’ndan örnekler ile sunan kült bir eser. Nitekim bizleri 1950’li yıllara alıp, götürüyor. Siz iyisi mi şehrinize gelen bu değerli eseri sakın kaçırmayın.

 • İyi Kötü Çirkin – 9 Kasım

Eray Yasin Işık’ın kaleme aldığı “İyi Kötü Çirkin” oyunu Ankaralı tiyatro severler ile buluşuyor. Tıpkı ismi gibi iyilik ve kötülük kavramlarını trajik olay örgüsü ile ele alan eser hiciv sanatını işliyor. Hepimizin yakından tanıdığı ünlü sanatçılar eşliğinde gerçekleşecek bir oyun. Ersin Korkut, Hakan Bulut, Ahmet Burak Bacınoğlu ve Eray Yasin Işık’ın rol aldığı benzersiz bir eser. Kahkaha garantili İyi Kötü Çirkin’e hepiniz davetlisiniz. 9 Kasım günü, saat 20.30’a kimseye söz vermeyin. Sizleri Yenimahalle Dört Mevsim Tiyatrosu Salonu’nda ağırlamak için sabırsızlanıyorlar. 

 • Küçük Prens 12 Kasım – 26 Kasım

Kendi dünyasında cam fanus içerisindeki tek bir gül ile yaşayan Küçük Prens’in sonsuz bir hikayesi. Başka galaksilere gitme arzusu, gezerken büyümenin verdiği derin yolculuğu ele alan bir eser. Antoine De Saint Exupéry tarafından kaleme alınan eser Türk tiyatrosu ile buluşuyor. Her ne kadar çocuklara yönelik bir eser gibi düşünülse de bir yanı hep çocuk kalan biz yetişkinlerin de mutlaka seyretmesi gereken bir eser. Yaş aldıkça büyüyen insanın, temel ihtiyaçlarının ve gördüğü ilginin hiç değişmemesini; nitekim sonsuz mutluluğun insanın kendi içindeki mutluluk ile orantılı olduğunu bizlere anlatıyor. Aslına bakarsanız gerçek hayata farklı bir açıdan; B-612 gezegeninden bakmamızı sağlıyor. 12 Kasım Yaşar Kemal Kültür Merkezi saat 14.00 ve 26 Kasım Cumartesi günü, Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi saat 14.00’da gerçekleşecek olan Küçük Prens için şimdiden biletlerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. 

 • Gelin Tanış Olalım – 15 Kasım

Daha önce başka illerde de sahnelenen Fırat Tanış’ın hikayesi “Gelin Tanış Olalım” Kasım ayı Ankara etkinlikleri içerisinde yer alıyor. Türkülerin, deyişlerin eşlik ettiği benzersiz bir seyirlik sizleri karşılıyor. Olağanüstü bir performans olan Gelin Tanış Olalım 15 Kasım saat 20.00’da sizleri bekliyor. Cem Erdost İleri, Mehmet Taylan Ünal, Sitar Sertaç Şanlı ve Mesut Ulusan da enstrümanları ile Fırat Tanış’ın hikayesine eşlik ediyor. MEB Şura Salonu’nda gerçekleşecek olan bu büyüleyici hikayeye ortak olmak istiyorsanız yerinizi şimdiden ayırmalısınız. Bizden söylemesi. 😉 

Ankara’da Kiralık Araç mı Arıyorsunuz?

Ankara araç kiralama seçeneklerinde birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Ankara Etkinlik Takvimi Aralık 2022

 

 

Yorum ekle